reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

A normalne przy wzdęciach jest to, że ból jakby promieniuje od pępka taki kłujący ? Czasami to jest straszne i tylko właśnie w chwili konkretnych wzdęć

U mnie to jest innego rodzaju ból, raczej boli mnie praktycznie cały brzuch od żeber do podbrzusza. I jak mam takie konkretne wzdęcie to boli mnie 12 godzin albo więcej. Ja mam z tym problem od lat ale dopiero w ciąży zuaważyłam, że zaczyna się od lekkiej zgagi i jeśli uda mi się ją zneutralizować to wzdęcie jest tylko lekkie i raczej niebolesne, wiadomo nadal nie jest przyjemnie ale przynajmniej mogę spać w nocy. Czasem przyczyną jest to jeśli zbyt szybko po posiłku się połóżę.
 
reklama
Bo to jest bardzo naciągana informacja ;)
Duże dzieci to przede wszystkim niewykryta albo źle prowadzona cukrzyca w ciąży. Lub nadmierne spożycie cukrów prostych przez całą ciążę
emoji6.png

Ale ja i tak często się zastanawiam jakim cudem ja takie duże dziecko sobie wyhodowałam i urodziłam bez cesarki
emoji28.png
Miałam tak samo ! Dziecko ponad 4 kg. A ja chudzina. Talia wąska. Ten poród to była masakra!! I brałam wtedy femibion bardzo regularnie. Teraz kupuje prenatal duo.

U mnie dzisiaj bardzo dobry dzień. Zero mdłości. Zero wymiotow. Wszyscy w domu się cieszą. A mi się chce płakać! Martwię się czy aby na pewno wszystko ok..
 
Miałam tak samo ! Dziecko ponad 4 kg. A ja chudzina. Talia wąska. Ten poród to była masakra!! I brałam wtedy femibion bardzo regularnie. Teraz kupuje prenatal duo.

U mnie dzisiaj bardzo dobry dzień. Zero mdłości. Zero wymiotow. Wszyscy w domu się cieszą. A mi się chce płakać! Martwię się czy aby na pewno wszystko ok..
Ja mam różne dni, w czwartek dowiem się czy wszystko ok, a jeśli chodzi o witaminy chyba nie ma reguły, znam dziewczyny, które brały suplementy i dzieci malutkie ledwo 3 kg, a znam też takie, które nic nie brały i dzieci ponad 4 kg więc różnie z tym jest ;) ja biorę teraz Prenatal Uno, a od drugiego trymestru przerzuce się na DUO
 
@zochaa
O widzisz, wreszcie spotykam kogoś w takiej samej sytuacji jak ja!! Ja szłam do porodu w 41 tygodniu a położna mierząc obwód brzucha zmamrała sie że na pewno mam źle termin porodu wyliczony, bo ponoc za maly brzuch. I na każdym USG byla norma, a już na tym dzień przed porodem wychodziło ok 3600 gramowe dziecko. Wiadomo że jest zawsze szansa margines bledu 500 gram no ale.. A jak u Ciebie było? Wiedziałas sie ze bedzie duze dziecko? Czy niespodzianka przy porodzie?
 
Bry. Pisalyscie o wadze dzieci-moj Nataniel urodzil sie z waga 2950 i mial 53cm, byl naprawde drobniutki-pamietam jak moje bratowa przyjechala do szpitala i chciala go wziac na rece to nie wiedziala jak go zlapac :D mowila-moje to sie rodzily po 4 kg :D teraz nadal jest szczuply, ale wysoki jak na dwa latka :) i szczerze nie wiem, jak lykanie witamin ma sie miec do wagi dziecka....
 
Miałam tak samo ! Dziecko ponad 4 kg. A ja chudzina. Talia wąska. Ten poród to była masakra!! I brałam wtedy femibion bardzo regularnie. Teraz kupuje prenatal duo.

U mnie dzisiaj bardzo dobry dzień. Zero mdłości. Zero wymiotow. Wszyscy w domu się cieszą. A mi się chce płakać! Martwię się czy aby na pewno wszystko ok..
Nie martw sie, ja jak sie najem to tez gina mi mdlosci, nie musisz miec mdlosci codziennie, caly czas :)
 
Ja tez bralam witaminy w 1 ciąży, a dziecko urodzilo sie 2900. Takze ten:)
Teraz biore witaminy ze wzgledu na kwasy dha, bo nie jadam praktycznie ryb. Jak zjem 1 rybe raz do roku to sukces.
No i w tych witaminach jest jeszcze jod wit d i kwas foliowy, wiadomo jakis magnez .

U mnie kiepska noc. Co chwile podobuki:/
Dobrze, ze juz mam wolne. I moge nadrobic w ciągu dnia
 
Ja biorę femibion i moja gin nie miala przeciwwskazań. Powiem Wam że miałam okropna noc! Obudził mnie ból brzucha taki jak na okres!!! Od początku ciąży nie miałam ani razu takiego bólu! Na szczęście do teraz nic... ale już jestem spanikowana. A do lekarza dopiero 18stycznia:(
 
reklama
Hej Dziewczyny [emoji6] Ja dalej przeziębiona, choć jest już lekka poprawa. Sylwestra spędziłam na kanapie [emoji39]

Co do spacerowania to ja niestety odpadam. U nas w miejscowości jest codziennie taki smog, że dostaje smsy ostrzegawcze z gminy żeby jeśli nie ma konieczności to nie wychodzić z domu. Także lepiej i zdrowiej będzie nie spacerować [emoji39]

Ja mam taki problem z moją jutrzejszą wizytą, że rozmawiając bezpośrednio z gin kazała mi przyjść a w rejestracji babeczka powiedziała że nie ma mnie na którą godzinę wpisać. Więc jadę tam jutro na 9 i zobaczymy ile będę kwitnąć w poczekalni [emoji39]
 
Do góry