reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2015

Moja też się od kilku dni niemiłosiernie wypina i wygina, tak że mój brzuch ma pagórki i doliny, czasem też boli jak tak się rozciąga...
 
reklama
Dzięki dziewczyny za wypowiedzi :)
Widocznie z tym GBS tak jest, że jest się bardzie podanym i nawet jak wynik z posiewu wyjdzie negatywny, to nie znaczy, że przy porodzie nie będzie obecny.

nie no, jeśli nie masz tej bakterii, to ona się nagle podczas porodu nie pojawi. dlatego tak późno w ciąży się robi ten wymaz, żeby było wiadomo, że już nie będzie miała czasu się rozwinąć. jak masz negatywny GBS to nie dostaniesz antybiotyku na to.

ja myślałam, że umrę dziś w tramwaju, niestety jechaliśmy takim starym klamotem z plastikowymi siedzeniami, powietrza zero, tyłek się przykleja do oparcia, całe nogi miałam mokre po wyjściu /:
 
Mi lekarz tłumaczył ze gbs należy zrobić jak najpóźniej bo często bywa że w 36tyg wynik jest negatywny a w 40 tyg pozytywny. Najważniejsze żeby wiedzieć jeśli jest pozytyw. Jeżeli miało się w pierwszej ciąży z automatu zakładają ze teraz tez się ma. W sumie może lepiej dostać ten antybiotyk niż żeby maleństwo się zarazilo i po np. 2 tyg wraca do szpitala z zapaleniem płuc.
 
Dziewczyny, jak radzicie sobie z upałami? Bo ja dzisiaj wypiłam chyba z 5 litrów wody, a ze 3 wypociłam :) Bardzo lubię spacerować i przebywać na świeżym powietrzu, no ale ta temperatura już przegina...
 
Olga nie martw sie na zapas. Najwazniejsze zeby antybiotyk zdążyli podać:)
Mi wczoraj pobierała położna wymaz na GBS z wielka laska bo robiłam to jak poszłam na ktg, było to ok 13, a wymazy podobno pobierają do 10 tylko bo wtedy kurier przyjeżdża. Jeszcze mnie wyskrobala tak ze aż bolało.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry