reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

A czy będziesz próbowała odstawić swoje dziecko od piersi przed porodem?
Moja córka ma 14 miesięcy i obawiam się odstawiania od piersi:( tylko ze ona zazwyczaj tylko w nocy je.
Pewnie tak, bo jakoś okres szpitala będzie musiała przetrwać. Póki co je w nocy raz i w dzień jakieś 4-5 razy. Niestety jest alergiczką i byłby kłopot z mm na pewno. A jeszcze wszystkie mm bez mleka na pierwszym miejscu składu maja syrop glukozowy :(*Podobno dzieci często same się odstawiaja przy końcówce ciąży bo zmienia się smak mleka.
 
reklama
Pierwszą córeczkę karmiłam 2lata i 2miesiace rok, teraz zamierzam też:) Choć pamiętam początki nie należały do łatwych, ale bardzo chciałam karmić i jakoś mi się udało przetrwać :)
 
Ja przy was to jak początkująca [emoji23] starszaka ze wzgl na chorobę karmiłam tylko trzy tygodnie, młodszego do pół roku a teraz mam zamiar chociaż do roku powalczyć z karmieniem.
 
U mnie tez piersi całkiem inne. W gorszym stanie. Tym bardziej ze od kiedy moja córka skończyła 6 miesięcy to je tylko z jednej piersi. A ma już 14 miesięcy.
 
Ja miałam na początku straszne problemy z karmieniem. Była to w zasadzie walka o rozbudzenie laktacji. Bardzo zależało mi na karmieniu i dzięki temu, że się nie podałam udało mi się karmić 16 miesięcy [emoji846] Córka z pewnością chciałaby być karmiona dłużej ale chcąc starać się o drugie dziecko musiałam ją odstawić, bo przez cały czas karmienia nie dostałam okresu, co wiązało się z brakiem owulacji. [emoji846] Było ciężko ale stopniowo udało się przestać karmić [emoji846] Nie wyobrażam sobie nie karmić kolejnego dziecka [emoji16] Ale jest to indywidualna sprawa każdej kobiety [emoji6] A z wyglądem piersi po karmieniu to jak i z resztą ciała po ciąży, czasem możesz się starać i pielęgnować a natura i tak zrobi swoje. Ale moim zdaniem zostając mamą zmieniają się priorytety i są ważniejsze sprawy niż jędrne cycki i super figura [emoji39] Nie mówię, że po urodzeniu dziecka staje się ogrem [emoji39] ale ciąża, poród i karmienie wymaga pewnych poświęceń [emoji6]
 
Ja tez za wszystkie sciskam kciuki i to bardzo mocno . Sama mam wizyte 26 stycznia i zapewne odrazu bedzie to juz prenatalne. Nic lekarz nie mowil, ale bylo tyle spraw do obgadania, ze zapomnial pewnie. Liczac tygodnie nadtawiam sie wlasnie na takie badanie. Na szczescie on je wykonuje, wiec gonic nigdzie nie trzeba.

@marzycielka81 ja wiem jak stresujace jest ustanie choc na chwile objawow. W ciazy z synem mialam takie wahania w rozne dni. Potrafilam chodzic i sciskac sie za piersi zeby sprawdzic czy nadal napewno bola. Najlepiej by bylo miec przy sobie aparat USG 24 na dobe i sprawdzac.

Dziewczyny z cukrzyca, czy Wy tez tak macie, ze jak maierzycie cukier np na czczo to z jednego palca wychodzi np 92, a z drugiego w tej samej minucie np 102? Juz ktorys raz z ciekawosci podwojnie sprawdzilam i sa takie rozbierznosci... skad sie to bierze?
U mnie jeśli są odchylenia w pomiarach cukru to max 2 pkt... Nie wiem może coś masz jeszcze na dłoniach, albo nie oddczekałaś po umyciu.
 
U mnie jeśli są odchylenia w pomiarach cukru to max 2 pkt... Nie wiem może coś masz jeszcze na dłoniach, albo nie oddczekałaś po umyciu.
Tylko wlasnie juz ktorys raz tak mam. Tzn za kazdym razem jak sie skusze sprawdzic z drugiego palca odrazu, to jest taka roznica. Bez wzgledu na czas odczekania po myciu itp.
 
reklama
A wy kobietki (te które już mają pociechę oczywiście) podczas karmienia piersią piłyście herbatki na laktację? Pomogły? A te, które czekają na dzidzię, zamierzacie takie herbatki pić?
 
Do góry