reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Witam dziewczyny. Nie wiem kiedy Was nadrobię, bo ostatnio czasu brak:-(
Natalka mi się pochorowała. Wczoraj w nocy byłyśmy na pogotowiu i niestety nie obyło się bez antybiotyku. Cała nocka zarwana, bo mała strasznie wymiotowała od kaszlu. teraz dopiero zasnęła i ciągle kaszle więc pewnie długo nie pośpi:-( Odezwę się jak małej się polepszy
 
reklama
Widzę ,że dalej wałkujemy temat testów PAPP-A,ja postanowiłam ,nie będę się dodatkowo stresować.
Wreszcie wyszło słoneczko ,zbieram sięz starszą na angielski -bo teraz nie mają szkolty tylko 3 dni rekolekcji
 
malami zdrowka dla corci :* jejku ciagle cos albo dzieci albo mamy choruja:zawstydzona/y: wszystkjim chorowitkom zycze szybkiego powrotu do zdrowka:-)

pozdrowienia od Paulawawa. u niej ok tylko czasu brak na bb narazie:tak:
 
ostatnio rozmawiałam o tych testach z koleżanką, rodziła w wieku 40 lat w dodatku po in-vitro. usg genetyczne i test pappa wyszły źle, skierowali ją na amniopunkcję (dziwię się że się zgodziła bo ryzyko jednak jest) i jej wynik był ok, dziecko urodziła się zdrowe. więc czasem te badania wnoszą więcej złego niż dobrego (chodzi mi o pappa)
 
Witam się i ja
Nikola zdrówka dla taty
Malami niech córcia szybko zdrowieje
Nikamo u mnie mdłości i wymioty już przeszły ,czasami rano jeszcze haftuję,ale tylko jak nie zjem czegoś.W dzień ok troszkę jeszcze zapach smażonego mięsa odstrasza.Apetyt dużo większy ,ale po obiedzie już nic nie jem.
 
Poniżej przedstawiono skuteczność poszczególnych metod diagnostycznych w wykrywaniu zespołu Downa:


  • badanie przesiewowe oparte o wiek matki ma czułość 30% w wykrywaniu zespołu Downa
  • badanie przesiewowe oparte o wykonanie ultrasonograficznego pomiaru przezierności karkowej - NT ma czułość 80% w wykrywaniu zespołu Downa
  • badanie przesiewowe oparte o wyniki badań biochemicznych z krwi ciężarnej (wolne beta-hCG oraz PAPP-A) ma czułość 60% w wykrywaniu zespołu Downa
  • połączenie obu metod - badanie USG - pomiar NT oraz badania z krwi matki (wolne beta-hCG i PAPP-A) ma czułość 90% w wykrywaniu zespołu Downa
 
witam się i ja
widzę, że bardzo chaotycznie napisałam, co u mnie - miałam tylko pół godziny na kompa, bo więcej nie daję rady, a że mega posta mi wcięło,to już polecialam po łebkach:sorry2:
ja w szpitalu mam nogi na wyciągu, plecy w takich niby łupkach, żeby nie bolały:sorry2:
ale dziś mi obiecali, że mnie zdejmą, żeby sprawdzić, jak zachowuje się
szyjka - lekarz mówi, że wygląda na mocną
jak się uda, to od jutra będę leżeć normalnie
szew mi musieli zdjąć, bo szyjka tak niesymetrycznie się skróciła - z jednej strony całkowicie, z drugiej na 1,5cm i szew mi wchodził do środka, więc żeby nie było infekcji, to go zdjęli i dlatego muszę wisieć
nic mnie nie boli, nie krwawię, więc szansa na poprawę jest :happy2:

Sandy - no, to ładny dzidziuś 4-kilo - jest co nosić i to już nie takie maleństwo
ja urodziłam Lilę 4440g i nawet A. nie bał się jej kąpać i ubierać

a w kwestii porodów,
to teraz lekarz przy wywiadzie od razu chciał mi wpisać, że preferowana cesarka, bo pierwsze dziecko duże się urodziło - a ja cesarki nie chcę, jeśli nie będę musiała
pierwszy poród załatwiłam w 15 minut i nie boję się, ale jak będzie trzeba, to trudno, może być cesarka, aby tylko dziecko było

będę się powoli wdrażać w wątek, to nadrobię i może włączę się w tematy
na razie nawet nie zrobiłam suwaczka, ale zaczynam o tym mysleć
 
reklama
Ullana,ale dużą córcie urodziłaś wow,mój synek miał 4110 i przy dziewczynce z sali na której leżeliśmy to wyglądał na dziecko 2-miesięczne.
Mamba wydaje mi się ,że termin cesarki zależy od ustaleń lekarza
 
Do góry