reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Ja najbardziej zaszokowana byłam, jak usłyszałam że matki które urodziły przez cc nie są matkami:szok:

i od razu krew się gotuje, gdy słyszę właśnie takie komentarze... bo niby co, ból porodowy uszlachetnia... a jak nie pocierpię w ten sposób to moja wartość będzie niższa... chyba ważniejsze od samego przyjścia na świat jest kształtowanie w procesie wychowawczy, bo nie bez kozery mówi się, że "nie matka która urodzi, ale ta co wychowa"!

a co 'eko" ma sie do ciazy w taki razie i do gina??:szok:

w ostatniej eko mamie w DDTVN panie mówiły, że poród jest traumatycznym przeżyciem dla dziecka, a cała menażeria medyczna mu bynajmniej nie pomaga, jest dla niego za głośno, za jasno, za szybko odcina mu się pępowinę zamiast przyciemnić światło, pozostać w milczeniu itd... wiesz jak u scjentologów ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Ja odpuszczam takie programy:-):-),przez 13 lat dość sie naoglądałam -średnio 4 dyżury i na każdy po co najmniej 6 porodów ,a każdy inny..a to mnie ktoś ugryzł ,mało ręki inny nie połamał kurczowo ją ściskając,a ile razy rozbierałam rodzącą bo za późno sie zebrała na porodówkę to tego już nie liczę...
Najlepsza była taka ,która przyjechała z główką w kroczu ,a nie dała sobie zdjąć majtek:-D.

U nas ustala się wcześniej terminy na planowe c.c
 
Ludzie są po prostu śmieszni. Bo jak inaczej.
Słyszałam również opinie, ze kobiety które nie chcą karmic cycem nie powinny być matkami...I najlepsze że to same kobiety kreują takie różniaste opinię i kręcą na siebie bicz.
 
u nas w krakowskim "Ujastku" cesarki są również realizowane na 2 tygodnie przed terminem, w uniwersyteckim jest tak samo...

a tak a'propos porodu, czy oglądacie "Porodówkę" na TLC albo "Cud narodzin"... ja z namiętnością śledzę obydwie serie, o co cały dom na mnie siada... "...bo już wiadomo, że będzie cesarka, więc po co się stresować"... ;-P

Witaj SuperAguri - cieszę się, że jest ktoś z KRK :)
 
Dokładnie bardzo łatwo wystawia się innym opinie niestety nie widząc siebie...

Ja niestety tez już słyszałam że ja nie wiem dbrze jak to być matką bo raz urodzilam przez cc a dwa mailąm grzeczne dziecko i nie wiem co to kolki i nie przespane noce!!! Normalnie powiedziane to tak jak wyrzut w moim kierunku. !!
 
Witaj Majeczka26 :-)

ja też się cieszę... wiesz już gdzie będziesz rodzić? Ja się zdecydowałam właśnie na Ujastek chociaż lekarza mam z Rydygiera, ostatnio dostałam skierowanie na patologie i byłam i tu i tu i zdecydowanie ten pierwszy zrobił na mnie lepsze wrażenie, koleżanki też tam rodziły i były bardzo zadowolone... myślałaś już może nad tą kwestią?


A zastanawiałaś się nad szkołą rodzenie, lub gimnastyką aktywne 9 miesięcy... ja wiem już że będzie cesarka i to pierwsze nie wiem czy jest dla mnie opłacalne ale nad drugą opcją się mocno zastanawiam...
 
Ostatnia edycja:
mamba - z tym terminem porodu , to różnie
nie wiem czy to nie zależy też od gina
oczywiście, że najszybciej, to można ustalić, gdy są tzw wskazania
a jeśli chodzi o strach przed bólem itp, to chyba zależy już od gina, bo w sumie, to termin można ustalić już....no może zaraz po badaniu przesiewowym, bo wtedy najłatwiej ginowi ustalić wiek ciąży
moja koleżanka tak się bała porodu, że miała cesarkę właśnie ze względu na ten strach przed bólem, ale jej gin wysłał ją do psychologa i ten psycholog wystawił jej takie zaświadczenie
a jak ze wskazań medycznych, to już zależy od gina, jak pisałam
nie bój się i pogadaj z ginem
Ja nie pytam z obawy przed bólem tylko dlatego, że ma wskazanie i to już od dawna. Gdybym miała wybierać wiadomo nie poszłabym się kroić, ale jak mus to mus.
a mnie naszlo na zimne piwko:szok: kupowalam tu kiedys takie co ma wogole zero procent alk chyba cobrra bede musiala sie rozejzec znow za tym piwkiem:-D

moja kuzynka miala 2 cesarki ze wskazania (ma cosik tam z oczami i nie moze miec duzego wysilku zeby nie stracic wzroku) i kazda miala robiona dwa tyg przed terminem. ale faktycznie moze zalezy od gina nie wiem ja nie ialam i szczerze nie chce miec cc bo wiem ze po takim zabiegu niebede na silach juz to przerabialam po 2 operacjach ttylko wtedy mialam mniejsze naciecie :baffled:

Dzięki za odpowiedż pytam bo może się zdarzyć że urodzę pod koniec września skoro mniej więcej 2 tygodnie przed terminem wykonuje się cesarki.
 
Słyszałam również opinie, ze kobiety które nie chcą karmic cycem nie powinny być matkami...I najlepsze że to same kobiety kreują takie różniaste opinię i kręcą na siebie bicz.
wiesz co w uk maja te smieszne gazetki z celebrytami no oni tu zyja zyciem gwiazd normalnie i jakas tam modelka czy inna aktorka (nie pamietam juz) w wywiadzie do gazety po urodzeniu coreczki powiedziala ZE POWINNA BYC USTAWA NAKAZUJACA KOBIECIE KARMIC PIERSIA:szok::wściekła/y:a co qrwa jak ja nie moglam bralam antybiotyk i marne szanse jak mi mleczarnia wyschla czy ja sie powinnam czuc gorsza matka??? siorka meza np nie karmila piersia bo nie chicla miec ponaciaganych i obgryzionych cycoli i ws umie to jej decyzja to po co mi sie w to mieszac?? teraz robia takie mieszanki dla bobaskow ze tak na prawde nie ma zbyt wielkiej roznicy sztuczne czy piersia. mowi sie o tych pcialach z mlekiem matki ale moja amelka pierwszy raz dostala katar jak miala rok skonczony i prawie rok pozniej pierwszy antybioty(przegrzalam ja i siebie iobie mialysmy zapalenie gornych drog oddechowych plus mloda zapalenie ucha):tak:a dzieci ktore byly na piersi tylko przez 6 mcy czesciej potrafily chorowac wiec mysle ze to akurat nie ma az tyle wspolnego z karmieniem -takie moje zdanie. ja sie gorsza nie czuje :-D
 
reklama
karmie "sztucznie" i nie czuje się gorsza.. rodzę naturalnie bo :
- nie mam wskazań do cc
- szkoda mi kasy na płatne
- nie znoszę jak mi ktoś grzebie w organiźmie

Ból jak ból - ostatni poród wspominam dobrze - jasne że bolało ale po zero niedogodności pomimo nadpęknięcia :) i taki poród poproszę i teraz :)
 
Do góry