reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Simka w tk maxx mozna szaleć ,ale dopiero jak zna się płeć. Niestety wiecej jest typowych pod chłopca lub dziewczynkę. Unisex jak perełki trzeba polować :)

Paulettah spokojnie masz ilośc dla dwójki gdzie i roboty razy dwa. Lepiej wiecej niż za mało jak uleja albo inne takie.
Zreszta pomyśl ,ze ja jeszcze wiecej miałam tylko dla syna :)
Teraz kupuje rozsądniej he he ,ale pewnie po połówkowym reklamówka ubrań dojdzie. Bo mam teraz same białe ,bezowe i neutralne kolory. Już mam nawet upatrzone co jakby był chłopiec ,a co jak dziewczynka :)

Sierpniowa kto wie może maluch też bedzie ułożony ;)
Moja córka przesypiala całe dni ,wiec tak poza pampersem i karmieniem do naszego życia nie wdarł się żaden chaos czy coś.

NelVik gratuluje chlopaka fajni są ;) dziewczynki rzecz jasna tez fajne ;)
Czyli nie tylko ja bede miec wiecej niż dwoje :)


betina018 super ze wszystko okazało sie ok. Co do otulacza mi osobiście wydaje się lepszy od rożków bo dziecko nie bedzie w tym latało rozkopywalo itd.
Co do majtek miałam te poporodowe i nie polecam. Drapią ,wielkie i rozciągliwe no i drą się strasznie.
Najlepsze zwykle majtki z bawełny figi albo kobiece bokserki.

Emenems no szalejesz kobieto :)

Futurystka witaj i rozgosc sie :)

Rozpisalyscie sie na całego
i weź tu człowieku zapamiętaj :)
U mnie obecnie równo połowa ciąży stuknęła ,córka ma za sobą dwa dni w szkole i generalnie był stres. Całe wakacje chciała iść. Cieszyla się i w ogóle ,a tu co do czego płacz ,że nie zostanie bez mamy. Co zabawne potem jak odbierałam to banan od ucha do ucha ,ze fajnie i lubi szkole, a dnia następnego znow płacz ze nie zostanie. No i odbiór jak dnia pierwszego z radością i szczęśliwa bo pani fajna.
Ona chyba lubi mi serwować adrenalinę :D Wiadomo nowe otoczenie ,brak mamy i obcy język robi swoje. A moje dzieci z tych upartych co angielskiego uczyć się nie chciały. Teraz syn już trzeci rok chodzi i nawija na całego. Dobrze że im mniejsze tym szybciej łapią. Jedynie martwi mnie fakt ,że moja gwiazda mała jest dosłownie MAŁA wsród dzieci z grupy. Najmniejsza ,najdrobniejsza no mikrus na tle tych dzieci.
Wiedziałam ,że jest praktycznie na dole siatek centylowych ,ale teraz to tak bardzo widać.
 
reklama
martusia- ja też mam trzyletnie doświadczenie i jednak uważam, ze warto z pomocy skorzystać, jak jest za darmo. A każde dziecko jest inne i po porodzie różne rzeczy mogą się dziać. Zresztą zrobisz jak uważasz. Ja na szkołę rodzenia chodzę, bo wcześniej cesarka, a teraz planuję jednak sn.


A nawet moja siostra, która jest z trzecim w ciąży (ma 11 i 8 letnią córkę), to na szkołę chodziła. Wiele się zmienia w ciągu roku w zaleceniach, a co dopiero w ciągu 3 czy 8 lat.

futurystka- witaj

Emenems- a jak wracacie do Norwegii? Autem? Bo takie zakupy :) I pochwal się leżaczkiem :)

Samolotem :) na tydzien to ja nie chce jechac samochodem bo to 24h podrozy o meeeeeega drogo. Mam 3 bagaze po 32 kg kazdy a wózek i komode to taki kierowca mi przywiezie ktory co miesiac jezdzi to jak cos mam to zabiera i tam mu cos zaplace zawsze :)

