reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

Dzięki dziewczyny za podpowiedzi [emoji8][emoji8][emoji8] Jak clotrimazolum i iladian nie zadziała to będę zmuszona iść do gina, a dopiero co byłam.
Leżę właśnie na huśtawce w ogrodzie i mam wszystko w nosie [emoji12] ostatnio nic mnie nie cieszy, klienci wkurzają ech. I cały weekend spędzę nad dokumentami. Ale na razie mam wszystko w d.....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Mi ostatnio pomógł lactovaginal. Coś się kluło ale po 3 kapsulkach przeszło. To pałeczki kwasu mlekowego. Można spokojnie w ciąży

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@arrow92 bardzo możliwe że Ci tak wywaliło to tsh po odstawieniu... niestety leki na tarczyce rozleniwiają ją, więc produkuje ona sama z siebie mniej hormonów, i trzeba leki często brać przez długie lata. Kobiety u mnie w rodzinie tak miały i niestety kończyło się na zniszczeniu tarczycy... Co nie znaczy oczywiście że u Ciebie tak będzie [emoji6] ja się osobiście trzymam jak najdalej od leków na tarczyce i tak jak @Kurcia jadę na jodzie, selenie i B complex. Dieta też ma niestety baaardzo duży wpływ... wgl ta tarczyca to taki delikates że strach ją tykać [emoji15] [emoji1]

[emoji304][emoji292][emoji560][emoji128][emoji240][emoji64]

cbpr2ehex2xkwku1.png
 
Arrow koniecznie zrób sobie usg, wg niego dużo można określić, czy są jakieś guzki, czy jest to zapalenie tarczycy itd. Na fb jest grupa Tarczyca, tak dużo jest porad od osób które się leczą.
 
@arrow92 tak jak dziewczyny piszą USG to podstawa. Badanie można powtórzyć, ale skoro odstawiłaś lek to tak jak mówią dziewczyny - pewnie dlatego skoczyło...
Jeśli macie zamiar próbować w niedalekiej przyszłości to może nie warto fundować tarczycy takiego rollercostera i odstawiać leków, żeby do nich wracać?.
@tita82 @Windy91 a jakie miałyście wyniki tsh przed leczeniem? I co teraz bierzesz @tita82 żeby trzymać tarczycę w ryzach? @Windy91 na samym selenie i jodzie dajesz radę z tsh ?
 
@arrow92 bardzo możliwe że Ci tak wywaliło to tsh po odstawieniu... niestety leki na tarczyce rozleniwiają ją, więc produkuje ona sama z siebie mniej hormonów, i trzeba leki często brać przez długie lata. Kobiety u mnie w rodzinie tak miały i niestety kończyło się na zniszczeniu tarczycy... Co nie znaczy oczywiście że u Ciebie tak będzie [emoji6] ja się osobiście trzymam jak najdalej od leków na tarczyce i tak jak @Kurcia jadę na jodzie, selenie i B complex. Dieta też ma niestety baaardzo duży wpływ... wgl ta tarczyca to taki delikates że strach ją tykać [emoji15] [emoji1]

[emoji304][emoji292][emoji560][emoji128][emoji240][emoji64]

cbpr2ehex2xkwku1.png

Eh.... dieta jest. Właśnie kończę bebio. Może to tak mi poburzyli tsh...

Arrow koniecznie zrób sobie usg, wg niego dużo można określić, czy są jakieś guzki, czy jest to zapalenie tarczycy itd. Na fb jest grupa Tarczyca, tak dużo jest porad od osób które się leczą.

Kurczę nawet nie wiedziałam ze trzeba...

@arrow92 tak jak dziewczyny piszą USG to podstawa. Badanie można powtórzyć, ale skoro odstawiłaś lek to tak jak mówią dziewczyny - pewnie dlatego skoczyło...
Jeśli macie zamiar próbować w niedalekiej przyszłości to może nie warto fundować tarczycy takiego rollercostera i odstawiać leków, żeby do nich wracać?.
@tita82 @Windy91 a jakie miałyście wyniki tsh przed leczeniem? I co teraz bierzesz @tita82 żeby trzymać tarczycę w ryzach? @Windy91 na samym selenie i jodzie dajesz radę z tsh ?

Nie zdawałam sobie sprawy ze takie będą skutki... No nic, w poniedziałek gnam do lekarza.

Dzięki dziewczyny za odzew. Jesteście cudowne [emoji8][emoji8][emoji8]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Kurcia coś ty, to tak w dużym uproszczeniu [emoji1] ja generalnie niedoczynność mam dziedziczna i od małego tsh w górnej normie. Nigdy nie przekraczało, ale zawsze podchodzilo pod 5. No ale kiedyś nie zwracałam na to.uwagi [emoji14]
Po pierwsze jadę na roztworze jodyny i przyjmuję dawkę o wiele większą niż jest zalecana przez WHO (serio, jak się.poczyta artykuły na ten temat to włosy na głowie stają...). Selen, cynk, B complex, w zimie ,d3. Pasty do zębów bez fluoru, zero nabiału. Unikam glutenu choć nie zawsze wychodzi [emoji1] nie.kupuję mięsa w sklepach i marketach (szpikowane jest estrogenami, za dużo estro zaburza pracę tarczycy)... No i czas. Sporo. Tarczyca nie popsuła się w tydzień to i w tydzień jej nie naprawie [emoji1] No ale po doświadczeniach wokół mnie jeszcze bardziej się zaparłam [emoji6]
Nie bierzcie mnie za jakiegoś freaka, który.wszystko naturalnie i podciera się liściem bananowca [emoji23] Ale warto.zagłębić się w temat.

