reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
Cześć dziewczyny wiem że jeszcze może trochę za wcześnie ale
Screenshot_20190208-093947_OLXpl.jpg
Screenshot_20190208-093956_OLXpl.jpg
mam do zaoferowania bardzo ładny kombinezon dla chłopca ze Smyk jest nowy z metką Obecnie jestem w ciąży ale rodzę 2 miesiące przed Wami (jestem w czerwcowych mamach ) więc na 100% będzie mi za mały
Screenshot_20190208-093952_OLXpl.jpg
może ktoś chciałby zakupić za bardzo dobrą cenę
 
Ostatnia edycja:
Dobrze Dziewczyny, że poszłam z tym moim mężem.. wyniki niestety nieprawidłowe i mamy skierowanie na aminopunkcje :-(
Troszkę się załamałam, bo nie spodziewałam się takich wieści..
Ale przynajmniej bedziemy wiedzieć na 100%...
Powtórz badanie u innego specjalisty. Może to jakiś błąd pomiaru... musi być dobrze !
Teraz doczytałam w czym problem.
Pamiętaj to tylko jakieś statystki ! To że wyniki wyszły takie A nie inne to nie znaczy od razu że jest coś nie tak. Z resztą to ryzyko co napisałaś jeszcze nie jest aż takie wielkie... bywają gorsze A dzieci rodzą się zdrowe!
Nastaw myślenie że dzięki kolejnym badaniom przynajmniej poznasz płeć dziecka... zdrowego slicznego dziecka ! Nie może być inaczej ! :) trzymam kciuki
 
Ostatnia edycja:
Powtórz badanie u innego specjalisty. Może to jakiś błąd pomiaru... musi być dobrze !
Teraz doczytałam w czym problem.
Pamiętaj to tylko jakieś statystki ! To że wyniki wyszły takie A nie inne to nie znaczy od razu że jest coś nie tak. Z resztą to ryzyko co napisałaś jeszcze nie jest aż takie wielkie... bywają gorsze A dzieci rodzą się zdrowe!
Nastaw myślenie że dzięki kolejnym badaniom przynajmniej poznasz płeć dziecka... zdrowego slicznego dziecka ! Nie może być inaczej ! :) trzymam kciuki
Na powtórkę badań już za późno niestety, wynik byłby mało wiarygodny... z resztą wcale by mnie nie uspokoił...
Za tydzień mamy konsultacje z Panem Profesorem, wtedy będzie wyznaczony termin amniopunkcji.

Wiem, że to tylko statystyka i że znacznie większą szanse mamy na zdrowe dzieciątko, jednak z pewnością każdej z Was świat by się na chwile zawalił bo przecież "jak to jestem w grupie wysokiego ryzyka? Przecież jestem młoda, zdrowa, nie miałam problemów z miesiączką i zaszłam w ciążę za pierwszym razem"... no nie tak miało być...

Ale właśnie przynajmniej dzięki amniopunkcji będziemy wiedzieć wszystko na pewno, na 100% czy coś jest nie tak, jaka płeć... więc mamy nadzieję, że ta pewność nam to wszystko wynagrodzi i resztę ciąży będę spokojna.

Dziękuję za wsparcie,
I życzę Wam, żebyście nie musiały przechodzić przez podobny stres.
 
Na powtórkę badań już za późno niestety, wynik byłby mało wiarygodny... z resztą wcale by mnie nie uspokoił...
Za tydzień mamy konsultacje z Panem Profesorem, wtedy będzie wyznaczony termin amniopunkcji.

Wiem, że to tylko statystyka i że znacznie większą szanse mamy na zdrowe dzieciątko, jednak z pewnością każdej z Was świat by się na chwile zawalił bo przecież "jak to jestem w grupie wysokiego ryzyka? Przecież jestem młoda, zdrowa, nie miałam problemów z miesiączką i zaszłam w ciążę za pierwszym razem"... no nie tak miało być...

Ale właśnie przynajmniej dzięki amniopunkcji będziemy wiedzieć wszystko na pewno, na 100% czy coś jest nie tak, jaka płeć... więc mamy nadzieję, że ta pewność nam to wszystko wynagrodzi i resztę ciąży będę spokojna.

Dziękuję za wsparcie,
I życzę Wam, żebyście nie musiały przechodzić przez podobny stres.

Te testy to tylko statystyczne prawdopodobieństwo! Nie wiem jakie Ci wyszły wyniki, ale pappy za nieprawidłowe uznaje się już 1:300, to nadal bardzo mało! Jestem pewna, że dzidziak będzie zdrowy!
 
Ryzyko zespolu downa 1:113, czyli duże...
Wiadomo, nie musi to oznaczać wyroku, jednak nie zniosę niewiedzy..
Już doczytałam. Wyobraź sobie kostkę, która ma 113 boków. Ile razy musisz rzucić, żeby wyrzucić 1? Ja wiem, że ZD brzmi strasznie i każda matka chce mieć zdrowe dziecko. Ja akurat pracuje z dziećmi z ZD i to aniołki w ludzkiej skórze. Każde będziesz kochać, pamiętaj. A i tak szanse są mini mini!
 
Cześć dziewczyny :) Dołączam do Was jako już jako 13+5.
Do tej pory czuje się bardzo dobrze, żadnych mdłości i innych typowych dolegliwości, ale żeby nie było tak pięknie to uczepiły się do mnie dwie torbiele proste wykryte w 8 tygodniu i jedna na razie nie nie chce się wchłonąć. Tą mniejszą już moja gin przestała się przejmować ale większa z 8 cm na razie skurczyła się do 7 cm więc nadal jest za duża. Czekam niecierpliwie na wizytę 15.02. i wtedy okaże się czy konieczny będzie zabieg. Oby nie! Chociaż w szpitalu na konsultacji uspokajali mnie że "jak będzie trzeba to wytniemy i też wszystko będzie dobrze" i te słowa mnie trzymają przy pozytywnych myślach :) Najważniejsze że z maleństwem wszystko dobrze. Niektóre dziewczyny wspominały coś o torbielach na początku ciąży. Czy któraś z Was ma nadal z nimi problem?
 
Hej dziewczyny.
Ja wlasnie wyszłam z badania USG, powiedzmy prenatalnego, "powiedzmy" bo ja nie robię testu Pappa a usg robila mi ta dr co zawsze. Wszystkie wyniki wyszły prawidłowo uff. Niestety wykryto krwiaka. Teraz czekam na wizytę do mojej dr prowadzącej i niech oceni czy ten krwiak niebezpieczny, póki co nie nakręcam się...
 
reklama
Jestem już po konsultacji z moją ginką. Krwiak na szczęście nie jest duży więc będziemy liczyć, że zniknie. Dostałam luteine, do tego zakaz seksu, biegania, dźwigania i zalecenie żeby jak najwięcej leżeć i unikać stresów. I od poniedziałku idę na L4. Kontrolne USG za 2 tyg. Dodam tylko, że chodzę na nfz wiec jak sie ma fajną i rozsadna ginke to jak widzi wskazania to i co 2 tyg usg zrobi. Wiec ciąża na nzf to niekoniecznie 3,usg na cała ciążę;)
 
Do góry