reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2012

Diana pol godzinki i masz zupke, ja scieram tylko 1 pietruszke, 5 marchewek, kroje 6 ziemniaczkow i do gara z zielem angielskim, listkiem laurowym, sol, pieprz i kostka rosolowa wolowa i w czasie kiedy to sie gotuje scieram sloik ogorkow kiszonych, po 20 min dodaje ogorki do gara, odczekuje 10 min i wuala! Zupcia gotowa :)

Nabru tak, odstaw ten dodatkowy kwas, bo niepotrzebny :) Femibion Natal 1 ma wszystko czego Ci potrzeba w 1 trymestrze :)
 
reklama
oj netika uważaj na siebie... skończyło się na rozwalonym kolanie a mogło być gorzej. Wiem co to znaczy bo ja w tym roku to już 3 razy ze schodów spadłam :-D. Jak dowiedzieliśmy się że jestem w ciąży to mój M. prowadził mnie ze schodów i pilnował żebym nie spadła hehe
 
Witam dziś tylko na chwilkę wpadłam, bo cały dzień na dworzu byłam i teraz oczy mi się już kleją...
Ciągle wkoło naszego nowego domku pracujmy. Mam nadzieję,że latem już tam zamieszkamy.
Powiedziałam wczoraj teściowej. O dziwo było całkiem dobrze i nawet bez awantury się obyło:-D może już zrozumiała że takim gderaniem i wtrącaniem tylko nas od siebie odsuwa. Spadam spać, bo już mi się literki na klawiaturze mylą:-D
 
lori hehe to prawie wszystko w czasie sie 'zgralo' ja mam przekichane w pracy - nursing home - a szef jest aroganckim idiota, jak chcialam zeby na kilka tyg wrzucil mnie na rano bo wieczorem sie zle czulam mdlosci i slablam - to powiedzial ze 'kobiety w ciazy czuja sie zle rano' i dal do zrozumienia ze wymyslam i zlal to i dal mnie na 80% wieczorow - takze robilam 4 wieczory i 1 rano.

A co do przypuszczen to od popczatku jakos bylam nastawiona ze chlopak i nie ma innej opcjii i zreszta mi tak wszyscy mowili ze dobrze wygladam i wogule i czulam sie na chlopaka.
Ale teraz mi troche syfkow wyszlo i jakos juz nie czuje sie tak dobrze jak wczesniej, i czuje ze 'zbrzydlam' i wogule :D:D
A do tego zmienilo sie tez moje nastawienie, na poczatku chcialam chlopaka, ale teraz juz mi nie zalezy na tym co bedzie. Zwlaszcza jak patrze na coreczke siostry. Czy po zobaczeniu dzidzi na usg jak wariuje w srodku, nie zalezy mi juz czy chlopak czy dziewczynka.
 
Ja dzisiaj też byłam u lekarza ze swoim przeziębieniem. Najbardziej martwiło mnie to, że przez ten kaszel tak bolał mnie brzuch, że aż bałam się kasłać. Gorączki nie mam i w sumie dostałam tylko Stodal, rutinoskorbin i witaminę C.

Co do przeczuć to ja też nie mam. Raz wydaje mi się, że będzie chłopak i Oluś bardzo chce Wojtusia a raz mam wrażenie, że tym razem to będzie dziewczynka (z imieniem gorzej bo prawie żadne mi się nie podoba, póki co może Ola albo Milena).
 
A ja nie mam przeczuć żadnych co do płci ale bardzo bym chciala mieć córeczkę ale oczywiście co będzie to będziemy szczęśliwi aby zdrowe.
My z m raczej nie planujemy już dzieci i bardzo bym chciała parkę
 
Witajcie o poranku.
Właśnie wyjęłam babeczki z pieca ,jest ktoś chętny ?
Pralka kończy pranie ,jeszcze tylko ostatnie poprawki po sprzątaniu ślubnego ,wyście po chlebek ,potem tylko zabiegi upiększające:-) , wolne do 15 .
Ciekawe jak upilnuję 6 dziewczynek wieku od 5-8 lat -przyjdą testować takie lego-
KLOCKI LEGO FRIENDS 3061 KAWIARNIA - Kraków (2227106638) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..

Po świętach przyjdą jeszcze 2 grupy 5 osobowe.

Myślicie już o świętach-bo to już za niecałe 2 tygodnie?
 
Hej ja tez witam z rana :)

Malinova ja tez jakiś glupie sny mam. Dzis mi się sniło że ukrywałam się z dzieckiem w szafie przed hitlerowcami!!!! Normalnie skąd się to bierze!!

Co do imion to mi bardziej podoba się Staś niz Edmund ale to Wasz wybór.
Jak urodził sie Mis to prowadziłam z moim M wojny bo on go chciał ochrzcić POLDEK!!
Teraz mamy wybrane Kuba i Amelka.

Sandy
ale u Ciebie się dzieje ,masz kobieto energie!!!:) :)

Co do świat to my w tym roku duzo nie przygotowujemy po jedziemy do tesciów a potem do mojej kuzynki więc teraz my w gosciach no ale coś przygotować trzeba. Blagam jak macie sprawdzony przepis na sernik dajcie na wątek kulinarny. Mi od lat nie może wyjść dobry nie wiem co robię źle!!
 