Juz pokazuje
 
ImageUploadedByForum BabyBoom1441451172.021085.jpg

Taki leżaczek bo był za 300 to spoko

ImageUploadedByForum BabyBoom1441451316.058184.jpg

A komoda taka z przewijakiem
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1441451172.021085.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1441451172.021085.jpg
    30,3 KB · Wyświetleń: 46
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1441451316.058184.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1441451316.058184.jpg
    3,4 KB · Wyświetleń: 46
Paulettah - zapomniałam sievwczoraj zapytać M. o ten twój parapet
Summa- też się z tobą zgadzam , ja też mam duże doświadczenie bo dla bliźniaczek byłam jak mama druga bo byłam prawie cały czas z nimi i to serio dużo Ale i tak uważam że szkoła rodzenia to fajna rzecz można się zawsze czegoś dowiedzieć a i tak każdy zrobi to co uważa i to co z dosiwadczenia wie że jest najlepsze :)
 
Zrobiłam zdjęcia ciuchów które mam maskara troche za dużo chyba
Mobilizujesz! :szok:


My musimy piec załatwić bo póki co od marca bez ciepłej wody i ogrzewania żyjemy.. Dziś przychodzi majster i się okaże czy ruszymy z papierologią dalej czy niet . M obiecał, że jak załatwimy piec to ruszymy na dobre z zakupami dla malucha ale boję się, że może to jeszcze długoooo potrwać :no:

Emenems fajny bujaczek !! :-D


No ja też odebrałam wyniki ale tylko morfologia, mocz i TSH i wszystko ok :-D
 
Marcepanek- no ja w srode po usg do tk Maxa wiec mam nadzieję zaszaleje

Emenems- no to super ze ma wam kto przywiezc ;) a komoda taka jak moja ;)

Bettka o jaa. Ja bym bez cieplej wody nie przetrwala

Vivienne a na lozeczka jakies promocje byly? Bo siostra na juz potrzebuje, w kazdej chwili moze urodzic ;)
Kupilas cos?
 
Hej. Do dziecka nie potrzebujesz zbyt wiele, jakiś smoczek,pieluszke tetrowa żeby położyć przy karmieniu, ja miałam jeszcze laktator żeby pobudzać piersi bo pokarmu nie miałam, z ubranek tylko rzeczy na wyjście. Dziecko cały czas było ubrane w kaftanik szpitalny owiniete ich rożkiem, ja ani razu w szpitalu nie przewijałam zawsze położne tak więc nawet pieluchy od kich były. A dla matki dawali podkłady, wkładki więc jakieś jedno opakowanie w razie czego w szpitalu warto mieć. Wiesz miałam gdzieś listę z tego szpitala co trzeba zabrać ale nie wiem gdzie mam tamtą teczkę, poszukam po weekendzie i napisze Ci dokładniej. Miłego dnia
 
NelVik i betina gratulacje wizyt :-) futurystka witaj :-)


Co do szkoły rodzenia i położnej - ja na pewno będę chodzić i wezmę położną, ale muszę najpierw ogarnąć przeprowadzkę... Czyli jeszcze jakiś tydzień. Byłam na razie na dniach otwartych jednego szpitala i może tam się zdecyduję chodzić do szkoły rodzenia, ale muszę jeszcze sprawdzić inne opcje.

A co do kosmetyków dla dzidziusiów.. Moja mama powiedziała, że taka dziewczyna w jej pracy niedawno urodziła i dziecko ciągle łapało jakieś infekcje skóry. Używali bardzo dużo kosmetyków i dbali bardzo o higienę dziecka. okazało się, że od nadmiaru higieny dziecko ma wyjałowioną skórę i teraz byle brud i od razu łapie infekcje skórne. Więc nie należy przesadzać z myciem i kosmetykami :rofl2:
 
reklama
Kosmetyki dla dzieci mają taki syf w składzie ze nie dziwne ze chorują ;p

Simka myślę że były, w ogóle mebli itd dużo ale nie były moim przedmiotem zainteresowania i nie wiem jaka to kasa... Ale było dużo do wyboru,ceny pewnie też lepsze bo ludzie robili mega zakupy. Z promocji to mi chciała babka wcisnąć chyba dwie butelki, wanienke i wtedy coś dużego gratis ale nie pamiętam co to było. Ja skromnie, jechałam po wiaderko i wiaderko kupiłam, żeby dobić do wzięcia udziału w losowaniu to jeszcze Marysi kredki do kąpieli bo zbierałam się z zamówieniem a były na miejscu. Nie wygrałam nic niestety ;) choć byłam blisko ;p
 
Do góry