reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
U nas już trądzik minął. Teraz wiem że to był na pewno trądzik. Lekarka nie nazwała tego trądzikiem i mówiła że to jakaś alergia kontaktowa lub przegrzanie i kazała na tydzień odstawić nabiał, czekoladę itp. bo może nasilać te krostki. Odstawiłam na prawie trzy tygodnie aż zaczęło schodzić i potem zaczęłam powoli jeść wszystko i nic nie wróciło. Pod koniec w miejscach gdzie były krostki została sucha szorstka skóra ale z tym poradził sobie Bepanthen krem i już jest gładka.
Co do kup. U nas kp i kleksy kupki ktore zawsze znajduje w pieluszce czasem są zielonkawe ale to wynika z tego że kupka szybko się utlenia i robi się zielonkawa i to jest normalne. Jak jest duża kupa lub świeżo zrobiona na moich oczach to zawsze jest żółta więc już się nad tym nie zastanawiam bo wcześniej też przez myśl mi przeszedł nadmiar laktozy.
Tak potem w tych miejscach są suche plamy
 

Zielona kupa jest normalna :-)

Chyba, że towarzyszą temu inne objawy od brzuszka :-)

Na trądzik polecam krochmal, u nas od razu się wyciszył, teraz te krostki są takie właśnie suche jak ktoś tu już pisał :-) i skóra już też się poprawiła na taką gładziudką :-)

Jeśli krochmal nie pomoże too wtedy to może być faktycznie alergia....

Lekarze sami niestety często to źle diagnozują i niby, że Matka odstawi wszystko (przy kp) i schodzi, a często po prostu w tym czasie trądzik zaczyna przechodzić sam...

Cięęężkie czasem to wszystko, a człowiek do głowy dostaje i się zastanawia tylko i martwi i stresuje....
 
Atlas kup :-D

Nie myślałam, że kiedys temat kup będzie dla mnie tak interesujący :-D
 
Co za los ... no mnie bez nabiału ciężko żyć chyba najbardziej
No to też zależy, jeśli na początku było kilka krostek, a z biegiem czasu było ich coraz więcej, to wtedy to jest trądzik

A jeśli pojawiły się od razu całe plamy takie, że skóra zaczerwieniona, to wtedy skaza białkowa

Bo jak sie wpisze skaza w grafikę google to od razu wlasnie widac, ze to takie plamy...

O i tu znalazłam jeszcze strone, u nas dokładnie tak to wyglądało!
 
A kto tu straszył, że kąpiele to krzyk? :-D
U nas kąpiel jest receptą na wszelkie krzyki! :-D

A dzisiaj to sobie całą kąpiel przespał ;-D

Kurczę nie to zdjęcie chciałam wstawić bo za dużo odsłania :-D a teraz nie mogę go usunąć bo mi się w edycji pokazuje jakby go nie było.................
 

Załączniki

  • 20190927_212655.jpeg
    20190927_212655.jpeg
    35 KB · Wyświetleń: 139
  • 20190927_213022.jpeg
    20190927_213022.jpeg
    33,2 KB · Wyświetleń: 147
reklama
U nas mocny trądzik trzymał dwa tygodnie. Młoda wczoraj skończyła trzy tygodnie i dopiero teraz ma ładna buzie, a i od czasu do czasu cos tam wyskoczy :/
 
Do góry