reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
A co do wagi to ja jestem 2 kg na minusie. Mój gin już się martwi, bo ogólnie wymiotowalam może z 3 razy. Po przekroczeniu magicznego 11+5 przestało mnie mdlic wieczorem:) ale dieta cukrzycowa robi swoje
 
ale ty mówisz już po ciąży? bo ja mówiłam wagę teraz w tym momencie to akurat ja mam 12 tydzień :)

W końcówce ciąży na wagę przyszłej mamy składają się:
0,5 kg – powiększone piersi
1 kg – dodatkowy litr krwi krążącej w żyłach (objętość krwi zwiększa się w I i II trymestrze);
2 kg – ponad 2 litry płynów, które zgromadził organizm oraz zapasy tłuszczu stanowiące rezerwę na czas karmienia piersią;
1 kg – macica (u kobiet niebędących w ciąży waży ona zaledwie 50–70 gramów);
0,5 kg – łożysko
1 kg – litr płynu owodniowego
ok. 3,5 kg – dziecko
 
A co do wagi to ja jestem 2 kg na minusie. Mój gin już się martwi, bo ogólnie wymiotowalam może z 3 razy. Po przekroczeniu magicznego 11+5 przestało mnie mdlic wieczorem:) ale dieta cukrzycowa robi swoje
Też chudnę przez dietę cukrzycową I podobno to normalne. Waga 1,5 kg do tyłku. Chociaż po wyglądzie nie widać. Też nie wymiotuję.
 
W końcówce ciąży na wagę przyszłej mamy składają się:
0,5 kg – powiększone piersi
1 kg – dodatkowy litr krwi krążącej w żyłach (objętość krwi zwiększa się w I i II trymestrze);
2 kg – ponad 2 litry płynów, które zgromadził organizm oraz zapasy tłuszczu stanowiące rezerwę na czas karmienia piersią;
1 kg – macica (u kobiet niebędących w ciąży waży ona zaledwie 50–70 gramów);
0,5 kg – łożysko
1 kg – litr płynu owodniowego
ok. 3,5 kg – dziecko


a to ja już widziałam :) ja myślałam że ty już ty masz tyle na koniec ciązy :)
 
Alexa bardzo się cieszę, że u Was wszystko w porządku.

Podliczajac to wszystko co składa się na wagę na końcówce ciąży to ja tyle właśnie przybrałam, no pół kilo mniej.
 
Cześć Dziewczyny. Sorry, ze dopiero się odzywam, ale od lekarza do mojego miasta miałam prawie 2 godziny drogi. Wracałam w godzinach szczytu. Później musiałam odebrać syna od siostry i tak mnie zagadala, ze dopiero mogę napisać.
Z dzieciaczkiem wszystko w porządku:) jest kość nosowa, przeziernosc 1.1 o ile dobrze pamiętam i znowu słyszałam serducho co mnie strasznie wzrusza. Według doktora płód Anatomicznie wykształcił się prawidłowo, a wstępne badania chemiczne również wyszły prawidłowo:) w ogóle nie spodziewałam się testu pappa, a jednak zrobili - ostateczne wyniki przyjdą pocztą w ciągu 2 tygodni. Lekarz nie chciał w ogóle spojrzeć na płeć- dopiero na polowkowym.
Szczerze to niekoniecznie jestem zadowolona z wizyty- lekarz mierzył dzidziolka w ekspresowym tempie i nawet nie zdążyłam zakodowac jaki jest już duży. Cieszę się, ze wszystko w porządku. I może z tych wyników dowiem się szczegółów. Umówiłam się na polowkowe, ale nie jestem do końca przekonana czy na pewno chce tam iść:/
Alexa najważniejsze, że brzdąc cały, zdrowy z bijącym sercem :) bardzo się cieszę :)
 
reklama
Nie wiem czy któraś z Was ogląda M jak miłość albo ma polubiony ich profil na FB, ale padło pytanie coś o baby shower powiem wam, że trochę przeraziła mnie ilość komentarzy nie bo co jak przy porodzie matka straci dziecko, że imprezować można po porodzie, że to jest zapeszanie, że wyprawkę kompletuje się po 7 msc powiem wam, że nie myślałam, że taka zaściankowość u nas jeszcze panuje :p
 
Do góry