Przed wami trening czystości? Sprawdźcie 19 sytuacji, do których warto się przygotować.
Ostatnie zmiany: 28 czerwca 2019
Uczysz swoje dziecko korzystania z nocnika? To już jesteś moją ulubioną koleżanką. Czy też uważasz, że to jak warsztaty inspiracji dla matek połączone ze szkołą przetrwania?
Codziennie śpiewasz, recytujesz, robisz skecze, płaczesz i uwalniasz emocje, motywujesz, uczysz się komunikacji, szukasz nowych rozwiązań, a każdy sukces powoduje, że dowiadują się o nim krewni i znajomi.
reklama
Przed twoim dzieckiem trening czystości? Przygotuj się do tego!
- Spraw, aby łazienka była przytulna i wygodna, ponieważ spędzisz w niej większą część dnia.
- Wyposaż się w cierpliwość, poczucie humoru i milion łapówek.
- Zastanów się, czy na podłodze w salonie nie rozłożyć gazet i zwinąć dywanu. Nie, nie masz szczeniaczka, ale analogia pozostaje.
- Trening czystości może potrwać od 2 miesięcy do 4 lat, więc ułóż sobie odpowiednio grafik.
- Po jakimś czasie zaczniesz się przymierzać do zainstalowania w łazience telewizora i nigdzie nie ruszasz się bez telefonu.
- Naucz dziecko, że ma siusiać, celując np. w zielony czy czerwony guzik i w ten sposób zostaniesz zmuszona do wykupienia połowy pasmanterii lub nagłych poszukiwań.
- Metoda sikania na kolorowy płatek zbożowy może się zakończyć katastrofą w kuchni lub jadalni, bo dziecko zauważywszy chrupek na podłodze może to odebrać jako zachętę. Bądź pewna, że tak zrobi.
- Zdesperowana sięgasz po kolejną „dobrą” radę, żeby zabarwić wodę w nocniku, co ma zachęcić dziecko do treningu? Uwierz będziesz musiała kupić nowy nocnik, bo w tym będą uczyły się pływać zabawki.
- Uważaj, co śpiewasz w ramach motywacji. Piosenka “My jesteśmy krasnoludki Hop sa sa” okazała się skuteczna? Przygotuj się, że będziesz ją od teraz śpiewać zawsze i wszędzie. Tak, w centrach handlowych i restauracjach również.
- Montujesz tablice motywacyjną z naklejkami? Świetny pomysł. Dla ciebie. Dziecko w tym wieku ją oleje, ale ty sprawdzisz jak bardzo jesteś zdesperowana, no dobra zmotywowana do działania. Kup koniecznie śliczne naklejki.
- Przygotuj się, że kiedy pozwolisz dziecku zobaczyć, jak korzystasz z toalety, to za każdym razem, kiedy będziesz się tam udawać dziecko dobitnie poinformuje wszystkich, co zamierzasz robić.
- 79% twoich rozmów będzie dotyczyć robienia lub nierobienia kupy i siku.
- Jeśli wycierałaś już kupę ze ściany to znaczy, że wiesz na czym polega szósty stopień wtajemniczenia i masz taką moc, że możesz wszystko
- Jeśli twoje dziecko psiknęło sobie w buzię odświeżaczem do powietrza i udało ci się je uspokoić – masz tę moc.
- Kupa pływająca w wannie nie jest niczym wyjątkowym.
- Musisz nagradzać każde zwycięstwo, nawet jeśli to kilka kropelek siusiu. Lepiej przygotuj specjalny program artystyczny i to w kilku wariantach, bo dzieci szybko się nudzą.
- Dawanie w nagrodę słodyczy powoduje, że dziecko okupuje nocnik i wmawia ci, że masz problemy ze wzrokiem, kiedy sugerujesz, że jest pusty.
- Przygotuj się, że z nocnika będą korzystać misie, lalki, klocki, samochodziki itd, a łazienka zamieni się w bawialnię. Uważaj w nocy, zwłaszcza na klocki lego. Auć. To bywa bardzo bolesne.
- Z plusów. Nie potrzebujesz treningu fit, bo kilkaset razy dziennie chwytasz dziecko pod ramię i pędzisz z nim do toalety
W chwilach rozpaczy pomyśl, czy znasz jakiegoś 18-latka, który nie potrafiłby skorzystać z toalety? I wszystko jasne. W końcu się uda! Tymczasem w portalu sprawdź, czy już czas na nocnik i dowiedz się jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika.