reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

reklama
Słuchajcie, a wie któraś z Was, czy warto badać zarodki w przypadku invitro? Nie będzie to refundowane, jednak w naszym przypadku lekarz powiedział, że to może być kluczowe.
Jeśli są ku temu wskazania to myślę, że warto. Oszczędzicie sobie dodatkowy stres i zawód, jeśli transfer miałby się nie udać przez wadę zarodka.
Z drugiej strony badanie nie daje żadnej gwarancji, że na późniejszym etapie rozwoju nie wyjdą jakieś nieprawidłowości.
 
Hej dziewczyny, nie odzywałam się bo spadek nastroju, młyn w pracy, za dużo. Gratulacje wszystkich kresek i nudnych 9 MSC.

Ja byłam dziś na wizycie u dobrego gina z mojego miasta bo po przeprowadzce mam do starej daleko z resztą straciłam do niej zaufanie. Zapoznał się z moją dokumentacja( btw. To on robił mi połówkowe po których wysłał mnie do szpitala więc odrazu skojarzył przypadek) i miałam nadzieję że może na jesień będzie zielone światło na starania a on po USG mówi że wszystko pięknie wygojone, bardzo dobrze przeprowadzone CC książkowo i że rekomendacje PTG są teraz że po 12 msc od CC można rodzic SN ( w moim przypadku nie z innych wskazań) i że to teraz tylko nasza gotowość nas ogranicza 🫣 nie powiem że mi trochę nie namieszał w głowie
 
Jeśli są ku temu wskazania to myślę, że warto. Oszczędzicie sobie dodatkowy stres i zawód, jeśli transfer miałby się nie udać przez wadę zarodka.
Z drugiej strony badanie nie daje żadnej gwarancji, że na późniejszym etapie rozwoju nie wyjdą jakieś nieprawidłowości.
Chyba się na to zdecydujemy. Czeka nas tylko konsultacja z genetykiem, immunolog i możemy zaczynać 🥰
 
Jaki macie patent na starania ? Wiem że niektórzy mówią że najlepiej co 2 dzień,ja się zastanawiam czy od piku na następny dzień seksy wystarczą a później już na luzie kiedy się zachce czy jednak lepiej przez pare dni codziennie po piku się starać przez jakiś czas ?
 
Jaki macie patent na starania ? Wiem że niektórzy mówią że najlepiej co 2 dzień,ja się zastanawiam czy od piku na następny dzień seksy wystarczą a później już na luzie kiedy się zachce czy jednak lepiej przez pare dni codziennie po piku się starać przez jakiś czas ?
jak nasienie dobre to codziennie 🙃 a jak słabe to lepiej co 2 dzień.
 
reklama
Hej
Ja jestem po konsultacji z immunologiem.
Zatem tak:
1. Immunofenotyp który zrobiłam w Diagnostyce.do kosza - bo podobno oni nie robią pod kątem niepłodności
2. To samo z badaniem nasienia - powiedział, że tu mają jakieś bardziej specjalistyczne 🤔
3. Dal nam skierowania na inne badania
Dodaje screen w załączniku
4. Powiedzial że na pewno u mnie na kiry accofil- to już z góry mógł powiedzieć.
Pytał ile mamy rodzeństwa, nie wiem w jakim celu.😀
Generalnie powiedział, że nawet jakbym.zdecydowalq się na AK a mamy jakiś konflikt to i tak organizm mój może odrzucić , dlatego te badania i ewentualnie potem jakies leczenie. Powiedział, że to że zarodki nie rozwijaly się jak należy mogło być spowodowane aspektem immuno. Mówił że są jakieś drogi leczenia, tylko jak zobaczyłam koszt badań to pewnie te leki i ew szczepionki też są w ch. dogie.
Omawiał te badania ale to takie skomplikowane, że nie zapamietalam.
W załączeniu zalecenia moich badań + badanie nasienia. ASA mamy robić razem.
I uwaga koszt badań, prawie 5.5k
Załamałam się😪
Wracałam z Łodzi i popłakałam się, dlaczego to wszystko jest tak kurewsko drogie.
W środę wyjeżdżamy na urlop.
Nie zdążymy z badaniami przed. W ogóle zastanawiam czy jest w ogóle sens :(
Tylko tak trudno jest mi odpuścić.
 

Załączniki

  • 20240620_211417.jpg
    20240620_211417.jpg
    1,7 MB · Wyświetleń: 62
  • 20240620_211431.jpg
    20240620_211431.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 61
Do góry