Dlaczego noworodek częściej płacze w nocy?

Ostatnie zmiany: 7 lutego 2020
Dlaczego noworodek częściej płacze w nocy?

Prawdopodobnie głód jest przyczyną wybudzania się dzieci karmionych piersią.

Organizm kobiety karmiącej potrzebuje dużo białka, węglowodanów i witamin aby wytworzył bogato energetyczne mleko. Największy spadek substancji energetycznych, cukru w surowicy krwi przypada na godziny 2- 6 rano. W tym czasie produkowane mleko jest mniej energetyczne. Takie sytuacje mają miejsce również w dzień, kiedy mama nie radzi sobie z obowiązkami i tak naprawdę je zbyt mało wartościowego pożywienia lub je nieregularnie .

Co możesz zrobić by pokarm był bardziej energetyczny a dziecko nie budziło się w nocy?

Spożywać pokarm 6 x dziennie, czyli co cztery godziny.

Zadbać aby pożywienie było bogate  w białko, węglowodany i sole mineralne. Zapotrzebowanie kaloryczne winno być o 800 kal. wyższe  niż  normalnie. Zajrzyj do artykułu dieta mamy karmiącej.

Jeżeli częste karmienie w nocy powoduje zmęczenie mamy, należy  ściągać   nadmiar pokarmu z dnia do czystej butelki i przechowywać je w lodówce, tak aby po lekkim podgrzaniu (nigdy nie gotujemy pokarmu,  jest sterylny!)  tatuś dziecka, czy osoba która pomaga w opiece mogła nakarmić nim dziecko w nocy.

Pamiętaj:

reklama

Noworodek śpi inaczej niż starsze dziecko!

Częściej  jest niespokojny, kręci się porusza rączkami i nóżkami - to naturalne. Może  być aktywny w dzień i w noc. Szybko zasypia  (podczas karmienia, przytulenia, płaczu ) i równie szybko potrafi się wybudzić. Z każdym  kolejnym dniem, miesiącem , sen będzie się normalizował (dłuższy w  nocy, krótszy w dzień) lecz i  maleństwo będzie zasypiało wolniej.

 

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: