reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

reklama
nie wiem co myśleć o dzisiejszym badaniu, może mi pomożecie.. w ubiegły czwartek gin powiedziała mi, że już 8 tydzien rozpoczęłam ale nie podała żadnych wymiarów, tylko powiedziała, ze wiek i wymiary jest zgodny z OM.
dziś miałam USG u innej gin, która dokładnie okreslina wymiar dzidzi -> 1,3cm i stwierdziła że to 7tydzień i 4 dni.
Co o tym sądzić? aż 2 tyg rozbieżności?
Majeczka.. wszystko zależy od tego gdzie gin znacznik postawi na usg.. jeden piksel robi jeden dzień różnicy.. mój mi ostatnio pokazywał. W ciągu kilku minut dziecko miało różnicę 6 dni! więc spoko...
 
Hejka witam się wieczornie:tak:

Jakoś tak nie chcialo mi się pisać dzisiaj taka ładna pogoda że trochę na dworku posiedzieliśmy trochę posprzątaliśmy jakoś sobota zleciala.

A może założymy nowy wątek o imionach fajnie będzie pisać a potem czytać jak wybieramy imiona jak póżniej zmieniamy co miesiąc:-) a może wzajemnie się zainspirujemy fajnymi imionami, ktoś pewnie napisze że to za wcześnie ale co mam być to b ędzie i wybieranie imion nic nie zmieni:-)

Teraz pytanie do mam 4 latków jak duże rowerki mają wasze dzieci chodzo mi o wielkość kółek ile cali ? my musimy kupić mlodemu riower bo stary jest za mały a teraz chcemy kupić taki już z prawdziwego zdarzenia . Na co zwracać uwagę ? a może możecie jakieś poradzić?


Milego weekendu życzę :tak:
 
hej.
ja mam ostatnio lenia komputerowego związanego głownie z tym ze od poniedzialku wrocilam do pracy i tam siedzie przed kompem 8h wiec w domu juz nie wlaczam.
Ale jak pojde na L4 to bede regularnie bywac

Co do imion to mam problem. Duzo w rodzinie najblizszej mamy dzieciaczkow i nie chcialam bym potworzyc. W sumie sama nie wiem co mi sie podoba. Moze Wy mnie czyms natchniecie.
Tez mnie denerwuja takie wymyslane imiona, robienie krzywdy dziecku. A czasem mozna to glupio polaczyc z nazwiskiem. Moja bratowa ma ucznia co sie nazywa Jordan (Dżordan) Buczek. Tragedia

jesli chodzi o świeta to u nas jak co roku. Najpierw sniadanie z moimi rodzicami i siostra a potem pozniejsze sniadanie u R rodzicow. Musimy sie czasowo streszczac bo zawsze tu i tu jestesmy.

Karolcia moze po cytologi a moze sie przemeczylas?? Polez, odpocznij i bedzie dobrze

Azorek cytologia w ciązy jest jednym z podstawowych badaniem w I trymestrze ciąży. Pewnie moze wystapc plamienie ale mysle ze to nie jest niepokojące

Netika nasz tez pierwszy dzien jak wsiadl na rower to sie rozladal na boki i jezdzil od brzega to brzega. Dopiero drugiego dnia zalapal ze musi kierowac

PAtrycja my kupilismy 16cali. Niby nie siega do ziemi ale mniejszy to bylby na rok a jednak to troche kasy trzeba zaplacic. My kupilismy polski na aluminiowej ramie, podobno sa lzejsze

MAlinowa tez tak myslam. Ale ja dzis kupilam gazete m jak mama i jest napisane z ryb wlasnie najlepiej jesc sledzie bo one najmniej chloną tych szkodliwych substancji ktorych najwiecej jest w tunczyku. PRzeczytalam to dzis z radoscia bo mialam ochote na sledzie Lisnera w smietanie to je uwielbiam i sobie odmawialam a w piatek wlasnie je zjem.
A np przy rybach wedzonych jest napisane zeby lepiej nie jesc bo wedzenie jest rakotworcze. Wedlin zreszta tez. Ale mysle ze co jakis czas o nie zaszkodzi, przeciez nie jemy w tonach.

