reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Dziewczyny ratunku od 3 w nocy tak okropnie pieką mnie piersi że nie mogę wytrzymać przy kompieli zauważyłam na sutkach jakby białą skórkę strupki. Do teraz nie smarowałam niczym . A nie przypominam sobie w poprzedniej ciazy takich objawów. Mysliscie ze to może być przez to że urósł conajmniej 2 rozmiary ?
Może skóra się już rozciąga i zaraz pojawią się rozstępy? Czasem zanim wyjdą, to skóra piecze i swędzi.
Ja też mam ostatnio jakieś takie wysuszone sutki. Myślę, że to kwestia hormonów i ogólnie wpływu ciąży na organizm. Na rękach i nogach też strasznie mi się przesuszyła skóra.
 
reklama
Ja już tak wybiegam w przyszłość a jeszcze nie mam bety. W jakim czasie umawiacie się na pierwsza wizytę?
Hej :) tak sobie Was drogie panie czytam :) ja jestem z terminie coprawda na grudzień ale wstąpiłam też do Was :) mam nadzieję że nie będę przeszkadzać:) ja na bete od razu na drugi dzień poleciałam a jak się potwierdziła to byłam chyba jakoś 5 tydzien nic nie było widać tylko ładne endometrioza co prognozowało ciaze później doktorową kazała przyjść za 2 tygodnie ale 2 beta wskazała 1300 i wtedy na usg powinno już być widac a nie było. Sama doktorową się denerwowała że pozamaciczna nawet zadzwoniła do mnie że biegem do szpitala na usg a zbieg okoliczności że akurat byłam w placówce i pobiegłam do doktorowej na usg i to było 2 dni po poprzednim usg i już było ładnie widac :) wiec to pewnie kwestia owulacji ale od początku ciazy miałam wysoką bete pierwsza kilka dni przed miesiączka to 235 kolejna już 1300
 
Ja potrzebuje rady, a z racji tego, że na razie nikomu nie mówimy o ciąży to musicie Wy mi doradzic ;) Mam umowę do lipca i pomimo tego, że są że mnie zadowoleni, to zakładałam że jak się dowiedzą o ciąży, to z oczywistych powodów mi jej nie przedłuża. Moja przełożona dzisiaj mnie zapytała czy chciałabym wcześniej przedłużyć umowę i oczywiście potwierdziłam, że bardzo chętnie 😁 No ale teraz dorwały mnie rozterki etyczne. Jeśli przedłużę i nie powiem o ciąży, to prawdopodobnie będą mieli zdanie, że naciągnęłam firmę. Jeżeli powiem, to na 99% nie przedłuża mi umowy. Co byście zrobiły?
Ja bym przedłużyła:) a ile już tam pracujesz ? Jeśli.mozna zapytać:)
 
witaj! Strach po poronieniu niestety gdzieś zostaje w nas, ale pierwsza ciąża po jest nim mocno naznaczona. Postaraj się dziś dużo odpoczywać, może to pomoże w bólu podbrzusza. Mnie to tez przy każdej ciąży zawsze martwi i wręcz w tej byłam pewna ze oznacza okres. A jednak.
A robiłaś betę? Masz możliwość? Może ona trochę cię uspokoi?

Dziewczyny a ja mam pytanie myslalyscie o badaniach nifty/sanco/ coś podobnego? Ja zaczynam sie zastanawiać czy nie zrobić, ale nie mam te doświadczenia. Mam za sobą poronienia, wadę genetyczna u dziecka w jednej z ciąż, i w tym roku skończę 35 lat na dodatek nie przygotowywałam sie do tej ciąży w ogóle, nie brałam kwasu foliowego ani witamin. Jak teraz kurz opadł zaczynam myśleć jakie powinnam podejmować kroki.
Hej :) ja tak wpadłam do Was jestem z terminem na grudzień i czekam właśnie na możliwość zrobienia testu genetycznego nifty będę robić w medicaver mam 32 lata. Pani doktor z którą ba ten temat rozmawiałam mówiła że zawsze warto jeśli jest taka możliwość bo to nie tanie ale warto. Ja mam skierowanie na VeraCity Premium ale też jest opcja innego wraz z ojcem dziecka wtedy od ojca z policzka wymaz a od mamy krew ale lekarz już mi na to wystawił to już takie zrobię wszystkie ponoć podobne na tej samej zasadzie.
 
Sprawdź sobie jakie normy ma Twoje labo, ponieważ najczęściej jest badania beta HCG ilościowo liczona jako mUl/ml, ale takim wynikiem to na pewno nie ma się co martwić 😉
Hej! Zrobiłam dzis betę … czy wynik 13872,10 mlu jest ok na 5 tc? Proszę o cierpliwość do mojej osoby 😂
Miałaś w rodzinie bliźnięta:) wysoka ta beta czasem może wskazywać na ciaze mnogie
 
Migrena ;( dziewczyny jestem migrenowcem od lat, nauczyłam się radzić sobie z tym plus dobrane dobrze leki i ataki szybko mijają. Ostatnio byłam w programie i dostawałam zastrzyk który na 3 miesiące niwelował ataki . Teraz jestem 5+6 i ataki wróciły . Najpierw łagodnie ale od wczoraj jest dramat. Paracetamol lekko koi na pół godziny a później 5 godzin dramat do kolejnej dawki . Wymiotuję z bólu nie widzę na oczy jestem wyłączona . Byłam wczoraj na Fizjo od głowy nawet i nic nocka do tyłu leżę i kwiczę. Macie jakieś doświadczenia z migrena w ciąży ? Co tu robić jak nic nie można brać a ból głowy zwala z nóg ? Jestem wykończona
Ja nie jestem migrenowcem w poprzedniej ciazy ok 4 miesiąca mialam migrenę przez miesiąc dzień w dzień nie byłam w stanie nic zrobić po konsultacji z lekarzem mogłam brać do 4 apapow nic więcej. Bo to max dawka dobowa paracetamolu jako bezpieczne dla ciazy. Synek urodził się cały i zdrowy
 
reklama
Do góry