Rozwój dzieci w wieku 1 - 2 lata
Rozwój małego dziecka
Jak rozwija się małe dziecko? Czym jest lęk separacyjny w 2. roku życia, jak wyraża emocje? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi właśnie w tym miejscu!
Artykuły pomogą Ci zrozumieć Twoje dziecko, dowiedzieć się, jak funkcjonuje, jak wygląda jego rozwój, kiedy wreszcie zacznie mówić. To też zbiór porad, które podpowiedzą Ci, jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika, jak bawić się z dzieckiem, aby pobudzać jego rozwój, czy też, kiedy będzie najlepszy czas na oddanie go pod opiekę niani.
Zachęcamy Cię do dzielenia się swoją opinią w komentarzach oraz na naszym forum internetowym!
reklama
Popularne tematy:
Co powinien umieć robić dwulatek i jak powinien się zachowywać? Opisujemy rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny dwuletniego dziecka.
Piosenki dla dzieci. 7 ulubionych przebojów Mini Mini
Piosenki dla dzieci nie tylko umilają dzień, ale i wpływają na rozwój. Wybieraj je mądrze. Poznaj 7 ulubionych przebojów Mini Mini
Lęk separacyjny. Jak pomóc dziecku na kolejnych etapach życia?
Lęk separacyjny to odczuwanie niewspółmiernego do sytuacji strachu przed rozłąką z bliskimi osobami. Co robić, by ten etap przetrwać?
Jak jedzenie przekłada się na prawidłowe mówienie? - rozmowa z logopedą
Czy jedzenie przekłada się na mówienie, a jeżeli to w jaki sposób? Zerknijcie we fragmenty webinaru z logopedką Agnieszką Stefaniak-Szołygą
Co warto wiedzieć na temat profilu sensorycznego? Przeczytaj, co mówi Aleksandra Charęzińska: pedagog specjalny i terapeuta integracji sensorycznej,
Fazy rozwoju przywiązania i regulacji emocji u dzieci do 3. roku życia
Pierwsze lata życia dziecka tworzą fundament, na którym opiera się jego dalszy rozwój i przyszłe życie. Związek z mamą, tatą czy innym bliskim opiekunem ma istotny…
Jak czytanie wpływa na rozwój dzieci na różnych etapach życia
Zastanawialiście się kiedyś, jakie korzyści wspólna lektura przynosi młodym ludziom na różnych etapach ich życia? Od kiedy warto czytać maluchom książki?
W drugim roku życia dziecko zyskuje "własne zdanie" - pojawia się opór, przekora, wybuchy złości. To normalne, ale dla rodziców - zaskakujące
Lęk separacyjny w drugim roku życia dziecka
"mama zniknęła, to znaczy, że przestała istnieć i nigdy nie wróci" - to naturalny etap rozwojowy. Jak wzmocnić i pomóc dziecku odczuwającemu lęk separacyjny
Rozwój dziecka w wieku 12. -18 miesięcy
Kolejny etap rozwojowy przed wami. Czy wiesz, że w okresie pomiędzy 12 a 18 miesiącem życia szczególnie widoczny jest rozwój umiejętności poznawczych? Rozwój…
Kiedy i jak walczyć z ssaniem kciuka?
Ssanie kciuka u niemowląt to częste i naturalne zachowanie. Maleństwo nawyk ten praktykuje jeszcze w brzuchu matki – tak radzi sobie z nudą i przygotowuje się do…
Integracja sensoryczna niemowlęta i małe dzieci
Proces rozpoznawania, przetwarzania i reagowania mózgu na bodźce nazywamy integracją sensoryczną (SI) - opisujemy rozwój i problemy jakie mogą się pojawić
Rozwój emocji i uczuć w wieku poniemowlęcym
Rozwój emocji i uczuć, strach, gniew.
Te 7 sposobów pomoże ci przeprowadzić malucha do własnego pokoju
Jak przyzwyczaić dziecko do nowego pokoju? Co zrobić, by czuło się w nim bezpiecznie i wygodnie?
Stymulowanie dziecka poprzez twórczą zabawę
Jednym z warunków prawidłowego rozwoju dziecka jest pobudzanie jego twórczej zabawy, przez zapewnienie otoczenia sprzyjającego dziecięcej aktywności.
Rozwój dwulatka – co może niepokoić?
Rodziców zastanawia często, co występowanie danej umiejętności bądź jej brak mówi o rozwoju dziecka. Jakie nietypowe zachowania powinny niepokoić u 2-latka?
Droga przez mękę, czyli roczne dziecko i zmiany
W domu pojawia się zupełnie nowy człowiek: nie rozkoszne, pełzające bobo, ale samodzielna istota, która chodzi, wspina się coraz wyżej i wie czego chce...
Martwisz się, że twoje dziecko nie zaczęło jeszcze mówić? Przesunięcie o pół roku bywa normalne, kiedy więc spotkać się ze specjalistą i jak diagnozować?
Rozwój poczucia tożsamości u dzieci
W wieku około półtora roku dziecko wchodzi w tak zwany etap przeciwzależności. Trwa on mniej więcej do trzeciego roku życia. To jakby drugie narodziny, początek…
Czy regres u dzieci powinien martwić?
Kiedy dziecko opanowuje jakąś umiejętność, radość rodziców jest niewyobrażalna - tym większa, im dłużej trwało wyuczenie się owej umiejętności i im więcej…
5 rzeczy, które wspomogą integrację sensoryczną Twojego dziecka
W warunkach domowych także możemy wspierać integrację sensoryczną dziecka. Wystarczy kilka pomocy terapeutycznych