reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

reklama
Teraz to ja sie glupio poczułam ;-)
I ja też, bo mam wrażenie że nie do końca się rozumiemy, nie mówiąc już o tym, że czuję się wrzucona do jednego wora nazwanego "dziewczyny za L4", w dodatku wrogiego Majeczce. A jak już wcześniej pisałam wcale nie twierdzę, że Majeczka powinna iść na L4, nie w to było przedmiotem dyskusji, tylko stawianie sprawy przez jej szefową, a to 2 różne rzeczy.

No ale taki chyba urok dyskusji na poważne tematy w formie pisanej na forum - nie zawsze potrafimy na klawiaturze oddać to co mamy na myśli, a osoby czytające nie zawsze są w stanie wyłapać zamierzony sens.
Proponuję ciacho na zgodę:
Zobacz załącznik 472795
i zakończenie tematu, bo ewoluuje w dziwnym kierunku (a zakładam, że nie taki był zamiar forumowiczki, która zaczęła temat).
 
azorek84, za kopa podziękuję, ale ciasto jak już kupisz to mnie zawołaj:-)

Dobra dziewczyny, spadam, goście po 16:00 będą, a w kuchni mam pobojowisko. Do zobaczenia wieczorkiem pewnie!
 
witajcie zaraz pocztyam co tam u was slychac.

mam do was pytanie czy macie co takiegio od wczroraj czuje dziwny bol krocza. myslalam ze moze od chodzenia i dzis mi przejdzie ale nadal go czuje. moze troche mmiejszy niz wczoraj ale jednak. co to moze byc?
 
wiesz co, ja nie wiem, bo nigdy nie byłam, poczytaj w kodeksie pracy i w razie wojny w pracy będziesz miała artykuły za sobą ;-) http://www.pip.gov.pl/html/pl/doc/k0000008.pdf

o super, czegos takiego szukalam! bo w necie są rozne artykuly, ale najbardziej pewny jest kodeks :tak:
witam maz po rozmowie dzisiejszej niestety nie przeszedl dalej bo jedno pytanie gdzies jakos ucieklo i tyle. no nic we wt kolejna rozmowa :-)

z amelka w ciazypracowalam do 1 lipca urodzilam 15 lipca wiec wcale tak zle nie jest
powiem co talk u nas sie pracuje jak najdluzej, mozna nawet termin odejscia na mat wpisac jako dzien porodu wiec nie ma problemu. mam znajapma mieli sklep u na spod blokiem byla w ciazy blizniaczej i do dnia porodu byla w pracy:tak:

nie ma kraju mlekiem i miodem plynacego. do niedawna takie przekonanie bylo o UK co sie mega mija z prawda niestety. wiele rzeczy zostalo ograniczonych ii obcietych. dodtaki zanizone a ceny ida w gore. przedszkole amelki (zanzaczam ze to jeden dzien w tyg od 13-18) pokrywalam z child benefitu raz na mc dostawalam 82Ł teraz podniesli mi oplaty i musze dolozyc do biznesu jeszcze. ja na siebie nic nie dostane bo maz pracujac na pelnym etacie bodbija stawkje na os w rodzinie wiec nic nam sie nie nalezy, zadnego becikowego tez nie dostalam a teraz tak pozmieniali ze jak ma sz juz jedno dziecko to na drugie ci ni eprzysluguje!! i jak na amelke dostalam te 82Ł na mc to przy dwojce dzieci bedzie to 130Ł czyli na drugie dzieckojuz nie 80Ł 50!!! zenada kompletna zupelnie jak by drugie dzieco mialo mnie miej kosztowac niz pierwsze:szok: no nic tak ma byc i maz szuka pracy zeby nas utrzymac po mat wracam do racy na wieczory min 16h w tyg musze zrobic by dostac dof do przedszkola dla dzieci:wściekła/y:wiec bede wracac po nocach do domu :/

widze plusy zycia w uk w ciazy pracuje i le sie da i ile moge. jesli przestane sie czuc na silach ide na mat nie moge wizasc l4 bo tu nie daja jak w pl za nasikanie na test ciazowy:sorry:i tak na zapas sie nie wyspie bo przy 3 letniej malej katarynce sie poprostu nie da:-D:-D woel pracowac niz zanudzac sie w domu taka moja opinia. jesli czuje sie dobrze to pracuje bedzie mi zle to zgalaszam do managera i bye bye wroce po mat:-D:-Dalbo i nie heheh
z mloda pracowalam w sklepie z kanapkami praca na nogach po 8h dziennie poprosulam pozniej o zmiane zmian zebym nie robila zamkniec sklepu bo nie dawalam rady wiec ok zmienili pozniej pracowalam po 6h bo mialam dosc managera i warunkow pracy (brak miejsca zebym gdziekolwiek na 30min przerwie mogla tylek posadzic!!!! ) mozna mozna wystarczy chciec jesli samopoczucie jest dobre:tak::-)

