reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
Dziewczyny czy któraś z Was ma pojęcie jakie normy ft3 i ft4 są dla kobiet w ciąży? Ale takie normy potwierdzone przez lekarza, nie z internetu.
 
Imbiru daje w zależności od ilości jaka robię, ale na jedną cytrynę (skrojona w plastry) daje 2-3cm imbiru. Miodu wedle uznania, zalać ciepłą (nie gorącą) woda i odczekać 24h [emoji4]

Bardzo dziękuję, zrobię na pewno :)
A to nie słyszałam takiego newsa, że Amelia to jakaś specyficzna choroba..[emoji848]

To konkretnie brak kończyn, mam nadzieję, że Cię Tym nie urażam! Wspomniałam o tym bo ja poważnie brałam pod uwagę to imię ale po tej informacji zrezygnowałam.
Ale Laura bardzo mi się podoba i podobnie Klara, to są chyba moje typy na chwilę obecną jeśli będzie dziewczynka :) Chociaż chodzi mi też po głowie wspomniana również Izabela.
 
Ja jutro ide na USG (dopiero 8 tydzień) więc zobaczmy czy wszystko ok. Mam nadzieje, że tak ponieważ pod koniec stycznia lecimy na ferie ( jakieś 2,5 godziny) i nie chciałabym usłyszeć że nie mogę. Wiem, że nie jest to wskazane no ale kupując bilety kto wiedział, że będzie tak a nie inaczej.

Jeśli chodzi o jakieś dolegliwości to do obiadu jestem co chwila głodna a potem znów głód trochę odpuszcza ale zaczynają mnie męczyć mdłości.
Niestety cały czas bolą mnie piersi, kiedy to może się skończyć ? :(
Ze spaniem też tak sobie, budzę się po parę razy więc ten sen nie jest już taki efektywny.
Co do pracy planuje pracować nie dłużej niż do konca 2 trymestru ale biorąc pod uwagę mój wiek ;) , ciśnienie które jest prawidłowe ale cały czas w górnej granicy plus cholestaze w pierwszej ciąży czy może byc powtórka i teraz to coś czuję że mogę wcześniej wylądować na zwolnieniu.

Dziewczyny a jakie badania prenatalne będzie robic oprócz USG?
 
Ja się zastanawiam co robić... Umowa kończy mi się końcem marca. Myślałam że jak będę się dobrze czuc to spokojnie do kwietnia albo i dłużej porobie (w zależności na ile mi przedłuża umowę, oraz czy mnie nie będą chcieli przenieść gdzieś indziej). Ale ostatnio tak się źle czuje zarówno wieczorem jak i rano, mdli mnie masakrycznie że ledwo siedzę przy tym biurku. Nie wiem jak wytrzymam [emoji26]
 
Ja się zastanawiam co robić... Umowa kończy mi się końcem marca. Myślałam że jak będę się dobrze czuc to spokojnie do kwietnia albo i dłużej porobie (w zależności na ile mi przedłuża umowę, oraz czy mnie nie będą chcieli przenieść gdzieś indziej). Ale ostatnio tak się źle czuje zarówno wieczorem jak i rano, mdli mnie masakrycznie że ledwo siedzę przy tym biurku. Nie wiem jak wytrzymam [emoji26]
Nie martw sie na zapas. Twoje samopoczucie moze zmienic sie diametralnie z dnia na dzien. Wiec czas pokaze.
To ja was zaskocze dziewczyny, bo planuje chodzic do pracy jak najdluzej. Czyli najpozniej macierzynski moge wziac 10 dni przed porodem. A prace mam bardzo chodzaca. Znaczy w pozniejszym etapie ciazy to chyba toczaca. Jak nie bede dawala rady to moze w czerwcu sie zmyje. Ja co prawda pracuje tylko dwa dni w tygodniu. No ale jednak 9 godz chodzenia jak mnie rwa znowu dorwie moge nie ogarnac. No ale tak sobie tylko planuje zobaczymy jak to wyjdzie....
 
Co do imion to sami jeszcze nie wiemy. Amelie bardzo dziadkowie chcieli ze tak by bylo ladnie. Gabrys tez nam chodzil po glowie, no ale jak jezeli brat meza ma Gabrysie. A my tu z niecalym rok mlodszym Gabrysiem wyskoczymy :) ogolnie maz chodzi i cos tam MONIKA mu po glowie chodzi. A ja nie wiem kompletnie nie kreci mnie to imie Ladne jest ale nigdy nie wzielam go pod uwage. Znam jedna monike i ona tak zawsze ze mna n dystams byla i moze dlatego. Ale jakos nie przemawia....Klara bardzo mi sie podoba, ale maz nie. Pierworodna miala imie wybrane chyba 8 lat nim sie rodzila. Kiedy forum robi sie prywatne dziewczyny? Bo tak czasem cykam sie tu pisac???
 
No wlasnie tak mi sie przypomnialo, czy u ktorejs z Was z poprzedniej ciazy przeszla czesc badan i nie musicie powtarzac? Jesli tak to jakie trzeba powtorzyc (hiv, toxo, mocz, krew tak), ale czy te rozyczki reszta jest wazna?
Mi lekarka na ostatniej wizycie powiedziała żebym przyniosła poprzednią kartę ciazy z wynikami i ona sobie czesc przepisz. Ale dała mi też skierowanie na badania. Niestety nie pamiętam co tam było a kartkę zostawiłam w przychodni. Ale napewno dużo mniej niż w poprzedniej ciazy bo teraz placilam 80 zł A wtedy to grubo ponad 200 zł. Pozdrawiam :)
 
Mi lekarka na ostatniej wizycie powiedziała żebym przyniosła poprzednią kartę ciazy z wynikami i ona sobie czesc przepisz. Ale dała mi też skierowanie na badania. Niestety nie pamiętam co tam było a kartkę zostawiłam w przychodni. Ale napewno dużo mniej niż w poprzedniej ciazy bo teraz placilam 80 zł A wtedy to grubo ponad 200 zł. Pozdrawiam :)
To ja wtedy w poprzedniej ciazy placialam okolo 600 zl za komplet badan, ale to byla inna lekarka niz moj obecny lekarz, lista byla dlugaaaa
 
reklama
Co do imion to sami jeszcze nie wiemy. Amelie bardzo dziadkowie chcieli ze tak by bylo ladnie. Gabrys tez nam chodzil po glowie, no ale jak jezeli brat meza ma Gabrysie. A my tu z niecalym rok mlodszym Gabrysiem wyskoczymy :) ogolnie maz chodzi i cos tam MONIKA mu po glowie chodzi. A ja nie wiem kompletnie nie kreci mnie to imie Ladne jest ale nigdy nie wzielam go pod uwage. Znam jedna monike i ona tak zawsze ze mna n dystams byla i moze dlatego. Ale jakos nie przemawia....Klara bardzo mi sie podoba, ale maz nie. Pierworodna miala imie wybrane chyba 8 lat nim sie rodzila. Kiedy forum robi sie prywatne dziewczyny? Bo tak czasem cykam sie tu pisac???
mysle, ze mozna powoli zglaszac naszej @aniaslu by nam stworzyla prywatne, trzeba podac liste z dokladnymi nickami Ani i wtedy powstanie zamkniety
 
Do góry