reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
Jak tam dziewczyny, które jeszcze czekają na swoje Maleństwa? Jakiś postęp?
No i jak u świeżo upieczonych mam? Jak sobie radzicie? :)

Moja Malutka w najbliższy poniedziałek skończy 3 tygodnie :) Czas strasznie szybko leci. Życie teraz krąży wokół Niej. Przez to jestem trochę zakręcona i rozkojarzona.
Nagle wszyscy zdziwieni z rodziny czy ze znajomych, że nie odpisuję od razu albo nie odbieram telefonu. Masakra. Jakby każdy zapomniał jak to jest jak ma się małe dziecko...
 
U mnie podobnie :) my nadal walczymy z karmieniem... Normalnie już dopada mnie zwątpienie czasem.
Ja nie karmię piersią, więc z tym jest jakby mniejszy problem. No ale zmęczenie też daje we znaki. Dziś miałam jakiś spadek mocy. Jak mała spała to ja razem z nią.
 
U nas za 66 minut młody będzie miał równiótko 4 tygodnie :)
Minęły mu wieczorne ryki (oby już na amen), mam wrażenie, że jego cykl dobowy się zaczyna regulować... Ja tez juz się przyzwyczajam to tego przerywanego, nocnego snu :)
Dziś idziemy na bioderka.
 
U nas skończone 6 tygodni :) Z brzuszkiem różnie bywa ale nie ma dramatu. Za to jest wysypka na policzkach, karku i klatce piersiowej. Podobno od smarowania oliwką i od przegrzania. Dawno niczym nie smarowałam a przegrzała się jeden raz w ten upał. Zobaczymy. Na szczęście w niczym jej ta wysypka nie przeszkadza.
Jeszcze z pupą mam przeboje. Smarujecie czymś przy każdej zmianie pieluchy? Pediatra mówiła że teraz się już niczym nie smaruje profilaktycznie... :/ Jak niczym nie posmaruje to od razu jest zaczerwienienie. Przy takiej ilości kupek przy każdym pierdnięciu to się wcale nie dziwię. Na szczęście Bepanthen działa cuda ;)
 
U nas skończone 6 tygodni :) Z brzuszkiem różnie bywa ale nie ma dramatu. Za to jest wysypka na policzkach, karku i klatce piersiowej. Podobno od smarowania oliwką i od przegrzania. Dawno niczym nie smarowałam a przegrzała się jeden raz w ten upał. Zobaczymy. Na szczęście w niczym jej ta wysypka nie przeszkadza.
Jeszcze z pupą mam przeboje. Smarujecie czymś przy każdej zmianie pieluchy? Pediatra mówiła że teraz się już niczym nie smaruje profilaktycznie... :/ Jak niczym nie posmaruje to od razu jest zaczerwienienie. Przy takiej ilości kupek przy każdym pierdnięciu to się wcale nie dziwię. Na szczęście Bepanthen działa cuda ;)
Młody też ma wysypkę w tych samych miejscach, podobno to trądzik... z którym się już bujamy od 2 tygodni, a może trwać nawet do 3 miesięcy :( A jak długo u Was trwa, coś na to stosujesz?
My na ewentualne odparzenia mamy zielony linomag, też niczego sobie ;)
 
My na początku stosowaliśmy Bephanten, ale pupka byla troche zaczerwieniona po nim. Przeszlismy na zielony Linomag i jest ok.
Na bioderka idzemy 24-go, czyli jak Milenka będzie miała skończone 5 tyg.
Dwa dni temu byliśmy na kontrolnej wizycie u pediatry. Malutka jest zdrowa :) Wszystko jest w porządku.
 
Młody też ma wysypkę w tych samych miejscach, podobno to trądzik... z którym się już bujamy od 2 tygodni, a może trwać nawet do 3 miesięcy :( A jak długo u Was trwa, coś na to stosujesz?
My na ewentualne odparzenia mamy zielony linomag, też niczego sobie ;)
Ja też obstawiałam trądzik po lekturze Internetu... ale lekarka nie nazwała tego trądzikiem tylko że ja musiałam czymś smarować.. :/ za tydzień będziemy u naszej Pani doktor to może będzie miała inne zdanie. Zaczęło się pojawiać tydzień temu i się zwiększa obszar tych krostek. Raz są jaśniejsze a raz bardziej czerwone zależy od tego ba którym policzku mała leżała. Nic nie stosuję. Tylko tyle co kąpiel w łagodnym mydle i przemywam wacikiem z wodą przegotowaną co jakiś czas.
 
reklama
My na początku stosowaliśmy Bephanten, ale pupka byla troche zaczerwieniona po nim. Przeszlismy na zielony Linomag i jest ok.
Na bioderka idzemy 24-go, czyli jak Milenka będzie miała skończone 5 tyg.
Dwa dni temu byliśmy na kontrolnej wizycie u pediatry. Malutka jest zdrowa :) Wszystko jest w porządku.
U mnie wlasnie odwrotnie. Po linomagu było szybko czerwone a jedynie Bepanthen działa. Próbowałam też sudocrem ale rzeczywiście mocno wysusza skórę.
 
Do góry