reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

Ja mam w domu 10 latkę i 1.8 miesięczna na pokładzie również nie mam czasu na zdychanko a tak tego potrzebuje że szkoda gadać lekarz zapisał mi tabletki na mdlosci bo nie eszlo wyrobić ;( prenatalne już mialam we wtorek ale lekarz kieruje mnie na takie specjalistyczne jeszcze badanie bo wykrył przpeukline pepkowa i maluszka niby to wcześnie I że raczej się to wciągnie ale jestem jzu w takim wieku ze niech to sprawdza mowi ze nie mam się stresować ale tak łatwo się mówi ciągle o tym myślę 🙄wizytę mam 25 czerwiec ta specjalistyczna z markerami. Wykluczająca wady a to co teraz mialam u mojego gine. To powiedział że dzisius zdrowy wyksztaltowane wszytsko wyklucza downa i te inne choroby tylko brzuszek trzeba sprawdzić bo coś widzi 😟jestem z kujawsko-pomorskiego ;)
trzymamy kciuki , na pewno będzie ok :) nie martw się . Ja mieszkam na Śląsku ale moja rodzina pochodzi z kujawsko pomorskiego okolice Sępólna . Całe wakacje tam spędzałam ❤️to były czasy
 
reklama
trzymamy kciuki , na pewno będzie ok :) nie martw się . Ja mieszkam na Śląsku ale moja rodzina pochodzi z kujawsko pomorskiego okolice Sępólna . Całe wakacje tam spędzałam ❤️to były czasy
Szczerze trochę się nastawiam że będzie wszystko dobrze ponieważ wykluczył wady typu dwon i te inne zapewniał mnie ze dziecko jest zdrowe tylko moz emiec defekt w postaci przepukliny który w życiu płodowym ma prawo się wciaganc do 14 tygodnia. Oczywoscie nie byłabym sobą gdybym nie studiowała wujka Google i tam wyczytałam.na forum że te dzieciątka które miały takie przpeukliny miały wady rozwojowe a moje nie ma więc liczę że się wciągnie lub popostu lekarz coś widział ale nie byk pewny co dlatego kieruje mnei na dokładne badania i oby tak było ze będzie moja dzidzia zdrowa jak dwie poprzednie 10 na 10 punktów 🤩
 
Wyliczył mi na usg po plodzie dziecka na 11+4 czyli się zgadza
Nie na NFZ nie wylicza się. Daty porodu na badaniu trymestralnym tylko wyklucza się choroby genetyczne dziecka ewentualnie mzoe ci powiedzieć że według miesiączki osttaniej i po pomiarach usg się wszytsko zgadza ;)
Na każdym usg pierwszego trymestru wylicza się termin porodu – nieważne czy na NFZ, czy prywatnie. Jeśli jest różnica między OM a USG powyżej 5 dni (niektórzy lekarze biorą pod uwagę dopiero 7 dni) to lekarze biorą za termin porodu ten wyliczony z USG.
 
Na każdym usg pierwszego trymestru wylicza się termin porodu – nieważne czy na NFZ, czy prywatnie. Jeśli jest różnica między OM a USG powyżej 5 dni (niektórzy lekarze biorą pod uwagę dopiero 7 dni) to lekarze biorą za termin porodu ten wyliczony z USG.
No to ja inaczej moja 3 ciaza I zawsze wyliczyli mi na podstawie ostatniej miesiączki na usg. Tylko potwierdzał ze się zgadza
 
Powiem jeszcze tyle że od 40 tygodnia jeżeli nic nie rusza z porodem samoczynie to i tak do 2 tygodni można przenosić ciążę więc co do dnia nie sugerowałam się co mowi data z usg ponieważ dziecko rośnie z dnia na dzień i zmieniają się te dni porodu .
 
reklama
Ale cudowna wiadomość 😍 jesteś przykładem dla innych kobiet, aby nie załamywać się na poczatku ciąży, bo czasem te ciężkie początki kończą się bardzo pozytywnie 😊 gratulacje, ale pewnie radość u Was w domu 🙂
Po cichu się cieszymy. Miejmy nadzieję że będzie dobrze. Po prenatalnych będziemy krzyczeć na ulicach że jestem w ciąży 🫣🤣
 
Do góry