reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Dziewczyny!
Jestem w ósmym tygodniu ciąży, powiedzcie mi proszę czy Was też męczą mdłości? Mało tego, pojawiają się tylko wieczorami! Codziennie. Powiem szczerze mam dość, rano i w ciągu dnia czuję się swietnie, wieczorem jest totalny brak sił.
W dzień zero mdłości. Za to w nocy, kiedy córkę karmię to właśnie wtedy mnie łapią.. Bardzo okrutne że akurat podczas nocnej pobudki. -.- Ale nie martw się, w pierwszej ciąży męczyły mnie przez dobry miesiąc. :p
Czytałam że imbir, stosowany regularnie, pomaga na mdłości.
 
reklama
U nas imiona wybrane. Ale kto wie co to będzie. Hormony i te sprawy, może mi się jeszcze zmieni [emoji23]
Dziewczyna - Mia ( tak miała mieć na imię moja pierworodna, ale cała rodzina na mnie spadła i uległam i jest Nadia)
Chłopak - Leon
 
Ja zawsze jak myślałam przed ciąża że kiedyś będę miała dziecko to chciałam miec córeczkę Oliwie, bardzo podoba mi się to imię, ale tu którąś Z Was napisala Amelia i muszę powiedzieć że też bardzo mi się podoba :) :) heheh no ale u mnie i na usg wstępnie i wszyscy na około mówią że chlopak to akurat jeśli tak będzie to nie mam pomysłu na imię w ogóle mam takie durne myślenie bo boję się jeszcze myśleć o imieniach i zakupach żeby czegoś nie zapeszyc :/więc narazie jak ktoś mnie pyta to po prostu mówię że jeszcze za wcześnie dla mnie na myślenie, zobaczymy w sobotę po prenatalnych jak dalej wsio będzie ok to może zrobię listę wszystkich imion które mi się podobają dam dla tzta a on podkreśli te które jemu się podobają o i w ten sposób będziemy wybierać heheh

Co do L4 ja też chcialm ogólnie dłużej pracować ale moja praca to też osiem godzin stania i chodzenia i dzwigania i nie ma postoju tylko na przerwę :/ pracuje w aptece która jest jedną z najtańszych i są wieczne kolejki a jeszcze trzeba szybko obsługiwać więc odkąd bolał mnie brzuch to już bałam się chodzic bo się napodnosilam pudel i dziewczyny powiedziały żebym szła na te zwolnienie że nie ma co siedzieć jak u nas ciągły zapierdziel. Także siedzę sobie w domu pomagam dla męża w mieszkaniu bo do końca stycznia prawdopodobnie przeprowadzimy się już do nowego mieszkania i czas leci mi migusiem bo to po sklepach coś trzeba wybrać to pomoc dla męża to siedzę i patrzę co on robi i nawijam mu makaron na uszy żeby mu smutno nie było hehhe więc muszę powiedzieć że te L4 pasuje super już trochę kartonów mam spakowanych także przydaje się a i ja czuję się bezpieczniej bo zmecze się coś zaboli to siadam czy się kładę i jest ok.
 
Mnie chwytają rano. Osłabienie też mam okropne rano. Wydaje mi się momentami, że zaraz zwymiotuje ale potem odbija mi się i przechodzi chęć na wymioty. Ale osłabiona jestem też pewnie przez przeziębienie które trwa juz prawie tydzien.
 
Na mdłości dziewczyny polecam taka miksture:

W słoiczku trzeba zrobić: Imbir na tarce całą cytrynę i miodu kilka łyżek ,to do lodówki na 24 i dodawać po 1-2 łyżki do wody albo herbaty
 
Mnie mdlosci trzymaja niezaleznie od pory dnia. Oslabienie mam wieczne. W nocy nie sypiam dobrze. Śnią mi sie glupoty, potem sie budze w środku nocy i tak nie spie do 5-6 rano. Potem usypiam na godzine i pobudka bo syna do przedszkola trzeba wyszykowac. A potem juz leci. Nie mam sily nawer prania zrobic. Jestem jak taki czlowiek w depresji. Nic mi sie nie chce. Nie chce mi sie nawet tv ogladac. Bo nie mam sily sie skupić. Byle do 2 trymestru
 
Ja pracuję w korpo, niby praca przy biurku ale bardzo stresująca. Szef daje nam popalić. Poza tym dojeżdzam do pracy połtorej godz w jedną stronę. Biorąc pod uwagę moje plamienia, dojazdy i stres zdecydowałam się iść na zwolnienie od lutego.
Odnośnie imienia Amelia to też bardzo mi się podobało ale niestety oznacza specyficzną chorobę i definitywnie zrezygnowałam.
 
reklama
W dzień zero mdłości. Za to w nocy, kiedy córkę karmię to właśnie wtedy mnie łapią.. Bardzo okrutne że akurat podczas nocnej pobudki. -.- Ale nie martw się, w pierwszej ciąży męczyły mnie przez dobry miesiąc. :p
Czytałam że imbir, stosowany regularnie, pomaga na mdłości.
Dziękuję za radę :) to moja druga ciąza, niestety za pierwszym razem się nie udało. Poroniłam w piątym miesiącu :(. Owszem również miałam mdłości, ale obecne są nie do porównania.
 
Do góry