reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Pracuje w Nexcie :yes: będzie szaleństwo zakupowe, mamy fajne bobaskowe ciuszki i fajna jakość :p krwiaki nie zawsze są groźne, często się wchłaniają same, wszystko zależy gdzie jest umiejscowiony.
Uwielbiam ubrania z nexta właśnie za jakość :D a jeszcze jak są przeceny to już w ogóle :D

Cześć, jestem nowa tutaj. Mam termin na 21 sierpnia i teraz kończę 8 tydzień. W Święta w nocy zaczęłam mocno krwawić i miałam robione USG, z dzieckiem wszystko w porządku ale mam krwiaka który mu zagraża i po wizycie lekarz dał mi 50/50% na donoszenie ciąży. Od tamtej pory nie krwawilam i mam nadzieję że krwiak się wchłonie.
Dość ciężko to przeżywam psychicznie i cieszę się że znalazłam tą grypę bo potrzebuję wsparcia.
Mam już 19 miesięczną córkę i mieszkam w Colorado, USA.
Pozdrowienia
Cześć. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. Jak tam u was z opieką w czasie ciąży? Kiedy masz kolejna wizytę?
 
reklama
Mnie chwytają rano. Osłabienie też mam okropne rano. Wydaje mi się momentami, że zaraz zwymiotuje ale potem odbija mi się i przechodzi chęć na wymioty. Ale osłabiona jestem też pewnie przez przeziębienie które trwa juz prawie tydzien.
Mnie teraz chwilę po wstaniu z łóżka łapie "cofka" normalnie tak jak bym miała wymiotować ale nie mam czym :/ okropne uczucie, ale trwa 5 min i cały dzień spokój :p jestem trochę bardziej zmęczona niż zwykle, ale czuję się już zdecydowanie lepiej niż nawet tydzień czy dwa temu ;)
 
Ja się zastanawiam co robić... Umowa kończy mi się końcem marca. Myślałam że jak będę się dobrze czuc to spokojnie do kwietnia albo i dłużej porobie (w zależności na ile mi przedłuża umowę, oraz czy mnie nie będą chcieli przenieść gdzieś indziej). Ale ostatnio tak się źle czuje zarówno wieczorem jak i rano, mdli mnie masakrycznie że ledwo siedzę przy tym biurku. Nie wiem jak wytrzymam [emoji26]
Jak to co uciekaj na zwolnienie jak się źle czujesz ;) umowę do porodu przedłużyć ci muszą ;) a po drugie może się okazać że tydzień czy dwa posiedzisz w domu wszystko przejdzie i będziesz mogła wrócić :)
 
Witam nowe mamy! ;) Chwilę mnie nie było a tu tyle nowych osób. :o Co do mojej kuzynki to wyniki dziecka są nawet okej więc mamy wielką nadzieję, że zostanie z nami. Czytam tak Wasze imiona dla dzieci i przypomniało mi się, że do dzidzi mówiłam Julia i tak strasznie podoba mi się to imię. ❤️ Musi być córka bo inaczej dziecko będzie bezimienne. :p Żadne imię mi się nie podoba dla chłopca. Mam takie dosyć dziwne pytanie i zrozumiem jeżeli nie będziecie chciały się wypowiedzieć bo to prywatna sprawa. Od maja będziemy mieszkać już na swoim. Po odliczeniu kredytu i wszystkich opłat zostaje nam niecale 3 tysiące na jedzenie, chemię, lekarza, pieluchy, mleko i inne... Zastanawiam się czy to wystarczy. Muszę przyznać, że do tej pory mieszkałam z rodzicami i nie za bardzo miałam pojęcie co ile dokładnie kosztuje. Wiadomo, że z rodzicami to dużo łatwiej. Jak u Was wychodzą miesięczne koszty?
Wiesz zależy ile wydajesz ;) ja różnie czasami mam miesiąc że wydam 6 tys a czasami 4-5 tys w tym 1,5 tys kredytu i inne opłaty, ekogroszek itd :) w tym msc pójdzie mi na lekarza 700 zł w przyszłym liczę na jakieś 300 zł, w tym muszę kupić ekogroszek w przyszłym już nie więc naprawdę nie ma reguły ;) jest tydzień że na jedzenie wydam duzo, a jest, że nie mam czasu gotować i jakaś zupa czy pierogi są na obiad ;) nie oszczędzamy super ekstra nie liczymy każdej złotówki ;) ja liczę, że na dziecko średnio msc pójdzie 500 zł oczywiście mówię tu o niemowlaku ;) ale nie wiem czy się nie przelicze i nie wyjdzie 700 zł, bardzo bym chciała karmić piersią bo to oszczędność nie czarujmy się ;) jeśl dziecko będzie tolerować pieluchy Dada to bajka nie zamierzam przepłacać za markę, przykładów można podawać miliony ;) możesz kupować ubrania z tussa, a możesz w Pepco ;)
 
