reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

Teraz tak sobie myślę, że kiedyś nasze mamy, babcie, prababcie też do nas nie zaglądały, nie znały płci. Słuchały jedynie tętna i wszystkie się urodzilysmy szczęśliwie.
Moja teściowa mi opowiadała, że jak chodziła z moim mężem w ciąży, to lekarz wyczuwal dwa tętna i że bliźniaki będą. Z takim przekonaniem dochodziła do rozwiązania, jakie było jej zdziwienie, kiedy po urodzeniu syna chciała rodzic kolejne.. [emoji39]
 
reklama
Topika powiem Ci tak. Nie wiem jak jest teraz, bo w dzisiejszych czasach dziewczyny lataja do Anglii jak chca rozwiazac ciaze. Znajoma w zeszlym roku opowiadala mi ze ktos mial dziecko bez rak i nog, ktore zyloby pare godz. Pojechala do anglii.... teraz w zeszlym roku bylo referendum, zalegalizowali aborcje. Ze swoich obserwacji powiem tak duzo widze na codzien ludzi uposledzonych z porazeniem czy ZD. Ale to dlatego ze.tu teraz nie zamyka sie takich ludzi w domach i czesto sa to osoby starsze takie co najmniej 40 lat. Chociaz dziec z ZD czesto widze....
 
Nie wiem jak jest z wzw, ale wiem ze mala miala duzo szczepien pozniej. Rota meningokoki typu b i c no i Hpv co mnie bardzo cieszy. Koszt hpv w pl jest ok 1000zl a prawie w 100proc eliminuje ryzyko pozniekszego wystapienia raka szyjki macicy
 
No wiesz Kattrina masz na pewno duzo racji w tym co piszesz. Zgadzam sie w 100proc. Ale druga strona medalu jest chyba taka ze tez wiecej babek i dzieci umieralo przy porodach. Wiecej nigdy nie dochodzilo w 100 proc do siebie. Bywaly zle zszyte i tak dalej. Pewnie nikt nie prowadzil takich statyk. Na pewno kiedys kobiety wiecej sie ruszaly w ciazy mniej sie jezdzilo samochodami i siedzialo na kanapie. Teraz sa inne czasy i zdarzaja sie super szczesliwe historie jak np kuzynka agizgagi jak i male i duze tragedie. Chyba po prostu trzeba miec troche szczescia....
 
Witam przyszłe Mamusie, chciałabym dołączyć do rozmowy :) termin mam na 23 sierpnia, czekam na kolejną wizytę bo 3 stycznia lekarz powiedział że mam 4 cm torbiel na jajniku i krwiaka w macicy. Jestem bardzo ciekawa czy torbiel się wchłonie czy powiększy.
 
Witam chciałabym dołączyć do forum. Aktualnie jestem w 10tc +1. Termin mam na 19 sierpnia ale spodziewam się bliźniaków, więc poród może być wcześniej :)
 
reklama
Do góry