reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

Wyliczył mi na usg po plodzie dziecka na 11+4 czyli się zgadza
 

Załączniki

  • 20240613_132127.jpg
    20240613_132127.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 40
  • 20240613_132127.jpg
    20240613_132127.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 41
reklama
Wyliczył mi na usg po plodzie dziecka na 11+4 czyli się zgadza
Ale na prenatalnych podobno wyliczają termin z pomiarów dziecka. To Tobie wyliczyli na 2 stycznia, tak?
Nie na NFZ nie wylicza się. Daty porodu na badaniu trymestralnym tylko wyklucza się choroby genetyczne dziecka ewentualnie mzoe ci powiedzieć że według miesiączki osttaniej i po pomiarach usg się wszytsko zgadza ;)
 
Ja mam w domu 10 latkę i 1.8 miesięczna na pokładzie również nie mam czasu na zdychanko a tak tego potrzebuje że szkoda gadać lekarz zapisał mi tabletki na mdlosci bo nie eszlo wyrobić ;( prenatalne już mialam we wtorek ale lekarz kieruje mnie na takie specjalistyczne jeszcze badanie bo wykrył przpeukline pepkowa i maluszka niby to wcześnie I że raczej się to wciągnie ale jestem jzu w takim wieku ze niech to sprawdza mowi ze nie mam się stresować ale tak łatwo się mówi ciągle o tym myślę 🙄wizytę mam 25 czerwiec ta specjalistyczna z markerami. Wykluczająca wady a to co teraz mialam u mojego gine. To powiedział że dzisius zdrowy wyksztaltowane wszytsko wyklucza downa i te inne choroby tylko brzuszek trzeba sprawdzić bo coś widzi 😟jestem z kujawsko-pomorskiego ;)
będzie dobrze ❤️ ja mam za tydzień prenatalne i powiem szczerze cykam się...
 
To ja jestem w tych 20% i bardzo mi z tym dobrze 😉 jak czytam co Wy przechodzicie to aż mi Was szkoda 😔 oby szybko te dolegliwości Wam minęły dziewczyny ☺️
u mnie podobnie, były lekkie mdłości, ale nie aż tak żeby cały dzień i nie móc funkcjonować. Też mam nadzieję, że wraz z drugim trymestrem wszystko Wam minie 😊
 
Są badania prenatalne trymestralne na NFZ które się robi trzy razy w ciągu całej ciąży lekarz jest zobowiązany sprawdzić stan zdrowia dziecka wykluczyć choroby i wydać zdjęcie z USG z opisem i jego podpisem Możesz zrobić sobie badania dodatkowe prenatalne jeżeli stwierdzi że dziecko jest zdrowe to po prostu za nie płacisz to jest w okolicach 600 zł bodajże i i tam pobierają ci markery czyli krew Matki i przeprowadzają bardzo precyzyjne USG czyli sprawdzają wszystkie żyły wszystkie warstwy komórkowe w głowie serduszko i tak dalej Ja to nie umiem tak powiedzieć profesjonalnie Ale wiem o co chodzi Jeżeli byś miała dziecko z wadą to wysłałby cię lekarz na NFZ też na takie samo badanie za które się płaci prywatnie ale jeżeli nie stwierdzić nic to co ginekolog przeprowadza na badaniu trymestralnym na przykład w pierwszym bierze pomiar z kości nosowej i na tej podstawie wyklucza wady rozwojowe dziecka
 
reklama
Do góry