reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Thriade napisze jak to wyglada u mojej 13-miesięcznej córki. Zgłosiliśmy w przychodni która wybraliśmy ze urodziło sie nam dziecko i za jakiś czas dostaliśmy telefon z umówieniem wizyty patronazowej u pediatry. Mała została zwazona, zbadana zmierzona itp przy okazji porozmawialiśmy o czynnościach higienicznych, karmieniu, witaminach itp. Na tej wizycie tez dostaliśmy skierowanie na usg bioderek i umówiliśmy sie na pierwsze szczepienia. Porozmawialiśmy z pielęgniarka od szczepień o kalendarzu szczepień, ja sobie wszystko pozapisywalam i juz mniej wiecej wiedziałam jaki kierunek obrać w tym wszystkim. Pozniej na każdym szczepieniu umawialiśmy sie juz na następne, jeśli nie dokładnie to mniej wiecej kiedy mamy zadzwonić i umówić sie na nie. Przy okazji każdego szczepienia mała jest badana, ważona i mierzona przez lekarza pediatrę.
 
reklama
W kwestii kosmetyków też nie wydaje mi sie startowanie z emolientami było dobrym pomysłem, zapewne są fajne itd, ale to jednak lek a jak to mówi moja położna "zakładamy, że dziecko będzie zdrowe i będziemy je pielęgnowac a nie leczyc".
Ja miałam postawic na babydream a kupiłam dzidziusia, zobaczymy czy sie sprawdzi. kremy zaś na słońce i na odparzenia mam z linomagu.

Co do porodu myślę jednak ze każda z nas zauważy ze to juz, ja w każdym razie nie chce tam wylądować za wcześnie. ja skurcze wspominam jako rozciaganie sie miednicy. Potem parte to juz przyjemność była :) ale miałam wywoływany poród wiec nie wiem jak mają sie moje odczucia do takiego porodu fizjologicznego.

Dziś po ostatnich wywodach o pierwszeństwie kobiet w ciaży spotkała mnie miła sytuacja. market pod domem, kolejka na chyba 15 osób i wszyscy oburzeni ze jedna kasa czynna.... A pani kasjerka poprosiła mnie bez kolejki... Myślałam że mnie zlinczują :)

Thriade, niewiele pamietam, pierwsza wizyta pediatry tzw patronażowa u nas była w domu, przyszła lekarka, obejrzała, obsłuchała. Potem wizyty były przy szczepieniach i wówczas ważenie przez pielegniarkę i mierzenie. Oczywiście bioderka to swoją drogą, chyba na wizycie patronażowej sie dowiedziałam co i jak.

Odnośnie dzidziusia.... Tez właśnie się zastanawiam nad nim... Kupilas ta emulsje hydro czy ten zwykły płyn do kąpieli?
 
U nas pierwsza wizyta w szpitalu chyba dwa tygodnie po porodzie. W międzyczasie zapis w przychodni, wizyta położnej w domu, a pierwsza wizyta w przychodni i szczepienie chyba miesiąc po porodzie. Potem wizyty przy okazji szczepień.
 
Ja będę też używała dzidziusia ale tego zwykłego nie hydro.Mój starszak się w takim myje ;-)

Od dziś męczą mnie bóle w podbrzuszu tzn tak jakby jajniki ogólnie dziś samopoczucie przez tą pogodę tragiczne:sorry:
 
U nas pierwsza wizyta była połoznej, potem jak mały miał ok 3 tyg pierwsze szczepienie i ważenie, mierzenie itp. Potem mówili co i kiedy, Bioderka sprawdzane jak mały miał 6 tyg i 3 m-ce i skierowanie dawali w szpitalu. Teraz mamy inną przychodnie więc muszę sie zorientować.
Jak wiesz gdzie chcesz zapisać małą to najlepiej tam zadzwonić i zapytać. Ja tam podjade lub zadzwonie przy okazji.
Ale dziś duszno, jutro ma być podobnie rozkładamy znów maly basen i ja tam laduje na chwile
 
Widać tylko u mnie pierwsza wizyta pediatry w domu, to chyba wynika z tego zeby jednak noworodka nie narażać na bakterie z przychodni, nie wiem zresztą.

Michasia, z dzidziusia kupiłam płyn hipoalergiczny z olejkiem migdałowym i hipoalergiczne mleczko do ciała. Mam nadzieje że okażą się ok. Ma ktoś doświadczenie z tymi produktami?
 
Cześć dziewczyny,

poczytuje Was od czasu do czasu, gdyż również mam termin na lipca, spodziewam się drugiego synka:).
Przed porodem nurtują mnie dwie sprawy, jakbyście orientowały się w przedmiotowych kwestiach, będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
Miałam dodatniego GBS w pierwszej ciąży i w tej ciąży lekarz nie wykonywał już dodatkowych posiewów. Jak jest u Was?
Jakiś czas temu poruszałyście kwestie znieczulenia podczas porodu i któraś z dziewczyn wspominała, że na Madalińskiego w W-wie dostała podpajęczynówkowe do porodu siłami narodu. Dziś rozmawiałam z położną i powiedziała, że u niech u wieloródek takich rodzaj znieczulenia się właśnie sprawdza i jest dużo lepsze podobno. Zastanawiam się jak to jest z niedowładem ciała podczas parcia, czy da się je jakoś regulować tak jak zzo i czy można się ruszać/podnosić głowę zaraz po porodzie?
Będę wdzięczna za każde info :)
 
U nas pierwsza wizyta była połoznej, potem jak mały miał ok 3 tyg pierwsze szczepienie i ważenie, mierzenie itp. Potem mówili co i kiedy, Bioderka sprawdzane jak mały miał 6 tyg i 3 m-ce i skierowanie dawali w szpitalu. Teraz mamy inną przychodnie więc muszę sie zorientować.
Jak wiesz gdzie chcesz zapisać małą to najlepiej tam zadzwonić i zapytać. Ja tam podjade lub zadzwonie przy okazji.
Ale dziś duszno, jutro ma być podobnie rozkładamy znów maly basen i ja tam laduje na chwile
Podpytam tę położną bo ma do mnie jeszcze przyjść. W ogóle spoko babka, ja jej coś wspominałam jak u mnie była, że w pt mam wizytę (tę po której mnie skierowano do szpitala), to w pon zadzwoniła z pytaniem jak po wizycie, a na wieść o szpitalu to była trochę "zła", że nic jej nie powiedziałam :):) Kazała dzwonić i informować co tam, kiedy wychodzę itd. Fajnie, obym tylko nie urodziła na samiutkim początku jej urlopu, bo coś czuję, że będę korzystać z jej pomocy.
 
reklama
Do góry