reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

U mnie imiona wybrane przeze mnie i zaakceptowane przez M.
Dla córci Alicja, a dla synka prawdopodobnie Jakub ( pytałam M. czy ma jakiś inny pomysł na męskie imię, ale na razie zostaje Kuba). Nie lubimy zbyt nowoczesnych ani zbyt staroświeckich imion, więc dla tego takie typy.

Dziewczyny mam pytanie odnośnie macierzyńskiego.
Jak jestem na L4 to wiadomo że z zusu dostaję średnią z zarobków przez ostatni rok, a jak to się liczy na macierzyńskim?
 
reklama
Na macierzyńskim dostajesz
1. Przez rok 80% swojego wynagrodzenia
2. Przez Pol Roku dostajesz 100% sredniego wynagrodzenia a potem kolejne pol roku 60% wynagrodzenia.
Ale co do szczegolow typu co z dotychczasowymi premiami, dodatkami do pensji i tak dalej to najlepiej zadzwonic na infolinie ZUSu i poprosic o wyliczenie.
 
Witam mamusie, my już po wczorajszych badaniach. Wszystko jest ok. Na razie -1,5kg na minusie od początku ciąży. Dzidzia ma się dobrze, rośnie brzdąc. moje samopoczucie coś kiepskie, nie mogę się ogarnąć od dwóch dni. Jak siadam zasypiam na siedząco, jak zjem wymiotuje. Zaczyna mi się coś lekko brzuszek napinać od nocy. Zastanawiam się czy to po badaniu, przez te wymioty, bo wczoraj według lekarza było wszystko ok.
 
Tak pisalyscie wczoraj o imionach, wiec dorzuce sie i ja :D
W domu mam Zuzie, Madzie i Jasia. Jak bedzie teraz dziewczynka to bedzie Marcelina prawdopodobnie, a chlopiec Krzys. Ale to wyjdzie w praniu. Ze wzgledow ekonomicznych wolalabym syna, bo mam wszystkie rzeczy chlopiece, na dziewczynke bede musiala pokupic od nowa.
Co do mdłości, tez mialam okropne wieczorami. Bylam wyjeta z zycia. Nie daj Boze jazda samochodem. Na szczescie w miare przeszlo, zdarzaja sie sporadycznie. Dzis 10+6 tydz. Ze wzgledu na to, ze poznawo sie dowiedzialam o tej ciazy, czas mi leci okrutnie.
A jak Wasze brzuszki? Zaczynaja sie juz lekko zaokraglac? :)
Ja po poprzedniej ciazy nie zdazylam kilogramów "zwalic"jeszcze wiec brzuch mam, ale spozywczy.
 
Tak pisalyscie wczoraj o imionach, wiec dorzuce sie i ja :D
W domu mam Zuzie, Madzie i Jasia. Jak bedzie teraz dziewczynka to bedzie Marcelina prawdopodobnie, a chlopiec Krzys. Ale to wyjdzie w praniu. Ze wzgledow ekonomicznych wolalabym syna, bo mam wszystkie rzeczy chlopiece, na dziewczynke bede musiala pokupic od nowa.
Co do mdłości, tez mialam okropne wieczorami. Bylam wyjeta z zycia. Nie daj Boze jazda samochodem. Na szczescie w miare przeszlo, zdarzaja sie sporadycznie. Dzis 10+6 tydz. Ze wzgledu na to, ze poznawo sie dowiedzialam o tej ciazy, czas mi leci okrutnie.
A jak Wasze brzuszki? Zaczynaja sie juz lekko zaokraglac? :)
Ja po poprzedniej ciazy nie zdazylam kilogramów "zwalic"jeszcze wiec brzuch mam, ale spozywczy.

Brzuszek z rana w miarę płaski, ale wieczorem faktycznie kulkę widać:)

Co do imion, w domu mam Gabrysię :) A marzy mi się córeczka Julia bądź Zuzia :) A synek Julek, bądź Antoś :)
 
Dziewczyny czy to normalne, że ja wymiotuje taką żółcią? Wieczorem piję tylko wodę, a jak już zdarza mi się wymiotować tak jak właśnie przed chwilą to normalnie jakbym wymiotowała takim żółtym płynem :/

Rany, dziewczyny, jak ja Wam współczuję tych wymiotów :( Ja czuję jedynie wielki głód co chwilę i już się to odbiło na mojej wadze. Mam własną działalność więc codziennie rano wstaję o 6, chłopaków odwożę do przedszkola, a ja do roboty. Nikt za mnie nic nie zrobi, a gdybym tak wisiała nad wc... :-/ Jeszcze nie brałam L4 bo zawsze było coś ważniejszego na wizycie niż to ale nawet to i tak będę musiała pracować.
 
Witam po śniadaniu :)
Życzę miłego dnia wszystkim . My dziś 9+3 . Dziś zbiorę papiery z poprzedniej ciąży i o 17 do dr zerknąć co tam u fasolki słychać
 
Witam po śniadaniu :)
Życzę miłego dnia wszystkim . My dziś 9+3 . Dziś zbiorę papiery z poprzedniej ciąży i o 17 do dr zerknąć co tam u fasolki słychać
My 9 +2 [emoji16]zazdroszczę Ci badania bo ja mam dopiero 11.02. a tak to się nerwicuje że nie mam bólu podbrzusza, non stop piersi macam czy aby napewno bolą [emoji1787]daj znać jak duże jest maleństwo [emoji64]
 
reklama
Witam wszystkie nowe mamusie :) jest juz nas duza grupka bedzie wesolo w sierpniu co dzien nowy dzidzius :D
Codziennie czytam ale nie ogarniam pisać wstaje o 9 bo niestety noce ciezkie budze sie i spac nie moge później corke do szkoly obiad drzemka i odrabianie lekcji a wieczorem detka :(
Gratuluje wszystkich dobrych wiesci z wizyt my prenatalne dopiero 31.01 ciagle mysle nad testem papa ale zobaczymy co lekarz powie...
U nas juz 10t2dz i widze ze nie tylko mi wkrada sie "matka wariatka" :p nudnosci ustapily wracam do zycia ale sprawdzam piersi czy bola bo jak nie ma mdlosci to juz brak objawow i panika hihi maz mowi ze osiwieje ze mna bo tylko pytam "czy widac juz brzuszek" " a czy piersi nadal sa wieksze" i tak ciagle :laugh2:
Co do imion szukamy i dla chlopca i dziewczynki na M bo cala nasza trojka ma na M to maluszek tez musi :D
 
Do góry