Witam:)
spac jakos nie moge,poza tym u mnie w wiezowcu caly czas ktos jakis remont robi i dzisiaj juz od 7 rano stukaja ,pukaja,wierca,oszalec mozna..ech...byle do przeprowadzki ....
co do przeczuc odnosnie plci dziecka-hmm.....ja tak po cichutku chcialabym chyba dziewczynke-Wiktorie Marie,to imie jest dla mnie symboliczne,bo oznacza moje male zwyciestwo po tylu latach starania sie o dzidziusia,ale jak sie urodzi chlopczyk tez bede sie cieszyc,jak pytalam meza jak mu damy na imie powiedzila,ze nie ma zielonego pojecia..Dyzio bedziemy na niego wolac..hahaha,dowcipnis jeden,brakuje mi tutaj pomyslow ,myslalam o Igorze albo Patryku ale w rodzinie i znajomi mnie uprzedzili:)jeszcze jest czas
wczoraj bylam jakas senna i rozlazla,mialam sie wziasc za sprzatanie,naszykowalam odkurzacz,usiadlam na chwile na lozku i usnelam na siedzaco,obudzilam sie kilka godzin pozniej,hahaha,tak sie nasprzatalam ,ze hej....masakra
tallkaa ja tez zawsze bylam kwasna i tak mi pozostalo,nigdy nie przepadalam za slodyczami,czekolady nie lubie,poza tym jestem na nia uczulona,zobaczymy....
kasikd moja mama ma taki kalendarz poczec chinski,patrzysz w nim miesiac i wiek w ktorym zaszlas w ciaze i niby sie sprawdza ,jak do tej pory wszystkim,ale ja sie juz na niego nie lapie ,jestem za stara,bo on jest do 35 r.ż:p
malinova jedz na zdrowie i nie panikuj-byle byly ze sprawdzonego zrodla,ja jakos nie mam na nie ochoty chociaz przed ciaza bylam rybozerna i sledzie wciagalam w kazdej ilosci i o kazdej porze,tak samo inne rybki,te jem teraz co prawda ,ale na sledzie nie mam ochoty
wracam do nadrabiania lektury,pracowite z Was mroweczki,dziergaja i dziergaja:)
 
reklama
mnie dziś megastycznie głowa boli :-(

Ja dziś byłam na usg prenatalnym, wszystko w porządku, Małe rośnie jak na drożdżach - ma już 6,39 cm:-D Nasłuchaliśmy się serduszka, pooglądaliśmy jak podskakuje i bryka:-D
Potem zrobiłam sobie zakupy, właściwie nic nie kupiłam a portfel o stówkę lżejszy.... Zaliczyłam kawkę i plotki u koleżanki, poleciałam po Szymusia, zjedliśmy obiadek i wybyliśmy jeszcze na spacerek. A z samego rana zaliczyłam jeszcze glebę pod blokiem:-D Wlazłam w taką małą dziurę i rozwaliłam kolano:-D Ale obciach:-D
już gratulowałam ale pogratuluje jeszcze raz uanej wizyty

Powiedziałam wczoraj teściowej. O dziwo było całkiem dobrze i nawet bez awantury się obyło:-D może już zrozumiała że takim gderaniem i wtrącaniem tylko nas od siebie odsuwa.
no i dobrze zrobiłaś

Ja dzisiaj też byłam u lekarza ze swoim przeziębieniem. Najbardziej martwiło mnie to, że przez ten kaszel tak bolał mnie brzuch, że aż bałam się kasłać. Gorączki nie mam i w sumie dostałam tylko Stodal, rutinoskorbin i witaminę C.
.
zdróweczka życzę
Sandy i ja bym się na babeczkę skusiła:-)
co do imion na razie jesteśmy przy Zosi i Stasiu. Kilka lat temu opiekowała się jako au-pair cudownym chłopcem wszyscy byli w nim wprost zakochani, nawet osoby którym tylko o nim opowiadałam miał na imię Edmund, wtedy chciałam też mieć takiego Edmunda o dziwo mężowi też się to imię spodobało i do dziś upiera się przy Edim. Boję się tylko, że nam się podoba przez pryzmat tamtego chłopca a moje dziecko już mogłoby być wielce nieszczęśliwe mając takie imię. Co wy o tym myślicie?

Dla dziewczynki podoba mi się jeszcze Kalina bo też się taką jedną małą zajmowałam i mam sentyment. W ogóle zawsze byłam zakochana w dzieciakach, którymi się zajmowałam :happy2:
moim zdaniem też lepiej Staś moi teściowie mają mają na imię Zosia i Staś....a ogólnie co do tych starszych imion to niby są fajne ale niestety w dorosłym wydaniu nie brzmią już tak ładnie bo przecież większość do dorosłego będzie mówić Staszek a dorosły Jaś to bedzie pewnie Janek ale to moje zdanie .....


co do imion jeszcze mój tata chciał żebym się nazywała Irena na szczęście mu się nie udało (ale na drugie imię mam Irena) jakbym miła iść z tym imieniem przez życie to bym szczerze do niego miała żal i tak jestem zła na niego że w dokumentach mam na drugie Irena .....mając takie na imię pewnie mając 18 lat bym wszystko zrobiła żeby je zmienić to imię.......drugi przykład mój mąz na pierwsze miał Witold ale wszyscy całe życie do niego mówili Tomasz (jego drugie imię) nawet świadectwa szkolne miał na Tomasz i przed naszym ślubem sobie zmienił imię.......... ogólnie bardzo się krepował komukolwiek powiedzieć że ma na imię Witold naprawdę mnie powiedział dopiero chyba na 10 randce ..... a niej daj boże jak ktoś powiedział do niego Witek to już gotował normalnie......wiec dzień w którym dostał decyzje o zmianie imienia był dla niego jak święto......


a święta też spędzimy w rozjazdach wiec specjalnych przygotowań nie będę mieć
 
Do góry