azorek - powodzenia i kciuki zaciskam wciąż za męża, na pewno bedzie dobrze! a co do pracy w ciąży, to rzeczywiście długo udało Ci sie cieszyć zdrowiem i kondycją przed porodem :tak: tak, masz racje - nie ma idealnych państw, a rzeczywiscie irlandia, anglia, niemcy stały jeszcze niedawno jako wzór polityki prorodzinnej, ale tak jak mówicie - zmieniło sie to i niestety na niekorzyść
Witajcie Babeczki:)

Zapominajko jak miło że do Nas zaglądasz!!! Powodzenia dla Ciebie we wszystkich dziedzinach :)

Widze że dyskusja o L4 zaostrzona:)
Moge powiedziec tylko że w pierwszej ciązy pracowałam długo bo czułam się dobrze,choć lekarz sugerował wielokrotnie że moge isc w L4 .Mój szef oczywiście zadowolony był z tego i nawet nie było mowy o zwolnieniu ,twierdził że praca na mnie czeka po macierzyńskim.Niestety rzeczywistośc okazała się inna i jeszcze na macierzyńskim dostałam wypowiedzenie .Wylądowaliśmy w sadzie pracy dostałam odszkodowanie ale do pracy juz nie wróciłam .
Teraz nie pracuje ale powiem Wam szczerze że po tym jak bym pracowała od razu bym, szła na L4 bo potem jak cos to nikt się z nami nie patyczkuje...

nikamo to rzeczywiscie niewiarygodna historia z tym sądem..ale jak podczas macierzynskiego mógł Cie pracodawca zwolnic?
mi praca w niczym nie przeszkadza i tak wstaje skoro świt, popoludniami tylko jestem zmeczona, ale mysle ze raz na jakis czas jak bede regenerowac sily na np tygodniowym L4, to bedzie w porządku ;-)
 
jakie smakowite ciacho.
erde zgadzam się lepiej zakończyć temat.
majeczka j nie chciałam naskakiwać na Ciebie ani nic w tym stylu. Przepraszam jeśli Cie uraziłam.
Przepraszam każdą która poczuła się urażona
 
mam do was pytanie czy macie co takiegio od wczroraj czuje dziwny bol krocza. myslalam ze moze od chodzenia i dzis mi przejdzie ale nadal go czuje. moze troche mmiejszy niz wczoraj ale jednak. co to moze byc?
arwen to bol spojenia lonowego dzidzia uicska i tak boli. ja mam od paru miesiecy juz a dzisiaj to wogole masakra od rana ze ledwo chodze:zawstydzona/y: z amelkowna w ciazy zcaelo mi sie ciut pozniej bo na koniec 7mca jakos a teraz juz od kwietnia kwicze:-(jak doszukam sie cwiczen ktore robilam to dam ci linka jakos bo wiem ze byly na youtubie kiedys ale czy sa nadal to nie wiem a pomagaja

azorek to rzeczywiście długo udało Ci sie cieszyć zdrowiem i kondycją przed porodem :tak:
wiesz ja od 6 mca mialam 2 palce rozwarcia(w cm to nie wiem jak to sie przeklada;]) i mialam plamienia ale to od dzwigania w pracy jak sie domyslam bo ulgi zadnej nie mialam jak manager dawal mi do pomocy 17 latke (pozniej juz 18 latke bo podrosla;]) i ona nic nie robial ja musialam naginac ale zle nie bylo. yyle ze u nas upalow nie ma i ja tak nie puchlam ...jak bylo ze 4 dni powyz 28 stopni co u nas jest nienormalna pogoda to mialam opuchniete kostki ale ja juz wtedy na mat bylam nie wiem jak by bylo w pracy zwlaszcza ze stojaca:confused2:
 
reklama
widze ze dyskusja zabrzmiała o l4.
Ja tylko napisze krótko. w prerwszej ciazy bylam na l4 ale tylko dlatego ze pracowałam w sklepie spożywczym i nie wyobrażałam sobie tam w pracy w ciązy zwłaszcza ze trzeba było dzwigać ciężary. A miałam w domu styuacje gdzie siostra na pocztku ciazy pracowala tez w hurtowni spozywczej i pojawil je sie krwiak. wiec osobiscie wolalam nie ryzykować. Natomiast jesli ktos ma lekko prace i czuej sie na siłam to czemu nie.

A powiem wam nie wiem czemu ale jak bylam na l4 to mialam pensje troche wyższa niz noramlnie, nie wiem jak oni to luczyli.
 
Do góry