Wiesz zależy ile wydajesz ;) ja różnie czasami mam miesiąc że wydam 6 tys a czasami 4-5 tys w tym 1,5 tys kredytu i inne opłaty, ekogroszek itd :) w tym msc pójdzie mi na lekarza 700 zł w przyszłym liczę na jakieś 300 zł, w tym muszę kupić ekogroszek w przyszłym już nie więc naprawdę nie ma reguły ;) jest tydzień że na jedzenie wydam duzo, a jest, że nie mam czasu gotować i jakaś zupa czy pierogi są na obiad ;) nie oszczędzamy super ekstra nie liczymy każdej złotówki ;) ja liczę, że na dziecko średnio msc pójdzie 500 zł oczywiście mówię tu o niemowlaku ;) ale nie wiem czy się nie przelicze i nie wyjdzie 700 zł, bardzo bym chciała karmić piersią bo to oszczędność nie czarujmy się ;) jeśl dziecko będzie tolerować pieluchy Dada to bajka nie zamierzam przepłacać za markę, przykładów można podawać miliony ;) możesz kupować ubrania z tussa, a możesz w Pepco ;)
moj tylko dada od poczatku a pampersy biore jak sa w promocji :) no u nas w tym tygodniu malo kasy pojdzie bo mam duzo miesa zamrozonego na obiady czy zupy wiec robie male zakupy typu obklad, chleb czy kaszki i owocki dla malego, w kolejny tydzien juz pojdzie wiecej bo troche chemii musze dokupic
 
Dziękuje za powitanie w grupie. Kolejny wizytę mam 5tego lutego.
Lekarze tutaj inaczej traktują takie krwiaki niż w pl, powiedział że nic nie mogę zrobić i mam normalne żyć podnosić itp. Czytałam dużo w internecie jakie zalecenia dostają niewczyny w Pl i w innych krajach eu i zwykle mają się oszczędzać.
Ja tutaj jestem dopiero kilka miesięcy i nie pracowałam tylko zajmowałam się córką ale przejęłam się tym wszystkim i od poniedziałku jest pod opieką w takim małym żłobku prywatnym u jednej kobiety w domu żebym mogła więcej wypoczywać. Ma tam miejsce tylko na miesiąc i mam nadzieję że na następnej wizycie dostanę dobre wiadomości.

Poza tym mam mdłości przez cały dzień, jestem mocno osłabiona i mimo że tak wcześnie to mam cały czas wzdęty brzuch jakbym była w 4 miesiącu, masakra ...
 
No właśnie słyszałam, że na mleko z 500zl miesięcznie nawet idzie... Będę się starać karmić piersią ale muszę przygotować nasz budżet na karmienie mm. Trochę mnie pocieszyłaś. ;);) Czytałam na niektórych forach i byłam przerażona. Ludzie wydają na samo jedzenie 2000 a gdzie chemia, jakiś fryzjer, kosmetyczka, ubrania dla dziecka i dla nas, jakieś urodziny, święta... To wszystko tez sporo kosztuje.
Ja odkąd mieszkam na swoim odpuściłam paznokcie i rzęsy, paznokcie staram się malować bezbarwnym lakierem, odżywka i nie przeszkadza mi to, rzęsy kiedyś robiłam, ale to spore koszta, na głowie mam sombre więc raz na 2-3 msc robię ;) prawda jest taka, że najwięcej idzie na jedzenie pomimo wszystkiego ;) ubrania kupuje normalnie nie biegam co tydzień do sklepów ;) u nas też sporo idzie na paliwo ;)
 
moj tylko dada od poczatku a pampersy biore jak sa w promocji :) no u nas w tym tygodniu malo kasy pojdzie bo mam duzo miesa zamrozonego na obiady czy zupy wiec robie male zakupy typu obklad, chleb czy kaszki i owocki dla malego, w kolejny tydzien juz pojdzie wiecej bo troche chemii musze dokupic
U nas w tym tygodniu też jakoś leci bo w poniedziałek miałam obiad od teściowej, wtorek wyciągałam pierogi, które jeszcze miałam od świat, dziś zrobiłam zupę więc będzie na jutro i może czwartek jeszcze zachaczy ;) na początku jak się przeniosłam na swoje to hulaj dusza piekła nie ma :p ale szybko usiadłam na pupie i teraz spokojnie jeszcze mogę odłożyć pieniądze...
 
reklama
Do góry