reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Ej, Wy macie tak często usg? Kurcze, my mamy pakiet w Medicover i ja tam chodzę i tam nie ma tak często... Mialam połówkowe w 21 tc a teraz mam to kolejne 28-32 tc. A potem jeszcze tylko jedno, po 36 tc.


Ja chodzę prywatnie do ginekologa i robi mi co 2 drugą wizytę usg bo mówi, że tak naprawdę powinien robić tylko 3 razy podczas ciąży i nie powinno się robić co wizytę, więc na to wychodzi, że będę mieć teraz usg w 33 tyg a potem 36 tyg.


Swoją drogą, ciekawe co ile będą wizyty pod koniec ciąży ? Ja mam co 3 tygodnie póki co. Wiecie coś na ten temat czy pod koniec ciąży ma się częstsze wizyty ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja chodzę prywatnie do ginekologa i robi mi co 2 drugą wizytę usg bo mówi, że tak naprawdę powinien robić tylko 3 razy podczas ciąży i nie powinno się robić co wizytę.
Prywatnie? Dziwne...to za co płacisz?? Czy ceny z USG są wyższe??[emoji848]

U mnie zawsze robi pomiary i sprawdza przepływy w sercu i pępowinie.
Wiem że 3 na NFZ są refundowane, ale wg mnie to mało, jak się coś dzieje nie da rady wychwycić.
Pomiary szyjki też powinni robić na każdej wizycie, bo u mnie w poprzedniej ciąży w 2 tygodnie szyjka skróciła się z 4 do 2 cm..i była dupa....
 
Prywatnie? Dziwne...to za co płacisz?? Czy ceny z USG są wyższe??[emoji848]

U mnie zawsze robi pomiary i sprawdza przepływy w sercu i pępowinie.
Wiem że 3 na NFZ są refundowane, ale wg mnie to mało, jak się coś dzieje nie da rady wychwycić.
Pomiary szyjki też powinni robić na każdej wizycie, bo u mnie w poprzedniej ciąży w 2 tygodnie szyjka skróciła się z 4 do 2 cm..i była dupa....


Tak, chodzę prywatnie i płacę 120 zł na każdej wizycie od początku ciąży czy to wizyta z usg czy bez usg... Wolałabym mieć na każdej wizycie bo przecież za to płacę i wymagam. Na początku robił mi usg na każdej wizycie ale też musiałam się ''upominać'' żeby zrobił bo on twierdzi, że nie ma sensu robić cały czas.
 
Wiem jakie są normy ;-)
Uwierz, że już się masę o tej cukrzycy naczytałam. Widze, że Twoj wynik mieści się w normie tylko dziwny jest dla mnie wzrost po 2h i tyle, bo z założenia powinien być coraz niższy. Ja np. W dzień mam wyniki spoko i mój organizm sobie z cukrem radzi, ale w nocy jeśli jest za duża przerwa w jedzeniu to mi najpierw spada, a później wzrasta (efekt odbicia- organizm sam zaczyna podnosić poziom glukozy z głodu) co już nie jest dobre i mam stosować dietę i jeść na noc ;-)

Ale jeśli lekarz, Ci powiedział, że ok, to się nie przejmuj ;-) przecież wiedzą co robią :-)
Ale jak się martwisz to po prostu nie jedz słodkiego albo wybieraj produkty o niskim IG.
Ja się nie przejmuję :) Wierzę lekarzowi :)
 
Ej, Wy macie tak często usg? Kurcze, my mamy pakiet w Medicover i ja tam chodzę i tam nie ma tak często... Mialam połówkowe w 21 tc a teraz mam to kolejne 28-32 tc. A potem jeszcze tylko jedno, po 36 tc.
Ja też chodzę prywatnie. Zawsze zaleconą mam wizytę co 4 tygodnie i na każdej badanie ginekologiczne + USG, sprawdzenie szyjki macicy, wagi dziecka i ogólnie czy wszystko jest dobrze. Płacę 220zł.
 
Ej, Wy macie tak często usg? Kurcze, my mamy pakiet w Medicover i ja tam chodzę i tam nie ma tak często... Mialam połówkowe w 21 tc a teraz mam to kolejne 28-32 tc. A potem jeszcze tylko jedno, po 36 tc.
Ja też korzystam z Medicover :-) i te o których wspominasz to są takie z dokładną diagnostyką, ale poza tym chyba podczas każdej wizyty kładziesz się na fotel i tam ginekolog patrzy czy wszystko wygląda ok, sprawdza bicie serduszka?
Bo u mnie za każdym razem tak jest i jeszcze sprawdza mi Pani Dr zawsze czy nie mam rozwarcia :-D
Bo raz jej sie zdarzyło, że w ok 20 tygodniu zajrzała do pacjentki, a tam bezobjawowe pełne rozwarcie :-D
 
W kwestii zakupów jeszcze....
Kupujecie wanienkę 80 czy 100 cm ?
Przewijak - myślicie że lepsza będzie komoda z przewijakiem czy przewijak nakładany osobno, który można położyć równie dobrze na swoje łóżko i tam przewinąć? :)
 
reklama
W kwestii zakupów jeszcze....
Kupujecie wanienkę 80 czy 100 cm ?
Przewijak - myślicie że lepsza będzie komoda z przewijakiem czy przewijak nakładany osobno, który można położyć równie dobrze na swoje łóżko i tam przewinąć? :)
Ja kupiłam komodę z przewijakiem z ikei, a na to kupię taką podkładkę z gąbki na allegro, którą można położyć czy to na łóżeczko czy na szafke czy gdziekolwiek
 
Do góry