reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Cześć dziewczyny, jestem tu nowa z Krakowa. Musze wybrać lekarza prowadzącego i dlatego prosze was o porade dziewczyn z Krakowa :)

Z polecenia wybrałabym dr. Sylwie Koryge- Wszolek , która jest teraz w Siemiradzkim i Żeromskim. Ja chciałbym rodzic w Ujastku. Pani Dr byla tam zastepca ordynatora jednak rozstała sie z tym szpitalem. I teraz nie wiem czy mam isc do niej czy szukac lekarza z Ujastku? moze ktoregos polecacie?

Pozdrawiam
Kaśka
Cześć Kasia [emoji6] Pierwsze dziecko rodziłam na Ujastku. Jeśli chcesz dobrego lekarza to polecam dr. Wojas. Z tym, że on wszystkie pacjentki namawia do cesarki. Ja do niego nie chodziłam (czego bardzo żałuję, bo pewnie niektóre rzeczy potoczyły by się zupełnie inaczej). Chodziły do niego cztery moje koleżanki i każda jest mega zadowolona. Dr. Wojas jest tam zastępca ordynatora i jego pacjentki są tam naprawdę lepiej traktowane niż dziewczyny, które nie mają lekarza z tego szpitala (przynajmniej takie jest moje doświadczenie).
Osobiście nie chce rodzić drugiego dziecka na Ujastku ze względu na przeżycia, które miały miejsce przy pierwszym porodzie.
 
reklama
Ale mam dzisiaj pecha w pracy.. trafiają mi sie sami pacjenci „zapachowi”. Albo swieżo po wypalonym papierosie, bez umytych zębów (hit, serio! Czemu starsi ludzie jak ida na pobranie krwi to nie myja zębów?! Nigdy tego nie pojmę..), z nietrzymaniem moczu, spoceni, nieumyci. Ale gwoździem do trumny dla mnie to byl starszy pacjent śmierdzacy własnymi odchodami.. pewnie z demencją, wiec rozumiem ciężki stan. Ale i bez własnej ciąży mialabym problem a dzis to musialam dwa razy wyjsc z gabinetu zanim mu zrobiłam zlecone badania. Na bezdechu, co bym śniadania nie zwrócila..
Ej, to ja jak bylam w ciazy z synkiem (pracowalam do 7 miesiaca) mialam klientow, ktorzy przychodzili prosto z obory, wietrzylam godzinami sklep, dobrze, ze bylo cieplo. Pracowalam w sklepie ze sprzetami lesnymi, ogordniczymi (kosiarki, pily, oleje) wiec 90% klientow to byli faceci. Nieraz bylo tak, ze owy klient wyszedl a ja nad kibelkiem rzygalam jak koteł.
 
@Dziobo, co Cię zraziło na Ujastku?
Ja rodziłam na Kopernika i było ok. Parę rzeczy rewelacja, coś tam na minus. Ogólnie dobrze, profesjonalnie, chociaż bez fajerwerków. Ale nie mam porównania z innymi szpitalami.
 
Cześć dziewczyny. Dołączam :) Jestem w 8 tyg. dziś potwierdzone USG, serduszko bije choć tego nie słyszałam bo lekarka powiedziała, że przed 10 tyg. "nie wkłada dziecka do mikrofalówki" czyli włączenie doppplera - pierwszy raz się spotkałam z taką opinią ale serce bije prawidłowo więc to najważniejsze. A jestem mamą bliźniaków, chłopcy mają 6 lat. Co to był za stres dziś "oby było jedno, oby było jedno" :)
 
@Dziobo, co Cię zraziło na Ujastku?
Ja rodziłam na Kopernika i było ok. Parę rzeczy rewelacja, coś tam na minus. Ogólnie dobrze, profesjonalnie, chociaż bez fajerwerków. Ale nie mam porównania z innymi szpitalami.

Ja tez w 2015 rodziłam na Kopernika. Odczucia podobne . Choć trochę lekceważą pewne rzeczy ....

6+6 :) kuzwa az biegunke mam z tego stresu, niech juz bedzie 16-ta, ale ja ciaze z synkiem mialam taka, ze na na kazde usg jechalam zabeczana, lekarka mowila, ze tak znerwicowanej pacjentki nie miala jeszcze

O 17 stres zejdzie :)
 
reklama
Postanowiłam do Was dołączyć. Termin porodu 26.08. Widziałam dziś serce. Ostatnie 2 ciąże poronilam. W tym 1 w 8 Tc. Byłam dziś u ginekologa z powodu plamien i mam reżim lozkowy ze względu na plamienia i podejrzenie odklejenia się kosmowki.
 
Do góry