reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

reklama
Słuchajcie, a wie któraś z Was, czy warto badać zarodki w przypadku invitro? Nie będzie to refundowane, jednak w naszym przypadku lekarz powiedział, że to może być kluczowe.

To zależy - ja np. bym badała, ale trzeba wiedzieć że taki zdrowy zarodek i tak może się dalej źle podzielić i będziesz miała zespół powstały de novo. Więc daje to jakiś tam punkt zaczepienia, ale nie daje 100% na zdrowe dziecko
 
Ej mam jeszcze jedno pytanie, totalnie nie znam się na in vitro, jest to nowy temat 😬

Czy przy każdej procedurze uzyskuje się zarodki za każdym razem?
Chodzi mi o to, że refundacji podlega 6 transferów. Za każdym razem pobierają i zapładniają komórki? Czy mrożenie? Totalnie nie mogę się połapać 🫠
 
Ej mam jeszcze jedno pytanie, totalnie nie znam się na in vitro, jest to nowy temat 😬

Czy przy każdej procedurze uzyskuje się zarodki za każdym razem?
Chodzi mi o to, że refundacji podlega 6 transferów. Za każdym razem pobierają i zapładniają komórki? Czy mrożenie? Totalnie nie mogę się połapać 🫠
Nie, nie.
Jedna procedura, to znaczy stymulacja + punkcja + transfery tego, co udało się uzyskać.
W jednej procedurze, możesz mieć 6 zarodków, a możesz nie mieć żadnego, bo żaden nie dotrwa do 5 doby.
Nie wiem dobrze, ale kojarzy mi się, że w PL można naraz zapłodnić max 6 komórek? (ale może to bzdura, poprawcie mnie jak się mylę).
W refundacji masz 3 pełne procedury, czyli np przy pierwszej procedurze do 5 doby dotrwają 3 zarodki, z nich będą 3 transfery. I masz jedną pełną procedurę. Takich możesz powtórzyć 3.
Ale jednocześnie jak podczas procedury nie dotrwa żaden zarodek, to w ramach procedury możesz nie mieć żadnego transferu.
Jeśli chodzi o mrożenie to z tego co rozumiem mrożenie i trnsfer mrożaków też wchodzi w całość procedury.
Masło maślane, nie wiem czy zrozumiale opisałam :D
 
Ej mam jeszcze jedno pytanie, totalnie nie znam się na in vitro, jest to nowy temat 😬

Czy przy każdej procedurze uzyskuje się zarodki za każdym razem?
Chodzi mi o to, że refundacji podlega 6 transferów. Za każdym razem pobierają i zapładniają komórki? Czy mrożenie? Totalnie nie mogę się połapać 🫠
Program obejmuje 6 procedur - max 4 z własnymi komórkami i 2 z komórką dawczyni.
A jedna procedura to stymulacja, punkcja, zapłodnienie komórek i tyle transferów ile będzie zarodków :)
 

Załączniki

  • IMG_7528.jpeg
    IMG_7528.jpeg
    68 KB · Wyświetleń: 55
reklama
Do góry