reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

O tak, podpisuję się pod tym! Zaczęłam oglądać Ranczo od tak od początku żeby mieć zabijacza czasu. Jakoś w połowie odcinka przyszedł mąż, przysiadł i też zaczął oglądać i stwierdził że on też chce obejrzeć więc będziemy oglądać razem 😂 no i co teraz muszę czekać na niego 😂
ja oglądam dno mózgowe na netflix - too hot to handle ale chociaż te ich dramy powodują że zapominam o złym samopoczuciu
 
reklama
Witam Was wszystkie przyszłe mamusie, czytam Was od samego początku, aż w końcu postanowiłam się odezwać. Zazdroszczę wszystkim (pozytywnie) które już widziały maleństwa, chyba tylko ja jestem tutaj wyjątkowym osobnikiem jak ze średniowiecza która mimo że jestem już w 11+3 dni tygodniu, nie widziałam bobasa😭 a to dlatego że mieszkam w Irlandii. Pierwsze USG dopiero za tydzień. Owszem mogę iść prywatnie jak chce ale stwierdziłam po co mam wydawać 200€ jak kiedyś kobiety żyły całą ciążę bez USG to ja jakoś przeżyję te kilka tygodni. To jest moja 5ta ciąża a 4 dzieciątko, kinder surprise, nie planowane ale wyczekiwane😀
 
no właśnie jak jest z tą szkołą rodzenia czy to jest na NFZ ? czy prywatnie ?
jejku ja też nie wiem nic jak ogarnąć dzieciaka a nawet na tym forum pełno jakichś wątków o których nie mam pojęcia
nie mam pojęcia co kupić żeby było
na pewno przed porodem chcę iść z mężem (mimo że oboje mamy wiedzę jako taką) na kurs pierwszej pomocy dla dziecka - moja siostrzenica jak była mała zachłystnęła się pestką od winogrona na działce - mama z sis miały mega chwile grozy

dla mnie te dziecko i to wszystko to czarna magia najchętniej miałabym już poród i połóg za sobą wypchnąć małego dzieciaka a na drugi dzień odebrać już takiego w wieku 10 lat :D
no właśnie jeśli chodzi o wyprawki i tego typu rzeczy jak się przygotować do porodu i po porodzie to szkoła rodzenia, położna środowiskowa i wszechobecna wiedza w internecie 😃 teraz jest pełno tik - toków na których mamy wrzucają co tam mają i co polecają, całe listy wyprawkowe, także myślę że zdążymy się do tego przygotować. Dla mnie to też czarna magia bo to moja pierwsza ciąża i też się boję że o czymś zapomnę, albo kupię za mało, albo nie takie 😜 też planuję wybrać się na pierwszą pomoc. A jeśli chodzi o szkoły rodzenia to nie wiem, ale nawet w moim szpitalu publicznym to i tak trzeba zapłacić za kurs, także wydaje mi się że nie ma takich darmowych, ale jeśli się mylę to mnie poprawcie. ☺️
 
Powiem Wam, że ja w pierwszej ciąży nie miałam szans na stacjonarną szkołę rodzenia. Wszystko ogarnęłam z neta i z pomocą i radą Mamy i Teściowej (zdalnej pomocy). No i dziecko żyje, ma się dobrze ;) mój ginekolog mi powiedział, że kwestia opieki nad noworodkiem jest instynktowna i miał rację. Pierwsza kąpiel była stresująca, ale daliśmy radę z Mężem :) reszta poszła gładko :)
Wić spokojnie pierworódki, to macie w genach i instynkcie :)
 
no właśnie jeśli chodzi o wyprawki i tego typu rzeczy jak się przygotować do porodu i po porodzie to szkoła rodzenia, położna środowiskowa i wszechobecna wiedza w internecie 😃 teraz jest pełno tik - toków na których mamy wrzucają co tam mają i co polecają, całe listy wyprawkowe, także myślę że zdążymy się do tego przygotować. Dla mnie to też czarna magia bo to moja pierwsza ciąża i też się boję że o czymś zapomnę, albo kupię za mało, albo nie takie 😜 też planuję wybrać się na pierwszą pomoc. A jeśli chodzi o szkoły rodzenia to nie wiem, ale nawet w moim szpitalu publicznym to i tak trzeba zapłacić za kurs, także wydaje mi się że nie ma takich darmowych, ale jeśli się mylę to mnie poprawcie. ☺️
tak, wiesz co ja już polubiłam sobie na instagramie pełno jakichś położonych które wrzucają jakieś rady
no na razie przez te mdłości i ogółem natłok obowiązków służbowych to nie jestem w stanie myśleć o tej ciąży i co dalej
na pewno końcówkę roku mamy aktywną
 
reklama
Do góry