Na tsh idę w przyszłym miesiącu, to będzie 3 miesiąc "terapii", wtedy zobaczymy [emoji6]

[emoji304][emoji292][emoji560][emoji128][emoji240][emoji64]

cbpr2ehex2xkwku1.png
 
3 dc, tak z Elbląga a skąd wiesz? [emoji57][emoji57]



Już nie, przestałam brać euthyrox pod koniec lutego. Postanowiliśmy z mężem do czasu operacji i regeneracji żołnierzyków odpuścić starania, to i odstawiłam leki. Tylko nie spodziewałam się ze wyniki tak się pogorszą...:(
Spałam około 6 godzin, byłam na czczo, bez stresu. Myślisz żeby jutro powtórzyć? Czy np przy okazji badania progesteronu?



A jakie leki brałaś?



Nie, nie robiłam usg tarczycy, a powinnam? W sumie mam mocne wole, jak faceci maja jabłko Adama ja mam takie duże wole. Nie brałam żadnych tabletek. Nie biorę od końca lutego. Wcześniej brałam euthyrox. Jak zaszłam w ciąże to dr kazała mi zbadać tsh i powiedziała ze jak będę miała max 2,5 to spokojnie nic nie trzeba a jak więcej to koniecznie przyjść po receptę. I dostałam euthyrox.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Najpierw brałam lethrox, od grudnia euthyrox.
Nie można przerywać brania hormonu na tarczyce.. Skąd ten pomysł? I tak chcieliście mieć dzidzie i tak. Należało tylko kontrolować tsh, żeby nie popaść w nadczynność.
Poza tym leczenie tarczycy nie jest tylko wtedy kiedy chce się zajść w ciążę. Może ona powodować różne dolegliwości utrudniające życie.
Tak jak dziewczyny mówią, koniecznie usg.
 
@Windy91 dzięki za wyczerpującą odpowiedź. A jak podchodzisz do tarczycy z związku z ciążą? Bo powiem szczerze, mnie lekarz nastraszył, że nawet jeśli spadnie mi TSH przed ciążą, to ciąża tak da w kość tarczycy, że i tak TSH skoczy, a wtedy już ryzyko poronienia albo jakichś wad rozwojowych. I tak się biję sama ze sobą czy lepiej "ryzykować" czy od razu profilaktycznie wskoczyć na Eutyrox...

Ja też wyeliminowałam gluten (w większości), mleko też, ale czasem nie mogę się oprzeć jakiemuś jogurtowi... eh... o negatywnym wpływie fluoru nie słyszałam...
 
Kurcia ja mam nadczynność GB. Zaczynalam ponad rok temu z tsh 0.0025. Biore thyrozol, wit b, d, magnez, kwas foliowy i teraz moje tsh 1.14 :-). Pierwsza wizyta u endo to tsh ft4 i usg.
Windy tez duzo czytalam o diecie z tarczyca, z tym ze dieta jest bardziej skuteczna wlasnie przy niedoczynności, odstawienie glutenu, soi itp. W moim przypadku ważny jest cukier aby gi za duzo nie jesc bo ryzyko cukrzycy jest. Do tego w moim przypadku ciaza powoduje super wyniki i calkowite odstawienie thyrozolu albo min dawka. Niebezpiecznie jest gdy przeciwciala sa wysokie. Teraz mam minimalne. Natomiast z tegi co kojarze w niedoczynnisci leki bierze sue całą ciążę.

Kurcia moze skonsultuj sie z innym endo.
 
reklama
@tita82 Dzięki za odpowiedź.
Właśnie najgorzej jest kiedy endo i gin mają różne zdania... Nie znam kurcze żadnego dobrego endokrynologa w Krakowie. Może Wy dziewczyny kogoś polecicie? Bo poszłam tak trochę z polecenia, trochę z przypadku. Mam wizytę dopiero 17 maja razem z usg i wtedy ustalony będzie dalszy plan działania. A może by się udało ruszyć z tematem coś wcześniej...

Matko... właśnie zaczęłam się doczytywać na temat Dostinexu który dostałam na hiperprolaktynemię czynnościową. Dostałam go bo jest lepszy niż Bromergon. Ale... podobno nie mogą go brać osoby starające się o dziecko lub w ciąży, bo powoduje wady rozwojowe. No to super... Bo ja niby kim jestem? Mówiłam pani endokrynolog o swoich planach... i co ja mam zrobić... eh...
 
Ostatnia edycja:
Do góry