reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Takie ogladalam dwupoziomowe, wysokie i bardzo ladne, czytalam, ze duzo mam poleca z roznych wzgledow dlatego sie zastanawiam.
Co do spania to nie mialam na mysli tego, ze zakladam, ze moje dziecko bedzie spalo ze mna, bo wrecz przeciwnie, zrobie wszystko, zeby od poczatku mialo swoje miejsce ;-)

My to samo - nawet jak to bedzie kosztem spania w fotelu koło łóżeczka :) trudno :)
Dlatego kupuje mega wygodny fotel do pokoju małego :)

Zreszta maz chodzi na 3 do pracy wiec musi sie wyspać - ja se moge za biurkiem pic po 5 kaw na godizne on za kierownica nie moze sobie na to pozwolic
 
reklama
Jejus dziewczyny w zyciu was nie nadrobię :(
Raz samopoczucie do D...
Dwa dziś dostałam takiego krwotoku z nosa ,że już po karetkę miałam dzwonić. 30minut leciała ciurkiem ,ani okład ,ani sok z cytryny...nic nie pomagało.

Z zakupów ja większość ubranek na pierwszy miesiąc życia mam. Łącznie z kombinezonem i czapeczka na zimę. Jeszcze kocyki ,ciepłe pajacyki i pieluchy tetrowe kupie. Potem to już kwestia płci bo rzeczy unisex jest strasznie mało. No ,ale jak coś to gołe dziecko ze szpitala nie wyjdzie :)
Bo mam
-8szt body z długim rękawem,
-2pajace,
-6szt spodenek ze stopkami,
-11par skarpetek,
-6par rękawiczek niedrapek,
-7czapeczek,
-kombinezon,
-czapka na wyjście,
-cieple papucie.
Rzeczy ww są w rozmiarze 50-56
,a mam też kilka 0-3 i 3-6 bo były na wyprzedażach za grosze.
Generalnie ja na 100% wykorzystam te najmniejsze bo mam nauczkę po pierwszym i drugim porodzie ,że dzieci topiły się w tych standardowych rozmiarach.

Nie wiem jak kto ,ale ja mam prostą zasadę kupowania po min 7szt. Tj body ,pajace niedrapki i tetrowe 7szt to takie minimum.

Teraz jeszcze komodę muszę kupic na te wszystkie ubranka :D

Co do łóżeczka kwestia co kto woli ja ani z drewnianego ,ani turystycznego nie byłam zadowolona 100%.
A drewniane to niestety wspominam tragicznie po tym jak córka wsadziła nogę powyżej kolana i byłam gotowa juz rozwalać.
Zresztą wszystko zależy od dziecka. Syn spał z nami i innego wyjscia nie było bo miał reflux ,więc musiał być tuż obok mnie. Za to córka od początku spała w kołysce bo jednak różnica miedzy zdrowym ,a chorym dzieckiem jest.

Teraz chyba kupimy jednak drewniane ,ale śmieje sie ze ochraniacz od gory do dołu dam :)
A drewniane pod względem trzypoziomowej regulacji i materaca jest jednak lepsze od turystycznego.

No a co do ruchów dziecka to mój maż wczoraj poczuł pierwszy raz. Leżeliśmy tak spokojnie i trzymał rękę na moim brzuchu. Szczerze sądziłam ,że marne szanse by poczuł ,ale dzidzius chyba wyczuł i dał mocno o sobie znać :)
 
My to samo - nawet jak to bedzie kosztem spania w fotelu koło łóżeczka :) trudno :)
Dlatego kupuje mega wygodny fotel do pokoju małego :)

Zreszta maz chodzi na 3 do pracy wiec musi sie wyspać - ja se moge za biurkiem pic po 5 kaw na godizne on za kierownica nie moze sobie na to pozwolic

Znam to mój Maz jest handlowcem wiec robi tez po 300/400 km dziennie musi być wyspany. Ja kupiłam fotel rozkładany najwyżej jak ku będzie złe to tam przekonam trochę z dzieciakami :)
 
Na maxa dziwna i niby brzuch rosnie powoli ale wszystko sie zmienia a najśmieszniejsze ze przestały mi wypadać włosy z głowy a kilka lat garściami wychodziły !!
Brzuch owłosiony, inny kręgosłup, dupa inna, pryszcze w dziwnych miejscach ( np miałam za uchem) ej wogole to kosmos jakis :D

A ja to myślałam, że to tylko u mnie problem z tym owłosieniem brzucha :D ogólnie szybko rosną włosy tam gdzie lepiej by ich nie było, zauważyłam, że nogi i pachy muszę golić dwa razy częściej i chyba po porodzie i karmieniu skuszę się na laserowy zabieg :)
 
A ja to myślałam, że to tylko u mnie problem z tym owłosieniem brzucha :D ogólnie szybko rosną włosy tam gdzie lepiej by ich nie było, zauważyłam, że nogi i pachy muszę golić dwa razy częściej i chyba po porodzie i karmieniu skuszę się na laserowy zabieg :)

No właśnie z tymi pachami to jakas tragedia jest ! Żeby na głowie jeszcze tak dobrze rosły - ale co zauważyłam poprawiła mi sie kondycja włosów i paznokci - nic sie nie łamie nie rozdwaja więcej blasku :szok: :D
 
A ja to myślałam, że to tylko u mnie problem z tym owłosieniem brzucha :D ogólnie szybko rosną włosy tam gdzie lepiej by ich nie było, zauważyłam, że nogi i pachy muszę golić dwa razy częściej i chyba po porodzie i karmieniu skuszę się na laserowy zabieg :)

Ja to chyba ogolnie zamknę sie na tydzien w jakies klinice piękności hahahaha
 
reklama
Emenems to do tej kliniki piękności jedziemy razem!!! Po całej tej ciąży potrzebny będzie porządny remont! ;-)

Farbowanie od II trymeru jest całkowicie bezpieczne, pid warunkiem, że farba bez amoniaku. Ja już farbowałam, bo siwizna taks wychodziła już że szok!
 
Do góry