reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipcowe mamy 2022

W sensie że opóźnienie może tyle wynosić. Moja mama się opiekuję dziewczynka 2,5 r i ona dopiero teraz zaczyna powtarzac różne słowa. Wcześniej było tylko kilka.
 
reklama
W sensie że opóźnienie może tyle wynosić. Moja mama się opiekuję dziewczynka 2,5 r i ona dopiero teraz zaczyna powtarzac różne słowa. Wcześniej było tylko kilka.
No właśnie u mnie córka kończy 2 lata w lipcu i jak narazie jest tylko kilka słów i za cholere nie chce powtarzać. No ale narazie wyszedł nam płyn w uszach, to zobaczymy czy coś ruszy po leczeniu.
 
No czasami jest mega cieżko, np jak były przeziębione. A czasami całkiem spoko jest. Mam pytanie ile wasze 2 latki mówią? Moja ma troche opóźniony rozwój mowy, no ale pracujemy nad tym. I troche liczę, że ten żłobek jej pomoże.
Jak narazie duzo pojedynczych słow, ale składa zdanie z dwóch wyrazow np "mama choc" jak zapytam gdzie to mnie zaciągnie za rękę i powie "tam" "tu". Pokazywanie to tez mowa. Ja się nie spinam. Ważne że dziecko rozumie pytania i polecenia. Córka do roku i 10 miesięcy nie mówiła totalnie nic. Mama, tata,baba,nie. Kiwała głową i dużo płakała. Każde dziecko ma swoje tempo, rozwija się indywidualnie. Aczkolwiek wizyta u logopedy nigdy nie zaszkodzi :)
 
Jak narazie duzo pojedynczych słow, ale składa zdanie z dwóch wyrazow np "mama choc" jak zapytam gdzie to mnie zaciągnie za rękę i powie "tam" "tu". Pokazywanie to tez mowa. Ja się nie spinam. Ważne że dziecko rozumie pytania i polecenia. Córka do roku i 10 miesięcy nie mówiła totalnie nic. Mama, tata,baba,nie. Kiwała głową i dużo płakała. Każde dziecko ma swoje tempo, rozwija się indywidualnie. Aczkolwiek wizyta u logopedy nigdy nie zaszkodzi :)
My pod opieką logopedy jesteśmy praktycznie od urodzenia. No właśnie oprócz delikatnego napięcia w buzi nic nie znalazła. Poczekam jeszcze, jak sie nie rozkręci do pół roku to bede dalej szukać.
 
U mnie córka z 13 lipca. Plus 5 miesięczne bliźniaczki. Na szczęście córka jest tatusia to jakoś wyrabiam ze swoją gromadką. Chodzą może wasze maluchy do żłobka? Bo my zaczynamy od września i ciagle sie zastanawiam czy to dobry pomysł.
Moja miała być lipcowa, ale jest z 24 czerwca. W ostatnim tygodniu lutego zaczęliśmy adaptacje w żłobku. Osobiście nie żałuję decyzji, wręcz przeciwnie. Wiadomo dziecko musi swoje odchorować- jak nie w żłobku to w przedszkolu. Liwka super się odnalazła w żłobku, a jest dzieckiem nieufnym i nigdy nie lgnęła do obcych, wręcz przeciwnie. Zaczynaliśmy w żłobku gdzie było niewiele dzieci, teraz grupa jest już bardziej liczna, a od września będzie podział na starszaki i maluchy :)
 
No właśnie u mnie córka kończy 2 lata w lipcu i jak narazie jest tylko kilka słów i za cholere nie chce powtarzać. No ale narazie wyszedł nam płyn w uszach, to zobaczymy czy coś ruszy po leczeniu.
Pozwole sobie napisać. Mój syn z czerwca 22'.
Nie mówi za bardzo. Mało słów powtarza. Wszystko na migi. Słuch bardzo dobry. Audiolog/otolaryngolog - jesteśmy pod jego opieką. I on mi ostatnio powiedział że mowa się rozwija do 4 r.ż. ;)
Znajoma z córką 2,5 r. Poszła do logopedy to tex coś takiego usłyszała. Mojej znajomej syn zaczął wszystko powtarzać po 3 roku życia.
 
Wtrącę się Wam dziewczyny, chociaż mój synek z lipca 2021 :) mój też z opóźnionym rozwojem mowy, załatwiłam mu wwr, miał logopedę i SI. Zajęcia raz w tygodniu, ale opuszczał dużo przez choroby. Niedługo kończy 2 lata i na prawdę jest baaaardzo duzy postep. Wiadomo, odstaje od rowiesnikow, ale składa zdania, dużo mówi, jak coś mówi źle to go poprawiam i proszę, żeby powtórzył - powtarza dobrze :)
I pocieszę Was, bo mój mając dwa latka w poważaniu miał powtarzanie po mnie :)
 
No czasami jest mega cieżko, np jak były przeziębione. A czasami całkiem spoko jest. Mam pytanie ile wasze 2 latki mówią? Moja ma troche opóźniony rozwój mowy, no ale pracujemy nad tym. I troche liczę, że ten żłobek jej pomoże.
cześć, mój Borys ( z 8 lipca) mówi już sporo. Jak czasowniki to w bezokoliczniku, np usiąść tu, albo Borys pisać.
Ostatnio polubił stwierdzenie : nie wiem.
Pytam czy ma kupę w pieluszce a ten, - nie wiem.
😂
 
My pod opieką logopedy jesteśmy praktycznie od urodzenia. No właśnie oprócz delikatnego napięcia w buzi nic nie znalazła. Poczekam jeszcze, jak sie nie rozkręci do pół roku to bede dalej szukać.
Tak naprawdę to przychodzi z dnia na dzień. A zatęsknisz za tym czasem, gdzie dziecko nie mówi nic😅 Córka jak sie rozkręciła to w wieku 2l2m składała już zdania z 4 wyrazów. Niedługo ma 5 lat i odkąd zaczęła mówić to buzia jej się nie zamyka. Muszę ją uciszac żeby obiad/śniadanie zjadła bo ona musi się nagadac😅 Aczkolwiek, każde dziecko jest inne i tez nie ma co porownywac. Dodam,ze corka nigdy po nas nie chciala powtarzac gdy prosilismy np "powiedz lala" a jak juz sama zaczęła mowic to poszlo z gorki.. Gdyby nie zaczęła mówić to też miałam iść do logopedy.
 
reklama
Tak naprawdę to przychodzi z dnia na dzień. A zatęsknisz za tym czasem, gdzie dziecko nie mówi nic😅 Córka jak sie rozkręciła to w wieku 2l2m składała już zdania z 4 wyrazów. Niedługo ma 5 lat i odkąd zaczęła mówić to buzia jej się nie zamyka. Muszę ją uciszac żeby obiad/śniadanie zjadła bo ona musi się nagadac😅 Aczkolwiek, każde dziecko jest inne i tez nie ma co porownywac. Dodam,ze corka nigdy po nas nie chciala powtarzac gdy prosilismy np "powiedz lala" a jak juz sama zaczęła mowic to poszlo z gorki.. Gdyby nie zaczęła mówić to też miałam iść do logopedy.
💜🩵
 
Do góry