reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

STAR - Do kolegi ginekologa chyba bym nie poszla...
Co do plamienia, to ostatnii dostałam strasznego krwawienia w 8 czy 9 tc. Okazało sie,ze to łożysko, także rozne moga być przyczyny, wiec ja mam nadzieje kochana ze bedzie u Ciebie wszystko ok - trzymam kciuki!!!
 
reklama
Hej Dziewczyny
U mnie objawem jest ogólne zamulenie plus lekki dyskomfort w podbrzuszu.

A powiedzcie mi jak to jest z dźwiganiem na początku ciąży. Chodzi mi o podnoszenie córki (12kg). Staram się unikać ile się da ale muszę ją czasem podnieść np. wkładając i wyciągając z łóżeczka czy krzesełka do karmienia, albo znieść po schodach i wkładając do auta...
Ja nie jestem w stanie nie nosić swojej 3latki [emoji852] staram się to ograniczać ale nieraz mi takiego larma narobi pod przedszkolem czy w sklepie ze wolę ja wziac na ręce niz wszyscy mają sie zaraz na mnie patrzeć jakbym córce nie wiadomo co zrobila
 
Witam.
Bylam dzis na drugiej wizycie, to juz 7 tydzień i 3 dzień ciąży.

Maluszek rosnie prawidlowo, serduszko bije.
Szyjka w bardzo dobrej kondycji.
Morfologia ok.
Mam bakterie w moczu i glukoze na poziomie 93. Moja ginekolog mowi ze wysoka i zebym ograniczyla owoce. Zaproponowala mi abym zainteresowala sie dieta cukrzycowa i do jej zasad stosowala. Czy ktoras z Was ma zalecenia lub miala do takiej diety i moglaby mi coś powiedzieć na jej temat?

Dobrze zebys zaopatrzyla sie w glukometr i mierzyla poziom na czczo i po 1h. Zasady diety cukrzycowej to jedzenie co max 2-2.5 h, male porcje, tylko produkty z niskim IG. Śniadanie max do 8.30 rano, ostatni posiłek (kanapka np z serem zoltym) przed snen kolo 22-23. Produkty pelnoziarniste najlepiej zytnie, duzo kasz szczególnie gryczanej, ryz brazowy, cukier zamieniony na ksylitol, odrzucenie słodyczy, przetwory mleczne nie na śniadanie. I co najważniejsze mierzyc cukier i patrzeć co nam służy a co nie. To co dla jednych jest dobre, drugiemu podnosi cukier.
 
Chyba poszłabym do kolegi ginekologa. Wszak to lekarz ijesli jest dobry, to czemu z tego nie skorzystać... Zawsze to nie owinie w bawełnę i będzie chciał żeby było dobrze
 
I jeszcze tak się zastanawiam bo dziś naprawdę dużo podnosiłam i to solidne dzieci..więc może to od tego..już sama nie wiem...na codzien to robię.. Kurde ja chcę lajtowo podejść do tej ciąży.. mąż już wie i tyle było z mojego fajnego powiedzenia mu :( już w strachu jest i prawie pierwsze co powiedział to było tylko się nie załamuj znowu. Czemu choć jeden jedyny raz nie mogę się cieszyć w ciąży!!!! Jeden nie więcej..
 
Witam.
Bylam dzis na drugiej wizycie, to juz 7 tydzień i 3 dzień ciąży.

Maluszek rosnie prawidlowo, serduszko bije.
Szyjka w bardzo dobrej kondycji.
Morfologia ok.
Mam bakterie w moczu i glukoze na poziomie 93. Moja ginekolog mowi ze wysoka i zebym ograniczyla owoce. Zaproponowala mi abym zainteresowala sie dieta cukrzycowa i do jej zasad stosowala. Czy ktoras z Was ma zalecenia lub miala do takiej diety i moglaby mi coś powiedzieć na jej temat?
Ja mam jakoś 7t1d według dzisiejszego usg i cukier też 93, ale lekarz nic na ten temat nie powiedział? Wpisał i bez słowa poszło dalej. Ile ma maluszek cm?
 
I jeszcze tak się zastanawiam bo dziś naprawdę dużo podnosiłam i to solidne dzieci..więc może to od tego..już sama nie wiem...na codzien to robię.. Kurde ja chcę lajtowo podejść do tej ciąży.. mąż już wie i tyle było z mojego fajnego powiedzenia mu :( już w strachu jest i prawie pierwsze co powiedział to było tylko się nie załamuj znowu. Czemu choć jeden jedyny raz nie mogę się cieszyć w ciąży!!!! Jeden nie więcej..
Może być od podniesienia, mi od razu ginekolog zabronił przemeczac się, dźwigać, wieszać firanki i tym podobne.. We wczesnej ciąży lepiej dmuchać na zimne.
 
Dziękuję wam bardzo za odzew .. cieszę się że mogę wam się wyżalić.. no właśnie jest dobrym ginekologiem.nie owija w bawełnę, mam zawsze pewne odpowiedzi..nie cacka się ze mną fakt, ale ja już tego nie oczekuje..
 
reklama
Witam.
Bylam dzis na drugiej wizycie, to juz 7 tydzień i 3 dzień ciąży.

Maluszek rosnie prawidlowo, serduszko bije.
Szyjka w bardzo dobrej kondycji.
Morfologia ok.
Mam bakterie w moczu i glukoze na poziomie 93. Moja ginekolog mowi ze wysoka i zebym ograniczyla owoce. Zaproponowala mi abym zainteresowala sie dieta cukrzycowa i do jej zasad stosowala. Czy ktoras z Was ma zalecenia lub miala do takiej diety i moglaby mi coś powiedzieć na jej temat?
Ja właśnie dziś dostałam 3 książeczki z takimi dietami i indeksami glikemicznymi danych produktów. Mam stosować i badać cukier 4x dziennie, a jak nie pomoże dieta, to insulina będzie. Jestem załamana, szczególnie z/w na święta... Ale jak tak czytam, co mi jeść wolno, a czego nie wolno, to ogólnie ryczeć się mi chce...
 
Do góry