reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
Tylko dziwne u Ciebie, że po dwoch godzinach masz wiecej niż po jednej... bo z założenia cukier powinien spadać, a nie rosnąć, no ale lekarzem nie jestem ;-)

Ale ja niestety się zaprzyjaźniam z glukometrem bo mialam 100/164/74 i mimo, że wyniki po 1 i 2 h są ok, to ten na czczo za wysoki i niestety musze regulowac dietą... ale spoko, póki co cukry w normie ;-)

Z początku było przerażenie, ale jest to do opanowania... tylko żegnajcie ciasta z cukierni, witajcie wypieki bez cukru........ :-)
Konsultowałam ten wynik z lekarzem i powiedział, że wyniki są prawidłowe :)
 
No wiesz to zalezy też jaki to typ cukrzycy... w ciąży cukrzyca często jest bezobjawowa albo myli sie ją z objawami ciąży jak np. Senność albo napady głodu...
Na szczęście u 90% mija po ciąży :-)

Pamietaj, żeby się badać regularnie, bo jak masz cukrzycę w rodzinie to jesteś niestety w grupie ryzyka... no ale medycyna teraz jest tak posunięta, że można z tym żyć ;-) chociaż podejrzewam, że nie jest łatwo...
Moja mama ma cukrzycę i właśnie bałam się, że w ciąży może mi się ona pojawić. Badam się regularnie od dawna pod tym kątem i zawsze było ok, no ale ciąża to czas nieprzewidywalny, ale na szczęście jest ok.
 
Tylko dziwne u Ciebie, że po dwoch godzinach masz wiecej niż po jednej... bo z założenia cukier powinien spadać, a nie rosnąć, no ale lekarzem nie jestem ;-)

Ale ja niestety się zaprzyjaźniam z glukometrem bo mialam 100/164/74 i mimo, że wyniki po 1 i 2 h są ok, to ten na czczo za wysoki i niestety musze regulowac dietą... ale spoko, póki co cukry w normie ;-)

Z początku było przerażenie, ale jest to do opanowania... tylko żegnajcie ciasta z cukierni, witajcie wypieki bez cukru........ :-)
Załaczam normy. Nie ma tam informacji o tym, że trzecia wartość ma być mniejsza od drugiej, tylko ma nie przekraczać odpowiednich wartości.

Zrzut pochodzi z tej strony:
 

Załączniki

  • Screenshot_20190515-003635_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20190515-003635_Samsung Internet.jpg
    274,1 KB · Wyświetleń: 60
Załaczam normy. Nie ma tam informacji o tym, że trzecia wartość ma być mniejsza od drugiej, tylko ma nie przekraczać odpowiednich wartości.

Zrzut pochodzi z tej strony:
Wiem jakie są normy ;-)
Uwierz, że już się masę o tej cukrzycy naczytałam. Widze, że Twoj wynik mieści się w normie tylko dziwny jest dla mnie wzrost po 2h i tyle, bo z założenia powinien być coraz niższy. Ja np. W dzień mam wyniki spoko i mój organizm sobie z cukrem radzi, ale w nocy jeśli jest za duża przerwa w jedzeniu to mi najpierw spada, a później wzrasta (efekt odbicia- organizm sam zaczyna podnosić poziom glukozy z głodu) co już nie jest dobre i mam stosować dietę i jeść na noc ;-)

Ale jeśli lekarz, Ci powiedział, że ok, to się nie przejmuj ;-) przecież wiedzą co robią :-)
Ale jak się martwisz to po prostu nie jedz słodkiego albo wybieraj produkty o niskim IG.
 
Ej, Wy macie tak często usg? Kurcze, my mamy pakiet w Medicover i ja tam chodzę i tam nie ma tak często... Mialam połówkowe w 21 tc a teraz mam to kolejne 28-32 tc. A potem jeszcze tylko jedno, po 36 tc.
 
Ej, Wy macie tak często usg? Kurcze, my mamy pakiet w Medicover i ja tam chodzę i tam nie ma tak często... Mialam połówkowe w 21 tc a teraz mam to kolejne 28-32 tc. A potem jeszcze tylko jedno, po 36 tc.
My tak samo, bo PTG zaleca tylko 3 usg w ciąży
 
Ej, Wy macie tak często usg? Kurcze, my mamy pakiet w Medicover i ja tam chodzę i tam nie ma tak często... Mialam połówkowe w 21 tc a teraz mam to kolejne 28-32 tc. A potem jeszcze tylko jedno, po 36 tc.
Ja mam na każdej wizycie + sprawdzanie dl szyjki itp...chodze prywatnie[emoji6]
 
reklama
Do góry