reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majóweczki 2019

Ann nie wiem jak rosli. Z 1 synem to bylo 10 lat temu i wogole nie przywiazywalam do tego uwagi a z 2 mialam ksiazkowa ciaze w uk wiec tylko usg w 12 i w 20 tyg. No nic, najwyzej i tak na to wplywu nie mam zadnego.
Justjestem 11+3 z om, 10+3 z owu, 10+2 wedlug ostatniego usg i 10+0 wedlug dzisiejszych pomiarow lekarza :( pocieszam sie ze to usg bylo na szybko bo nie bylo czasu, i na innym sprzecie bo poprzednie w szpitalu wiec moze stad te kolejne 2 dni w tyl. W google te wymiary (3.4cm) odpowiadaja 10+2 wiec moze to tez co maszyna to inne wyliczenia. Oby...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ann co do Wiktora to moze faktycznie orzechy? To silny alergen, mogly uczulic, bo jesli pieczarki juz kiedys jadl to raczej nie powinny nagle go uczulic, aczkolwiek alergie mozna tez nabyc, wiec jesli cos go kiedys nie uczulalo, a dlugo nie jadl, moglo go uczulic.
 
Ann, najbardziej prawdopodobne, że orzechy tym bardziej, że można mieć alergię a dany typ orzechów nie koniecznie na wszystkie. Apropo macicy to ja dziś rano obudziłam się z mega twarda kula dość wysoko po lewej stronie i aż Krzyskowi pokazywałam bo niewiarygodne to było. Po prawej zupełnie miękko jednocześnie. Mega dziwne to było. Później normalnie miałam tylko kule nad spojeniem łonowym.

Madzik, oj tak u nas to samo. Od rana do wieczora „mamo/tato chodź się bawić” [emoji6]

Violett wrr niecierpie takich koszmarów tym bardziej, że w ciąży sny są mega realistyczne. Ja tak mam przynajmniej, że normalnie śnie nie często a w każdym razie tego nie pamietam natomiast w ciąży mam bardzo żywe sny i pamietam je po przebudzeniu ze szczegółami. O ile to miłe sny to super ale koszmary tez się zdarzają niestety.

Roki, moje piersi są o rozmiar większe, jędrne... no takie to ja lubię bo po karmieniu spadły mi mniej więcej o rozmiar także cieszę się teraz zarówno ja jak i mój K. [emoji6]

Kari, nie martw się. Napewno wszystko dobrze. Różnie maleństwa rosną na tak wczesnym etapie.

Just, to fakt cudownie jest mieć tutaj dziadków. Olek uwielbia spędzać z nimi czas i chętnie zostaje u nich sam na noc czy nawet na cały weekend dzięki czemu my mamy od czasu do czasu chwile wytchnienia a nawet do Polski na kilka dni bez niego jeździmy. Trzeba doprawda go nieco do pionu zawsze postawić po takim dłuższym pobycie bo dziadki rozpieszczają do granic możliwości ale to faktycznie błogosławieństwo ich mieć. W ogóle mam fantastycznych teściów, każdemu życzyłabym takich.

Co do cukrzycy to w Norwegii w ogóle nie robi się tego badania jeśli nie ma co do tego przesłanek.
Weekend dobiega końca. Pogoda dopisała także fajnie. Na zakupach w Szwecji spędziliśmy cała sobotę ale zakupy bardzo udane. Lodówka pełna smakołyków a i sporo ciuchów kupiliśmy. Ceny w porównaniu z Norwegią nieporównywalnie niższe i zawsze się opłaca.
Okrutnie nie chce mi się jutro iść do pracy... [emoji20]
 
@Violett: według różnych kalkulatorów od 17 (wg preglife) do 27 (Moja Ciąża na windows) maja mi wychodzi, dlatego nie podaję żadnej przybliżonej daty dopóki nie będę miała jakiegoś dokładniejszego usg, gdzie chociaż zmierzą mm fasolki ;) Maj mi wystarczy, zwłaszcza że los lubi płatać figle ;)
Mąż się sfiksował totalnie i chcieliśmy rodzicom na święta dopiero powiedzieć, ale jednak jak pojedziemy na urlop to wręczymy exploding box z wierszykiem, w którym się zakochałam <3
IMG_3991.JPG
Ale suuuper
 
Ja slyszalam ze raz na rok najlepiej od mojej endokrynolog ale jak jest wskazanie to trzeba i tyle. Mialam robiona w lipcu tego roku a teraz musze powtorzyc wiec pewnie to kwestia tego czy trzeba czy nie. Jesli nie to tez bym wolala odczekac min 6mscy.

