reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

@Jola8986, witamy. Jak wygląda opieka nad cieraznymi w Niemczech? Do tej pory nie słyszałam żadnych opinii kobiet które by tam rodziły. Jak często są wizyty? Prowadzi je ginekolog czy położna? Jak to wygląda? I serio, od razu obowiązkowe L4?!
Nie dla wszystkich zawodów. Ja pracuje w przedszkolu tutaj i nie było gadania. Odrazu zwolnienie,bo za dużo wirusów, zarazków, dzieci mogą niechcący mi coś zrobić, a najgłówniejszy powód: dzieci przenoszą cytomegalię. Wizyty albo co 8 albo co 4 tyg. Ja wybrałam co 4. I jak do tej pory za żadne badania nie płaciłam. Wszystko mam na kasę chorych. Jutro też już mam pierwsze spotkanie z położna. Ginekolog prowadzi ciąże, a położna jest dostępna dla ciebie o każdej porze dnia i nocy od samego początku ciąży. Trafiłam na fajny gabinet gin. Nie wiem jak jest u innych. Zaraz na pierwszej wizycie miałam robione wszystkie badania krwi, mocz, tarczyca, itp. I bardzo zdziwiło mnie to, że nie musiałam być na czczo. I już myślałam wybrać szpital do porodu :tak: Tutaj są bardzo modne tzw Domy Rodzenia. Jest w nim położna, pokój z łazienką dla ciebie i dzidzi i nikt więcej, rodzina odwiedza cię kiedy chce itp. Póki co jest w porządku. Zobaczymy co będzie dalej :)
 
reklama
No właśnie słyszałam, że na mleko z 500zl miesięcznie nawet idzie... Będę się starać karmić piersią ale muszę przygotować nasz budżet na karmienie mm. Trochę mnie pocieszyłaś. ;);) Czytałam na niektórych forach i byłam przerażona. Ludzie wydają na samo jedzenie 2000 a gdzie chemia, jakiś fryzjer, kosmetyczka, ubrania dla dziecka i dla nas, jakieś urodziny, święta... To wszystko tez sporo kosztuje.
No wiadomo święta ciągną i warto sobie co miesiąc odkładać coś na prezenty i juz grudzień nie jest taki straszny. Ja tak robię i odkładam tez na ubezpieczenie auta bo też naraz wydać mi dużo na to to żal. No wiesz ja mam koleżankę która kupuje dużo gotowcow lub zamawia a potem narzeka ze kasa szybko się kończy.
 
reklama
Melduję po prenatalnych. Wszystko jest tak jak być powinno. Serduszko bije, kość nosowa widoczna, nóżki rączki też, przezierność 1.3mm [emoji6]
Świetne informacje.

No i pięknie! Super wieści! [emoji7]
A miałaś też ten test pappa?
O płci nic a nic? [emoji16]

Mi tez ta płeć na tych prenatalnych . Oj będę pytać. Choć pamietam poprzednia ciąże to pierwsze co ujrzeliśmy płeć :) ale mam jeszcze 3 tyg do prenatalnych
 
Do góry