reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Jeśli chodzi o włosy to mi się zawsze szybko przetluszczaly a teraz mi się wydaje że jakoś mniej.
Co do karmienia piersią to chciałabym ale nie chłodzącego czyli tak do 6/8 miesiąca mniej więcej bo kurde no nie podoba mi się biegające dziecko i jeszcze czasami wołające po cyca, takie biegajace już może w miarę wszystko jeść normalnie obiady tylko jakieś mleko z butli na noc i wsio. Ja mam takie zdanie właśnie co do karmienia a czy się zmieni to się okaże. Oby nie ;)
 
reklama
Jesli chodzi o karmienie piersią to polecam lekturę:
Link do: Hafija.pl
Skarbnica wiedzy! Zaluje ze nie czytalam przed pierwszym porodem, może udałoby mi się dluzej karmić. Odciagałam 4 miesiące, bo synek nie chcial ssac. A że byl duzy i zapotrzebowanie na mleko mial spore to mm poszlo w ruch.. żaluje strasznie, bo chcialam karmic piersią.
 
A jak piersi po karmieniu? Dużo się zmieniło w ich wyglądzie?
u mnie duża róznica, jednak długie karmienie chyba tak wpływa, na początku ciąży tez mi strasznie urosły, teraz zresztą też. Po karmieniu zrobiły mi się takie "flaczki":rofl:.
Ale jakies pół roku po zaprzestaniu karmienia, trochę kondycja się poprawiła :)
 
W kwestii zmiany wielkosci czy jędrności piersi to wszystko indywidualnie. Po odciaganiu laktatorem elektrycznym moje piersi wygladaly dobrze. Jak zaczelam sie odchudzac i zeszlam do 5 kg mniej niz przed ciaza to flaczki zamiast piersi. Duzo szybciej tkanka tluszczowa zaczela mi z tych piersi uciekac, duzo szybciej niz jak bylam mlodsza ;)
 
Teraz nastawiam sie na karmienie piersią, conajmniej 12 miesiecy, a nawet dłużej jak sie da! Strasznie chcę karmic. I cieszę się ze pracuje ze swietnymi polożnymi, na ktore bede mogla liczyc. Poza tym jak mi cos nie wyjdzie to wiem ze sa jeszcze doradcy laktacyjni, wiec nie bede zalowac pieniedzy na prywatne konsultacje.
 
Mi karmienie piersia cyckow w ogole nie zmienilo. Ale moje cycki ogolnie nie wiele rusza. Zadne ciaze miesiaczki laktacje. Sa jakie sa w powalajacym rozmiarze A i nic ich nie rusza..... Nic na laktację nie pilam i nie zamierzam. Tak jak powiedziala mi polozna karmienie piersia nie jest latwe to sie w 100% z tym zgodze. Ale zaciskalam zeby i dalej. Po co zasadzie sama nie wiem.Minus jest taki ze czulam sie jak krowa i nie lubilam tego nigdy. Nigdy nie bylo tez tak ze biegajace dziecko zmusilo mnie na placu zabaw do wywalenia cyca. Jak dziecko jest wieksze to cycki sa wywalane jak obydwie strony to urzadza a nie tylko malucha. Ale plusy,kochane. W nocy wywalasz cycek i spicie dalej bez wychodzenia z wyrka. Maluch zle spi bo zabkuje dostaje cyca pojdzie spac bez bujania i spiewania. Uderzy sie pocycka dwa razy i juz jest ok.Moja mala nigdy nie miala butelek smoczkow ani nie ssala kciuka. Jak czasem widze co cycki z nia robia to mysle ze sa magiczne. Ale karmienie tez moZe dzialac na nerwy wiec. Jak kogo to urzadza i co dla kogo lepiej dziala
 
Ja jadłam wspomagacze, ale głównym problemem był brak czasu na jedzenie i picie, bo przecież z czegos się ten pokarm wyprodukować musi.
Niestety u mnie kciuk często ląduje w buzi, kiedyś przejdzie, nic nie poradzę w chwili obecnej.

Dziewczyny dawać znać zaraz po wizycie, @martoosia04 Ty chyba pierwsza?
 
Mi karmienie piersia cyckow w ogole nie zmienilo. Ale moje cycki ogolnie nie wiele rusza. Zadne ciaze miesiaczki laktacje. Sa jakie sa w powalajacym rozmiarze A i nic ich nie rusza..... Nic na laktację nie pilam i nie zamierzam. Tak jak powiedziala mi polozna karmienie piersia nie jest latwe to sie w 100% z tym zgodze. Ale zaciskalam zeby i dalej. Po co zasadzie sama nie wiem.Minus jest taki ze czulam sie jak krowa i nie lubilam tego nigdy. Nigdy nie bylo tez tak ze biegajace dziecko zmusilo mnie na placu zabaw do wywalenia cyca. Jak dziecko jest wieksze to cycki sa wywalane jak obydwie strony to urzadza a nie tylko malucha. Ale plusy,kochane. W nocy wywalasz cycek i spicie dalej bez wychodzenia z wyrka. Maluch zle spi bo zabkuje dostaje cyca pojdzie spac bez bujania i spiewania. Uderzy sie pocycka dwa razy i juz jest ok.Moja mala nigdy nie miala butelek smoczkow ani nie ssala kciuka. Jak czasem widze co cycki z nia robia to mysle ze sa magiczne. Ale karmienie tez moZe dzialac na nerwy wiec. Jak kogo to urzadza i co dla kogo lepiej dziala

Moja mała nigdy nie zmusiła mnie do wywalenia cyców na placu zabaw:-) :). To już chyba podejście rodzica do karmienia. Karmiłam ją ponad dwa latka, ale karmienie już takie brzdąca to tylko wieczorem, czy np. w czasie choroby jak nie chciała nic jeść. Jak wszystko ma swoje plusy i minusy.
 
reklama
Do góry