reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniowe mamy 2019

Ej, Wy macie tak często usg? Kurcze, my mamy pakiet w Medicover i ja tam chodzę i tam nie ma tak często... Mialam połówkowe w 21 tc a teraz mam to kolejne 28-32 tc. A potem jeszcze tylko jedno, po 36 tc.


Ja chodzę prywatnie do ginekologa i robi mi co 2 drugą wizytę usg bo mówi, że tak naprawdę powinien robić tylko 3 razy podczas ciąży i nie powinno się robić co wizytę, więc na to wychodzi, że będę mieć teraz usg w 33 tyg a potem 36 tyg.


Swoją drogą, ciekawe co ile będą wizyty pod koniec ciąży ? Ja mam co 3 tygodnie póki co. Wiecie coś na ten temat czy pod koniec ciąży ma się częstsze wizyty ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja chodzę prywatnie do ginekologa i robi mi co 2 drugą wizytę usg bo mówi, że tak naprawdę powinien robić tylko 3 razy podczas ciąży i nie powinno się robić co wizytę.
Prywatnie? Dziwne...to za co płacisz?? Czy ceny z USG są wyższe??[emoji848]

U mnie zawsze robi pomiary i sprawdza przepływy w sercu i pępowinie.
Wiem że 3 na NFZ są refundowane, ale wg mnie to mało, jak się coś dzieje nie da rady wychwycić.
Pomiary szyjki też powinni robić na każdej wizycie, bo u mnie w poprzedniej ciąży w 2 tygodnie szyjka skróciła się z 4 do 2 cm..i była dupa....
 
Prywatnie? Dziwne...to za co płacisz?? Czy ceny z USG są wyższe??[emoji848]

U mnie zawsze robi pomiary i sprawdza przepływy w sercu i pępowinie.
Wiem że 3 na NFZ są refundowane, ale wg mnie to mało, jak się coś dzieje nie da rady wychwycić.
Pomiary szyjki też powinni robić na każdej wizycie, bo u mnie w poprzedniej ciąży w 2 tygodnie szyjka skróciła się z 4 do 2 cm..i była dupa....


Tak, chodzę prywatnie i płacę 120 zł na każdej wizycie od początku ciąży czy to wizyta z usg czy bez usg... Wolałabym mieć na każdej wizycie bo przecież za to płacę i wymagam. Na początku robił mi usg na każdej wizycie ale też musiałam się ''upominać'' żeby zrobił bo on twierdzi, że nie ma sensu robić cały czas.
 
Wiem jakie są normy ;-)
Uwierz, że już się masę o tej cukrzycy naczytałam. Widze, że Twoj wynik mieści się w normie tylko dziwny jest dla mnie wzrost po 2h i tyle, bo z założenia powinien być coraz niższy. Ja np. W dzień mam wyniki spoko i mój organizm sobie z cukrem radzi, ale w nocy jeśli jest za duża przerwa w jedzeniu to mi najpierw spada, a później wzrasta (efekt odbicia- organizm sam zaczyna podnosić poziom glukozy z głodu) co już nie jest dobre i mam stosować dietę i jeść na noc ;-)

Ale jeśli lekarz, Ci powiedział, że ok, to się nie przejmuj ;-) przecież wiedzą co robią :-)
Ale jak się martwisz to po prostu nie jedz słodkiego albo wybieraj produkty o niskim IG.
Ja się nie przejmuję :) Wierzę lekarzowi :)
 
Ej, Wy macie tak często usg? Kurcze, my mamy pakiet w Medicover i ja tam chodzę i tam nie ma tak często... Mialam połówkowe w 21 tc a teraz mam to kolejne 28-32 tc. A potem jeszcze tylko jedno, po 36 tc.
Ja też chodzę prywatnie. Zawsze zaleconą mam wizytę co 4 tygodnie i na każdej badanie ginekologiczne + USG, sprawdzenie szyjki macicy, wagi dziecka i ogólnie czy wszystko jest dobrze. Płacę 220zł.
 
Ej, Wy macie tak często usg? Kurcze, my mamy pakiet w Medicover i ja tam chodzę i tam nie ma tak często... Mialam połówkowe w 21 tc a teraz mam to kolejne 28-32 tc. A potem jeszcze tylko jedno, po 36 tc.
Ja też korzystam z Medicover :-) i te o których wspominasz to są takie z dokładną diagnostyką, ale poza tym chyba podczas każdej wizyty kładziesz się na fotel i tam ginekolog patrzy czy wszystko wygląda ok, sprawdza bicie serduszka?
Bo u mnie za każdym razem tak jest i jeszcze sprawdza mi Pani Dr zawsze czy nie mam rozwarcia :-D
Bo raz jej sie zdarzyło, że w ok 20 tygodniu zajrzała do pacjentki, a tam bezobjawowe pełne rozwarcie :-D
 
W kwestii zakupów jeszcze....
Kupujecie wanienkę 80 czy 100 cm ?
Przewijak - myślicie że lepsza będzie komoda z przewijakiem czy przewijak nakładany osobno, który można położyć równie dobrze na swoje łóżko i tam przewinąć? :)
 
reklama
W kwestii zakupów jeszcze....
Kupujecie wanienkę 80 czy 100 cm ?
Przewijak - myślicie że lepsza będzie komoda z przewijakiem czy przewijak nakładany osobno, który można położyć równie dobrze na swoje łóżko i tam przewinąć? :)
Ja kupiłam komodę z przewijakiem z ikei, a na to kupię taką podkładkę z gąbki na allegro, którą można położyć czy to na łóżeczko czy na szafke czy gdziekolwiek
 
Do góry