A o lodach tez czytalam zeby nie jest bo surowe zoltko. Tylko czy w sklepowcyh lodach sa jajka, wątpie. Ja zamierzam je jesc cale lato, chyab ze znow mnie cukrzyca ciazowa dopadnie

a sny tez mam glupie. Dzis mi sie snilo ze jechalam w autobusie z tym aktorem Krystianem Wieczorkiem i bylismy zakochana para :-D:-D

Aguga ojj jak Cie rozumiem. U mnie tez syf bo robimy Kubie pokoj. Narazie spal jeszcze w naszej sypialni w lozeczku ale musi zwolnic lozeczko. Zreszta juz bardzo chcielismy mu go zrobic. Juz jest gips, pomalowane 3 sciany. Panele juz mamy, meble zamowione. Tylko jeszcze barierka na schody musi najpeirw byc bo pokoj kuby jest wyzej o polpietro niz nasz.

ide zaraz spac, jutro wczesniej wstajemy :-)

milej niedzieli
 
hej.
Azorek cytologia w ciązy jest jednym z podstawowych badaniem w I trymestrze ciąży. Pewnie moze wystapc plamienie ale mysle ze to nie jest niepokojące
u nas nie jest podstawowym badaniem tu cytologie robia na raka szyjki macicy i na 100% nie jak sie jestw ciazy. nie ma tu badan inwazyjnych zadnych nawet usg jest zawsze przez brzuch nigdy dopochwowo. takie mailam tylko raz jak mialam torbiel srednicy 5,7cm i ogladali ja dokladnie z kazdej strony w szpitalu ale to nie w ciazy;-)
 
ale po co w ciąży cytologia ? przecież to okres gdzie całkiem zmienia się środowisko i często wychodzą różne kwiatki :/ ja rozumiem po ciąży aby zbadać wszystko.. nie rozumiem czasem lekarzy ( jeszcze to dźganie po całości )
 
Dzięki Dziewczyny za wsparcie, leżę cały dzień i teraz rzeczywiście jakby lepiej, zobaczymy jutro.

A o cytologii w ciąży znalazłam teraz coś takiego:
"Cytologia w ciąży jest bardzo ważnym badaniem i powinna być wykonywana dwa razy: w I i III trymestrze (tzn. w okresie 1.-3. i 7.-9. miesiąca trwania ciąży). Cytologia jest prostym, bezpiecznym i bezbolesnym badaniem przesiewowym, które pozwala na wykrycie raka szyjki macicy. Rak ten należy do najczęściej stwierdzanych nowotworów u kobiet ciężarnych. Rak szyjki macicy w pierwszych stadiach swojego rozwoju jest całkowicie wyleczalny, czego, niestety, nie można powiedzieć o jego bardziej zaawansowanych formach. Dlatego badanie cytologiczne, które pozwala wykryć nawet przedinwazyjne, niewidoczne nawet dla wprawnego oka lekarza, stadia raka, jest tak bardzo ważne. Co istotne, przyszłe mamy nie powinny się w żadnym wypadku obawiać, że badanie cytologiczne zaszkodzi ich maluchowi, gdyż jest ono całkowicie bezpieczne, również w ciąży."
 
szkoda że zapomnieli dodać jak wiele kobiet doświadcza plamień po tym badaniu, bóli podczas i po ( sama miałam 1 robione i myślałam że kopne lekarza ) oraz innych "miłych " przypadłości. Pochwa w czasie ciąży jest bardzo mocno ukrwiona i wyczulona i często zwykłe badanie ginekologiczne staje się bolesne a co dopiero pobieranie nabłonka...

Cytologię należy robić 1 a rok i to mi każdy lekarz mówił.

ps. ciekawe ile z tych kobiet, u których wykryto raka w ciąży wcześniej nigdy nie robiła cytologii a ta była ich pierwszą.
 
