reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

reklama
My też wysocy bo mąż prawie 2 metry 😂 i chłopacy mieli niecałe 60 cm jak się urodzili. Zobaczymy jak tym razem z Helcią będzie. Wizyta za 2 dni.
A co do wagi to mam wrażenie że te kg lecą bez względu na to czy dużo jem czy nie. Też mam taktykę wchodzenia na wagę co 2 dni żeby na zawał nie zejść 🫣 pierwszego syna rodziłam mając 70 kg, drugiego 72 a teraz na pewno będzie więcej bo już ważę 69 😂 a najgorsze 3 mc przede mną 😆
Mój mąż ma ponad 190 cm a jak sie urodził to mierzyl 52 cm 😊
 
Dwa tygodnie temu miał 1100 g ( to był 26 tc) następna wizyta na początku listopada i aż ciekawa jestem ile urósł 🙂 jak na razie zapowiada się że będzie długi bo nóżki i rączki o dwa tygodnie dłuższe. Ale już pisałam ze ja wysoka, mąż ponad 190 cm to nie ma co się dziwić 🙂
To piękna waga 🥰 jest już kawałek cudo człowieczka 🤩
U nas w 24 tc bylo niemal 750 i mam nadzieję po cichutku, że na następnej będzie piękny przyrost. Po stratach to każdy gram na wagę złota i czlowiek liczy jak oszalaly 🥹
 
Dziewczyny, te które już prawie wszystko skompletowały. Jako, żem zielona w temacie. Korzystałyście z jakiejś gotowej listy rzeczy do kupienia czy opieralyscie się na doświadczeniach poprzednich ciaz lub bliskich osób?
Zaczęłam dziś się zastanawiać jak się za to wszystko zabrać.
 
Dziewczyny, te które już prawie wszystko skompletowały. Jako, żem zielona w temacie. Korzystałyście z jakiejś gotowej listy rzeczy do kupienia czy opieralyscie się na doświadczeniach poprzednich ciaz lub bliskich osób?
Zaczęłam dziś się zastanawiać jak się za to wszystko zabrać.
Ja korzystałam z gotowych list, niektóre rzeczy pomijałam albo dodawałam bo coś np w Internecie mi wpadło w oko :) i wpisałam to w osobny zeszycie, podzieliłam na kategorie co dla malucha, co dla mnie a co takiego ogólnie aptecznego. No i tak sobie odhaczałam co jakiś czas co już mam, albo co np będę miała od koleżanki ale jeszcze fizycznie tego w domu nie mam. Także może taka forma Ci się spodoba 😃
Ja zaczęłam od ciuszków bo to najłatwiejsze i najprzyjemniejsze 😂
 
Ja korzystałam z gotowych list, niektóre rzeczy pomijałam albo dodawałam bo coś np w Internecie mi wpadło w oko :) i wpisałam to w osobny zeszycie, podzieliłam na kategorie co dla malucha, co dla mnie a co takiego ogólnie aptecznego. No i tak sobie odhaczałam co jakiś czas co już mam, albo co np będę miała od koleżanki ale jeszcze fizycznie tego w domu nie mam. Także może taka forma Ci się spodoba 😃
Ja zaczęłam od ciuszków bo to najłatwiejsze i najprzyjemniejsze 😂
No znalazlam gotowca właśnie i spróbuję to ogarnąć podobnym sposobem co Ty. Skołuje jakiś zeszyt. Chyba wolę się do tego przygotować.
A jak z rozmiarem ciuszków? Jak to rozegralas? 🤭
 
Ja już z doświadczenia kupuje ale za pierwszym razem miałam gotowa listę plus i tak sporo rzeczy dostałam od koleżanek więc było na górkę. A co do rozmiaru to kupuje pół na pół- część rzeczy 56, część 62. Z rozmiaru 68 mam najwięcej bo koleżanka mi dała. Na razie ubranek już nie kupuje bo większość mam ☺️ a każdy jeszcze zapowiada że chce coś od siebie dorzucić 😃
 
Ja podobnie, koniec listopada juz chcę mieć torbę spakowaną, wolę wcześniej i niech sobie stoi, a nie potem na hura.
Zwłaszcza, że wiem, że na 100% tego 27 grudnia mam się stawić w szpitalu, ale różnie może być, może się Młoda pospieszyć i będzie "wesoło".
Oby tylko dała mi zjeść pierogów na święta...
pierogow tez bym nie odpuscila. Nogi zacisniete i twardo bym jadla 😂😂😂
 
reklama
Nie wiem jak podchodzisz to używanych ubranek ale bardzo dużo pięknych rzeczy upolowałam na vinted 💕 polecam bo za grosze ubranka świetnej jakosci
Na vinted sprawdzałam wczoraj w gotowych pakach i myślałam, żeby tez z takiej opcji skorzystać. Jak patrzę na gotowa listę rzeczy do kupienia to gdybym kupila wszystko nowe to mogłabym w sumie ogłosić bankructwo 🤣
 
Do góry