Swoja droga wiem co czujesz po stracie.. ale pamietaj ze z kazdym tygodniem jest coraz lepiej i fasolka jest bezpieczniejsza. Ja chyba dopiero zaczne sie cieszyc po prenetralnych, a przynajmniej tak sobie wmawiam:-)

Czytalam ze akurat ta typowo dla kobiet w ciazy nie falszuje wynikow a ulatwia jej wypicie i za granica jest to norma. To tak samo jak niektore labolatoria pozwalaja z cytryna a inne nie. Co kraj to obyczaj. Jestem zdania ze lepiej sie nie meczyc a i tak juz mamy duzo na glowie .... i brzuchu :D
Ja w irlandii 5 lat temy dostalam do wypicia napoj energetyczny na bazie glukozy o smaku pomaranczowym pyyycha byl
 
Just jak drugi synek skończy 2 latka (lub coreczka) to będą się bawić razem, a Ty będziesz czytała książkę lub forum jak ja teraz hehe. Żartuje, ale takie momenty serio się zdarzają, tylko trzeba się liczyć, że masz potem 2 razy więcej sprzątanie w dziecięcym pokoju haha

Kari21 no właśnie wpływu na to nie masz więc nie zamartwiaj się. A 2 dni różnicy to naprawdę mogę być milimetry w pomiarach i już gotowa różnica.


Just no właśnie ja najbardziej obstawiam orzechy, ale jutro chyba pójdę do lekarza z nim bo i tak mamy iść do rodzinnego na kontrolę to się zapytam. Może jakieś testy mogę zrobić.

Sonia no właśnie na szczęście wiem jakie konkretnie orzechy tam były. Może uda się to wybadac. A powiem Ci, że mi się zdarzyło raz tak miałam po prawej stronie brzucha, a kolejnego dnia po lewej stronie brzucha. Byłam zdziwiona, ale teraz znak piszesz że u Ciebie tak samo to wydaje się normalne.
Co tam za smakołyki polskie kupiłaś? A ja wzdycham za ubraniami z polskich małych butików. Patrzę sobie w Internecie i zamawiam tylko raz na jakiś czas bo przesyłka 50zl mało się kalkuluje. W sieciowkach takich nie kupię. Albo za jakieś kolosalne sumy.
 
W uk tez nie badaja cukrzycy jesli nie ma wskazan wynikajacych z obciazenia w historii. Pamietam moja glukoze w pl z pierwszym synem 10 lat temu... nie wiedzialam co mnie czeka. Myslalam ze nie wypije a jak juz wypilam cudem to 2h w poczekalni modlilam sie zeby wytrzymac zeby nie musiec powtarzac. Ale wyniki mialam ok.
A co do twardego brzuch moj jest miekki chyba ze mam skurcz, wtedy czuje kamien w dole brzucha, stad wiem ze to skurcz jest. Z coreczka jak mialam krwiaka, krwawienia i mega skurcze to caly czas mi brzuch sie zamienial w twarda kule, przeszlo zaraz przed zatrzymaniem sie serduszka wiec nie dlugo nacieszylam sie spokojna glowa.
 
Ann nie jestem pewna czy mozna zrobic jeszcze wiekszy balagan niz robi Marceli [emoji23]
Ja tak ogólnie mam chwilowy spadek formy psychicznej, nic nie chce mi sie robic, nie mam ochoty jesc, nawet poczytac mi sie nie chce. Potrzebuje tego wolnego od zycia i odliczam dni...

Co do alergii to w PL mozna wykryć alergie na orzechy z krwi wiec na pewno w DE tez, tylko kwestia tego jak pediatrzy zaopatruja sie na takie testy.

Temat macicy. Ja jej dalej nie czuje, ale tez dzidzie mam bardzo nisko wiec moze to nie czas jeszcze?
 
reklama
Just to wszystko zależy od ilości zabawek [emoji23][emoji23] moi chłopcy to prawdziwe tornada kiedy zostaje sami na choćby godzinę [emoji29] w sensie bez nadzoru.
Będę się wypytywala o te testy.
 
Do góry