Ja uwazam, ze w ciazy absolutnie nie powinno sie tam "grzebac", nawet badanie ginekologiczne nie jest w ciazy potrzebne jesli nie ma jakis specjalnych zalecen, stan szyjki mozna bez problemu sprawdzic za pomoca usg, "dowcipnego" usg tez raczej lepiej unikac, a co dopiero cytologia...cytologie to trzeba zrobic przed planowana ciaza...a jak ktos nie planowal, i nie sprawdzal swojego stanu zdrowia przed ciaza to nie zbawi go teraz odczekanie kilka miesiecy, bardzo wiele kobiet doswiadcza plamien i krwawien po dowcipnym usg, badaniu ginekologicznym i cytologii, po co tam lapy pchac? A takie plamienie czy krwawienie wiadomo - w ciazy bardzo niepozadane, powiem na swoim przykladzie, na poczatku ciazy sprawdzalam sobie stan szyjki (po kiego mi to bylo nie wiem do dzis, bo i tak sie nie znam), w kazdym razie po ktoryms takim "sprawdzeniu", zaczelam tak silnie krwawic, ze myslalam, ze to koniec... :( oczywiscie, moglo to byc zupelnie nie powiazane z moimi paluchami, ale...odkad zostawilam szyjke i wszystko inne w spokoju, to jest cisza, zero krwawien, tak samo udowadnia to przyklad krwawien/plamien po stosunku plciowym, cos tam zostaje naruszone

Ardhara zgadzam sie w stu procentach, wykrywalnosc raka szyjki macicy jest najwieksza u kobiet w ciazy, bo nie pofatygowaly sie na badanie przed ciaza. Kropka.

Podsumowujac... ;) Moim zdaniem zadna ingerencja z zewnatrz nie jest ani kobiecie w ciazy ani tym bardziej Dzidzi i jej mieszkanku potrzebna, wrecz przeciwnie, moze przyniesc tylko klopoty.

Dobranoc kochane
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Majeczka.. wszystko zależy od tego gdzie gin znacznik postawi na usg.. jeden piksel robi jeden dzień różnicy.. mój mi ostatnio pokazywał. W ciągu kilku minut dziecko miało różnicę 6 dni! więc spoko...

Mina, naprawde?? to dzidzia szybko by rosła w ciągu kilku munut;) oki dziewczyny uspokoiłyście mnie, dzieki!!!!

Dzięki Dziewczyny za wsparcie, leżę cały dzień i teraz rzeczywiście jakby lepiej, zobaczymy jutro.

A o cytologii w ciąży znalazłam teraz coś takiego:
"Cytologia w ciąży jest bardzo ważnym badaniem i powinna być wykonywana dwa razy: w I i III trymestrze (tzn. w okresie 1.-3. i 7.-9. miesiąca trwania ciąży). Cytologia jest prostym, bezpiecznym i bezbolesnym badaniem przesiewowym, które pozwala na wykrycie raka szyjki macicy. Rak ten należy do najczęściej stwierdzanych nowotworów u kobiet ciężarnych. Rak szyjki macicy w pierwszych stadiach swojego rozwoju jest całkowicie wyleczalny, czego, niestety, nie można powiedzieć o jego bardziej zaawansowanych formach. Dlatego badanie cytologiczne, które pozwala wykryć nawet przedinwazyjne, niewidoczne nawet dla wprawnego oka lekarza, stadia raka, jest tak bardzo ważne. Co istotne, przyszłe mamy nie powinny się w żadnym wypadku obawiać, że badanie cytologiczne zaszkodzi ich maluchowi, gdyż jest ono całkowicie bezpieczne, również w ciąży."

kkarolcia - ja miałam cytologie robioną ponad tydzien temu i lekarka wprost mi powiedziała, że zdarzają sie plamienia po tym badaniu, żebym w razie czego sie nie marwiła
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry