reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

A tak z ciekawości jeszcze [emoji16] to wy w jakiś sposób bez robienia badań i sprawdzania poziomu cukru glukometrem to czujecie w jakiś sposób to że wasz cukier jest za wysoki?
 
reklama
Ja na ostatniej wizycie 12.12 też jeszcze nie słuchałam serduszka a mimo to lekarz wszystkie badania mi zlecił. Kolejną wizytę mam 02.01, więc badania zrobiłam w tym tygodniu, bo później święta i szalony okres, bałam się, że się nie wyrobię. W sumie wyniki były juz na drugi dzień, ale na grupę krwi czeka się kilka dni i w tym tygodniu się nie doczekalam. Teraz to już dopiero po świętach zadzwonią, żeby się zgłosić po odbiór.
 
Cześć. Do kiedy gin kazał Wam brać Duphaston? Jestem w 7 tc wg OM i mam już w przyszłym tyg zmniejszać do 1 tabletki dziennie przez 7 dni, a później odstawić. Zastanawiam się, czy nie za wcześnie. Delikatnie mówiąc nie mam do końca zaufania do gina.

Wybraliście już lekarza prowadzącego ciążę? Czym się sugerowalyscie? Ja jeszcze nie zdecydowałam, a za dwa tygodnie mam mieć kolejna wizytę.
 
Cześć. Do kiedy gin kazał Wam brać Duphaston? Jestem w 7 tc wg OM i mam już w przyszłym tyg zmniejszać do 1 tabletki dziennie przez 7 dni, a później odstawić. Zastanawiam się, czy nie za wcześnie. Delikatnie mówiąc nie mam do końca zaufania do gina.

Wybraliście już lekarza prowadzącego ciążę? Czym się sugerowalyscie? Ja jeszcze nie zdecydowałam, a za dwa tygodnie mam mieć kolejna wizytę.

W poprzeniej ciązy byłam u czterech ginekologów zanim znalazłam tego idealnego. Jak dla mnie najważniejsze cechy lekarza to przede wszystkim kompetencja, wyksztalcenie, staż pracy, chęć odpowiadania na pytania, delikatność w trakcie badania. Teraz wybrałam sobie innego ginekologa już przed zajściem w ciążę i myślę że to był strzał w dziesiątkę. Brak pośpiechu, chęć do odpowiadania na wszystkie pytania, dosyć delikatne badanie, pokazywanie wszystkiego podczas USG, USMIECH na twarzy a nie praca za karę. Nie ukrywam że dla mnie też lokalizacja placówki miała dla mnie znaczenie.. a lekarza znalazłam na „znanym lekarzu”. Korzystam z tej aplikacji od kilku lat i naprawde opinie są tam wiarygodne, niejednego specjaliste dla siebie czy rodziny juz znalazlam ;)
 
kustronka - to w takim razie będziemy wspólnie czekać na wizytę :) ja właśnie też zamierzam tak ok tygodnia przed, myślałam że pójdę 2 lub 3 stycznia porobiło badania :)

Cześć. Do kiedy gin kazał Wam brać Duphaston? Jestem w 7 tc wg OM i mam już w przyszłym tyg zmniejszać do 1 tabletki dziennie przez 7 dni, a później odstawić. Zastanawiam się, czy nie za wcześnie. Delikatnie mówiąc nie mam do końca zaufania do gina.

Wybraliście już lekarza prowadzącego ciążę? Czym się sugerowalyscie? Ja jeszcze nie zdecydowałam, a za dwa tygodnie mam mieć kolejna wizytę.
Ja nie przyjmuje w ogóle. Mi lekarz powiedział że nie widzi potrzeby stosowania także zobaczymy..

A co do lekarza dużo czytałam na internecie opinii i ten mój miał w sumie najwięcej pozytywnych opinii ma 5 gwiazdek na stronie znany lekarz i to mnie przekonało a potem się okazało że 3 koleżanki u niego prowadziły ciąże i bardzo zadowolone. Ja po pierwszej wizycie też bardzo pozytywnie się mogę o nim wypowiedzieć także pierwszy wybór zostaje i nie zmieniam lekarza :)
 
Cześć. Do kiedy gin kazał Wam brać Duphaston? Jestem w 7 tc wg OM i mam już w przyszłym tyg zmniejszać do 1 tabletki dziennie przez 7 dni, a później odstawić. Zastanawiam się, czy nie za wcześnie. Delikatnie mówiąc nie mam do końca zaufania do gina.

Wybraliście już lekarza prowadzącego ciążę? Czym się sugerowalyscie? Ja jeszcze nie zdecydowałam, a za dwa tygodnie mam mieć kolejna wizytę.
Ja z polecenia, prowadził 1 ciążę, był super, więc wróciłam :)
Z dupkiem nie pomogę, mój lekarz mówi że pozostawiamy wszystko fizjologii.

Kurde, ciągle mi zimno jest, no i drugi dzień mam mega śpiący, a ciężko przy małym dziecku, oby przeszło jak najszybciej :)
 
Ja nie biorę nic, więc też nie pomogę. Lekarz nawet nie wspomniał. Pytał czy były jakieś poronienia i może na tej podstawie stwierdził, że nie ma potrzeby nic przyjmować. Biorę jedynie Tardyferon fol, ze względu na anemię. Sama mu o niej powiedziałam i sama też zaczęłam przyjmować żelazo odkąd zaczęliśmy starania. Przed ciążą miałam niską hemoglobinę i wiedziałam, że mi poleci jeszcze niżej jak zajdę w ciążę.
 
A wyboru lekarza dokonałam na podstawie opinii innych mam. Ten, który prowadził mi dwie poprzednie ciąże nie ma teraz zbyt dobrych opinii. A ostatni raz rodziłam 7 lat temu i wiele nieciekawych historii wydarzyło się przez ten czas z jego udziałem. Całkiem niedawno okazało się, że nie rozpoznał zespołu Downa, przestraszyłam się..
 
reklama
Cześć. Do kiedy gin kazał Wam brać Duphaston? Jestem w 7 tc wg OM i mam już w przyszłym tyg zmniejszać do 1 tabletki dziennie przez 7 dni, a później odstawić. Zastanawiam się, czy nie za wcześnie. Delikatnie mówiąc nie mam do końca zaufania do gina.

Wybraliście już lekarza prowadzącego ciążę? Czym się sugerowalyscie? Ja jeszcze nie zdecydowałam, a za dwa tygodnie mam mieć kolejna wizytę.
Hej . Ja brałam 3 razy dziennie, teraz po kontroli zmniejszone na 2 razy dziennie. Ale po in vitro pewnie lekarze są ostrożniejsi.
 
Do góry