reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2024

No i super, świetnie dla Ciebie! Nie twierdzę, że się nie da, twierdzę, że z pracą czasu na pisanie jest mniej.
Ja też po porodzie szybko wróciłam - jak córka miała 8 miesięcy, ale tym bardziej wtedy cisnęłam, bo na początku, byłam na pół etatu i chciałam wykorzystać maksymalnie czas. Jak udaje Ci się łączyć pracę i usypianie na drzemki/forum w czasie drzemek?

Przede wszystkim tym, że mam nienormowany czas pracy wiec pracuję wtedy akurat mam czas np teraz syn śpi na piersi, a obok laptop. Ale taki mam układ z pracodawcą. To jemu zależało żebym wróciła więc musiało być w 100% na moich warunkach. Wczszniej miał drzemkę koło 7 to spałam razem z nim do 9. Staram się też, żeby syn miał takie chwile własnej zabawy bo dodatkowo dzieci wychowuję w 100% sama. Więc muszą one w razie czego umieć ogarniać rzeczy dostosowane do ich wieku samemu gdybym np tfu, tfu wylądowała w szpitalu
 
reklama
już niestety nie ma darmowych szczepień. Ponoć wycofali w lipcu nawet dla kobiet w ciąży:( ja idę jutro i będę płacić 140zl.
Akurat mialam na myśli, że nie trzeba pielęgniarce i lekarzowi POZ płacić za kwalifikację i podanie. 140 zł to rynkowa cena szczepionki, więc do przyjęcia. Powodzenia jutro, mnie tylko kilka dni bolała ręka po szczepieniu.
 
Akurat mialam na myśli, że nie trzeba pielęgniarce i lekarzowi POZ płacić za kwalifikację i podanie. 140 zł to rynkowa cena szczepionki, więc do przyjęcia. Powodzenia jutro, mnie tylko kilka dni bolała ręka po szczepieniu.
a to tak. Ja faktycznie idę do POZ do punktu szczepień i tam od razu kwalifikacja i podanie szczepionki;)
 
Pisałam na wrzesniowkach i tam ktoś nawet skorzystał z mojej wiedzy, więc napiszę też tutaj.

W aptekach jeszcze można spotkać szczepionkę Adacel Polio (polecam stronę ktomalek żeby sprawdzić dostępność w aptekach w pobliżu).

Można poprosić lekarza POZ o wystawienie recepty oraz o zakwalifikowanie do szczepienia - w gabinecie POZ taka usługa powinna być bezpłatna.

Moga się nią szczepić kobiety w ciąży. Dla ojca też się nada oczywiscie.

To jest szczepionka przeciwko krztusccowi, tężcowi, błonicy oraz polio.
W luxmedach, w których pytałam Boostrix i Adacel sa stosowane zamiennie, więc chyba dopuszczają. Ale Adacela też już nie ma w wielu placówkach, bo szukałam dla męża 🥲
już niestety nie ma darmowych szczepień. Ponoć wycofali w lipcu nawet dla kobiet w ciąży:( ja idę jutro i będę płacić 140zl.
To w sumie i tak nieźle. Ja zapłaciłam wczoraj 270 🙈
 
@Kasia_Der produkowane są 4 szczepionki: Boostrix, Adacel, Boostrix Polio i Adacel Polio. Dwie pierwsze są 3w1 a dwie ostatnie to 4w1. W moim mieście w aptekach i hurtowniach nie ma juz nigdzie Boostrix, Adacel i Boostrix Polio. Mają ponoć byc dostawy w październiku, ale różnie to bywa (czasem są też takie problemy z dostępnością szczepionek skojarzonych dla niemowląt). Ale Adacel Polio jeszcze może da się kupić. Faktycznie przychodnie mogą mieć coś jeszcze w lodówkach zakupione wcześniej i pewnie tak ma LuxMed. Dla pocieszenia dodam, że 2 lata temu w przychodni, do której chodziłam do ginekologa, chcieli wziąć za zaszczepienie mnie około 350-400 zł. Także u Ciebie i tak taniej a dostałaś coś, co aktualnie trudno dostać z powodu braków w hurtowniach ;)
 
Do góry