Dobrze, że jesteś. A to dopiero początek
Ogromnie się cieszymy, że zdecydowałaś się wziąć udział w naszym 21 – dniowym wyzwaniu. Z ankiety przeprowadzonej w listopadzie wśród BB mam, wynikało, że większość z nas chciałaby dostawać wsparcie, a jednocześnie umiejętności, które pomogą jej radzić sobie z własnymi emocjami.
Już dzisiaj zabieramy cię w podróż, która (mamy nadzieję) pomoże ci zauważyć własne potrzeby i jednocześnie pozwoli zadbać o twój dobrostan. Możesz każdego dnia zrobić krótką notatkę, jaką zmianę zauważyłaś, jak ćwiczenie wpłynęło na twoje samopoczucie. To ci ułatwi potem odszukanie ćwiczeń, które są dla ciebie najbardziej przydatne :) Jeeli masz jakiekolwiek pytania, napisz na adres babyboom@babyboom.pl
Przed tobą 21 dni różnych zadań. Ciekawe, które z nich najlepiej sprawdzą się w twoim przypadku. Jeśli możesz, codziennie je wykonuj (są krótkie) i od razu możesz sobie notować, po których zauważasz zmianę. Możesz każdego dnia czytać instrukcję albo włączyć i odsłuchać nagranie.
Gotowa? To zaczynamy.
Dzisiaj chcemy, żebyś się przysłuchała, co ty tam właściwie do siebie mówisz. Ciekawe, czy sobie uświadamiasz, że twój umysł, w ciągu dnia jest zawsze „w podróży”. Stale przeżywasz wydarzenia, etykietujesz, analizujesz, dokonujesz wyborów, itd. Ilość rzeczy, o których myślisz w ciągu dnia jest właściwie nieograniczona.
Jeśli naprawdę chcesz dokonać zmiany i poczuć się pewnie potrzebujesz zmienić swój wewnętrzny dialog, na taki który będzie ci sprzyjał. Zacznij dzisiaj.
Najpierw zrób proste ćwiczenie. Przyjrzyj się, jakich słów najczęściej używasz myśląc o sobie. Czy częściej mówisz: Brawo, dałaś radę! Czy raczej: Jesteś beznadziejna.
Przyjrzyj się tym, sformułowaniom, których najczęściej używasz. Jeśli sprawiają, że czujesz się gorzej. Zmień je na wspierające.
Pomyśl, jakie słowa chciałabyś mówić ludziom, których kochasz. I zacznij ich używać w stosunku do siebie. Spróbuj przez cały dzień być dla siebie łagodna i miła. Zanotuj wieczorem, co to zmieniło.
Biblioteka wszystkich nagrań kliknij w link
Projekt został przygotowany przez studentów wydziału psychologii Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.
Autorzy:
Monika Zielińska
Aleksandra Karcz
Karolina Mazur-Durnaś
Piotr Mielczarek
Anna Ślusarczyk