reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

@paulina1994 Ty sie kochana nie przejmuj i nie denerwuj na zapas. Jak Cie najdzie strach to pomysl o mnie. Moje jedyne ciazowe doswiadczenie do tej pory to nasikanie na test no i dzis pobierali mi krew. I to by bylo na tyle. I wiesz co nie boje. Bedzie wszystko dobrze. Jak ostatnio szlam na polowkowe to sie balam ze sie okaze ze dziecka nie ma i nigdy nie bylo i ze bedzie dziwnie haha. A i do tego znam naprawde mnostwo dziewczyn, ktore tak maja prowadzone wszystkie swoje ciaze i maja zdrowe dzieci wiec glowa fo gory!
Może i racja nie można panikować :) kiedyś kobiety nie miały USG i musiały żyć ze świadomością, że jest w porządku :)
 
reklama
Paulina spokojnie, ja w poprzednich ciążach też nie robiłam badań prenatalnych. Miałam dokładne usg w 12tc i tyle. Urodziłam dwie zdrowe córeczki.
Mój brzuszek się zaokragla delikatnie.
Honey to faktycznie pipa z tej rodzinnej. Chyba pracuje za karę. Swoją drogą późno jak pierwsze usg to polowkowe. Dzwoń staraj się dostać wcześniej.
 
Paulina spokojnie, ja w poprzednich ciążach też nie robiłam badań prenatalnych. Miałam dokładne usg w 12tc i tyle. Urodziłam dwie zdrowe córeczki.
Mój brzuszek się zaokragla delikatnie.
Honey to faktycznie pipa z tej rodzinnej. Chyba pracuje za karę. Swoją drogą późno jak pierwsze usg to polowkowe. Dzwoń staraj się dostać wcześniej.
Dzięki :) może rzeczywiście nie potrzebnie panikuje ;)
 
@Spina zdjęcie z zeszłego tygodnia. Pochwalę się A co :) to już drugie w 4D, bo mój lekarz ma w swoim gabinecie taki sprzęcior i chyba co wizytę będę widzieć Dzidziolka w 4D ❤
 

Załączniki

  • 20190122_141000.jpg
    20190122_141000.jpg
    874,2 KB · Wyświetleń: 117
Super są te ujęcia 4d.

Ja dostałam dzisiaj takie mało udane zdjęcia. Wszystko pięknie widziałam przez całe badanie, bo monitor wisiał na suficie. Cykal tych zdjęć i cykal. No, ale wybrał mało widoczne zdjęcia.
 
Dziewczyny mam problem

lecze sie na niedoczynnosc tarczycy oraz hasimoto. Przed ciaza mialam caly czas wyniki tsh kolo 1 wrecz nawet ponizej 1. Bralam letrox 50.
Jak sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy mialam wynik 1,67 czyli skoczyl do gory. Zapisalam sie do endo i z ciekawosci zrobilam po tygodniu, a przed sama wizyta tsh i spadlo samo do 0,865 i mimo wszystko endo zwiekszyla mi dawke leku do 62,5 codziennie. Kontrole tsh mialam zrobic dopiero za 2 miesiace czyli koniec lutego. Dzis z ciekawosci zrobilam tsh i wyszlo 0,008 !!!!! Jestem w szoku i nie wiem co dalej. Teraz wynik wskazuje na nadczynnosc.

Czy czasem ktoras z was lub wasze znajome mialy tak?
Martwie sie, do lekarza jutro bede sie probowac dodzwonic lub nawet wbic na wizyte.
 
Dziewczyny a ćwiczycie coś? Piszą w internetach, żeby się ćwiczyć w ciąży bo ruch potrzebny, ułatwia poród, mniejszy jest ból kręgosłupa i takie tam..
 
Dziewczyny a ćwiczycie coś? Piszą w internetach, żeby się ćwiczyć w ciąży bo ruch potrzebny, ułatwia poród, mniejszy jest ból kręgosłupa i takie tam..
Ja ćwiczę noszenie mojego 9 kg klocka ;) dziś mi dał tak w kość że marzę o śnie ale na 20 jeszcze muszę do lekarza jechać. Dziewczyny które są w ciazy pierwszy raz, docencie to że możecie robić to na co macie ochotę:)
 
reklama
Dziewczyny mam problem

lecze sie na niedoczynnosc tarczycy oraz hasimoto. Przed ciaza mialam caly czas wyniki tsh kolo 1 wrecz nawet ponizej 1. Bralam letrox 50.
Jak sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy mialam wynik 1,67 czyli skoczyl do gory. Zapisalam sie do endo i z ciekawosci zrobilam po tygodniu, a przed sama wizyta tsh i spadlo samo do 0,865 i mimo wszystko endo zwiekszyla mi dawke leku do 62,5 codziennie. Kontrole tsh mialam zrobic dopiero za 2 miesiace czyli koniec lutego. Dzis z ciekawosci zrobilam tsh i wyszlo 0,008 !!!!! Jestem w szoku i nie wiem co dalej. Teraz wynik wskazuje na nadczynnosc.

Czy czasem ktoras z was lub wasze znajome mialy tak?
Martwie sie, do lekarza jutro bede sie probowac dodzwonic lub nawet wbic na wizyte.
Ja miałam jeszcze inną sytuację pół roku przed ciążą wyszła u mnie niedoczynność tarczycy więc brałam Euthyrox 25, badanie powtarzałam co 8 tyg, wszystko super aż do listopada kiedy spało do dolnej granicy bodajże 0,0496 endo kazała odstawić euthyrox 2 tyg później dowiedziałam się o ciąży szybko zrobiłam TSH i jeszcze niższe niż poprzednio od tamtego czasu do końca grudnia utrzymuje się 0,159 nie biorę leków boje się żeby nagle w górę nie skoczyło, teraz w sobotę idę powtarzać i nie wiem czy coś się ruszy, podobno w pierwszym trymestrze to normalne bo rośnie beta-HCG co sztucznie może obniżać TSH chyba nie jest to groźne dla dziecka bo mówiłam o tym gin i byłam u Endo
 
Do góry