reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

No myślę, ze jednak nie panikujemy. To moja 4 ciąża i w każdej norma dla kobiet w ciąży jest 90 na czczo. Więc wynik 106 jest sporo powyżej normy.
I cieszę się, ze ani mój ginekolog ani moja diabetolog tego nie bagatelizuja.

Trzymam kciuki, żeby po samej diecie było git [emoji110][emoji110][emoji110]
Alexa a jaki ty masz cukier 1h po posiłku? Organizm wyrzuca ci insulinę, czy też nie bardzo... Ja dziś się zdziwiła, bo na czczo miałam cukier dużo wyższy (za wysoki) , niż po śniadaniu... Zadzwoniłam do lekarza, bo może glukomer coś, albo ja coś... No, ale okazuje się, że może tak być, bo trzustka się obudziła i zaczęły się wyrzuty...
 
reklama
Hej laski, usypialam synka i zasnelam...godzinke drzemalam, wstalam, wykapalam sie, zjadlam cos i chyba dalej pojde spac, bo Tomek dopiero wraca z pracy. Co do objawow, mi znikaja i wracaja, to najlagodniejsza z moich wszystkich ciaz.
 
Alexa a jaki ty masz cukier 1h po posiłku? Organizm wyrzuca ci insulinę, czy też nie bardzo... Ja dziś się zdziwiła, bo na czczo miałam cukier dużo wyższy (za wysoki) , niż po śniadaniu... Zadzwoniłam do lekarza, bo może glukomer coś, albo ja coś... No, ale okazuje się, że może tak być, bo trzustka się obudziła i zaczęły się wyrzuty...

Ja mam problem tylko na czczo cukry ok 96-98, po 1h norma jest do 140, a ja mam zazwyczaj w okolicach 100-120 (te wyższe po owocach alvo owsiance), nieraz ni sie zdarzyło 1h po posilku poniżej 90
 
No myślę, ze jednak nie panikujemy. To moja 4 ciąża i w każdej norma dla kobiet w ciąży jest 90 na czczo. Więc wynik 106 jest sporo powyżej normy.
I cieszę się, ze ani mój ginekolog ani moja diabetolog tego nie bagatelizuja.

Trzymam kciuki, żeby po samej diecie było git ✊✊✊
Hej. Ja dzisiaj byłam u diabetologa ponownie. Cukier na czczo 90-100 i insulina na noc 2 jednostki na razie. Lekarz powiedział że samą dietą nie dam rady już po zastrzyku ale najważniejsze żeby dzidziuś był zdrowy! Wydaje mi się że z tym cukrem żartów nie ma.
 
Hej. Ja dzisiaj byłam u diabetologa ponownie. Cukier na czczo 90-100 i insulina na noc 2 jednostki na razie. Lekarz powiedział że samą dietą nie dam rady już po zastrzyku ale najważniejsze żeby dzidziuś był zdrowy! Wydaje mi się że z tym cukrem żartów nie ma.
A robilas juz krzywa?
 
Hej. Ja dzisiaj byłam u diabetologa ponownie. Cukier na czczo 90-100 i insulina na noc 2 jednostki na razie. Lekarz powiedział że samą dietą nie dam rady już po zastrzyku ale najważniejsze żeby dzidziuś był zdrowy! Wydaje mi się że z tym cukrem żartów nie ma.
To ja mam na czczo dużo wyżej... :/ ale dopiero po świętach okaże się czy insulinę dostanę, na razie próbuje dieta...
 
To ja mam na czczo dużo wyżej... :/ ale dopiero po świętach okaże się czy insulinę dostanę, na razie próbuje dieta...
Trzymaj dietę bo to bardzo ważne. Nie wiem co Ci doradzić bo u mnie to dopiero początek. Ja jak zjadłam solidną bułe z szynką o 22 to rano cukier był 88, A jak lżejsza kolację to rano za wysoki. Przez dzień wyniki dobre. W święta jem wszystko ale rezygnuje z ciasta
 
Trzymaj dietę bo to bardzo ważne. Nie wiem co Ci doradzić bo u mnie to dopiero początek. Ja jak zjadłam solidną bułe z szynką o 22 to rano cukier był 88, A jak lżejsza kolację to rano za wysoki. Przez dzień wyniki dobre. W święta jem wszystko ale rezygnuje z ciasta
No właśnie to samo mówił mi lekarz, późna, solidna kolacja, to połowa sukcesu... Tyle, że ja zawsze jadłam najpóźniej 18-19, wczoraj później i cukier też był wysoki... Dziś mąż wpadł na pomysł, że może obudzić mnie w nocy, żebym cis przekąsiła... Może dobry pomysł, pod warunkiem, że mu się uda [emoji14]
 
Alexa a jaki ty masz cukier 1h po posiłku? Organizm wyrzuca ci insulinę, czy też nie bardzo... Ja dziś się zdziwiła, bo na czczo miałam cukier dużo wyższy (za wysoki) , niż po śniadaniu... Zadzwoniłam do lekarza, bo może glukomer coś, albo ja coś... No, ale okazuje się, że może tak być, bo trzustka się obudziła i zaczęły się wyrzuty...
No właśnie ja mam na czczo za wysoki, a godzine po posiłku nie przekraczał 130. Więc tylko ten na czczo :(
 
reklama
No właśnie to samo mówił mi lekarz, późna, solidna kolacja, to połowa sukcesu... Tyle, że ja zawsze jadłam najpóźniej 18-19, wczoraj później i cukier też był wysoki... Dziś mąż wpadł na pomysł, że może obudzić mnie w nocy, żebym cis przekąsiła... Może dobry pomysł, pod warunkiem, że mu się uda [emoji14]

Moja diabetolog każe zjeść przed samym pójściem spać- kromka chleb albo szklanka mleka. Zależy co Ci pomoże utrzymać dobry cukier.
U mnie nabiał się nie sprawdzał, a tylko było gorzej.
 
Do góry