reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Akcja NOCNIK !!!

reklama
Mateuszek zaczął robić siusiu na nocniczek przy każdej zmianie pampersa, jak go sadzam to stara się pocisnąć choćby parę kropelek , żeby móc wylać siuśki do toalety i spuścić wodę ( Katka twój sposób:tak::-)) ale niestety pampka na dobre nie mogę ściągnąć bo jak go niema to co rusz awaria:baffled: a siusia co 15 min - a raczej popuszcza i wcale niechce wołać :crazy:
 
U nas nadal kiszka jesli chodzi o robienie kupki na sedes.
Macius chowa sie gdzie moze lub gdzie sie tylko zmiesci...i robi perfidnie kupkę w pamperasa :(
tlumacze mu ze musi mi powiedziec jak chce kupke.........
ehhh chyba dziecko musi "dojrzec psychicznie" do zalatwiania sie na sedes czy nocniczek.
 
Jak nauczyć malucha gdzie powinien robić kupę jak nie chce usiąść ani na toaletę ani na nocnik. Siusiu ładnie robi i w dzień nie używa w ogóle pieluchy, ale sika na stojąco a z kupą trafić na stojąco do nocnika nie jest łatwo;-)
 
Formichiere jak nauczyc to jeszcze nie wiem, bo sama jestem na etapie ;-) ... ale ja np. jak widze ze Dawidek wlaczyl produkcje sadzam go szybko na nocnik ... narazie przerywa to akcje produkcji, ale z czasem moze skapuje ze na siedzaco z luznym otworkiem kupkowym jest wygodniej ;-)
 
ale z czasem moze skapuje ze na siedzaco z luznym otworkiem kupkowym jest wygodniej ;-)
:-D
Paula tez produkuje na stojaco, czasem az staje na palcach. Nie moge jej przekonac, ze w kuckach (nie mowie nawet o nocniku) bedzie jej lzej. A ostatnio cierpi na zaparcia (efekt nowego leku) i naprawde musi sie nameczyc, zanim cos wyprodukuje:no:
 
Ja też nie wiem co poradzić -mimo,że mój mały robi na nocniczek, ale u nas to poszło dość szybko i łagodnie bez męczarni.....wydaje mi sie,ze trzeba dużo cierpliwości i prób i wkońcu dziecko jak będzie gotowe na załatwianie się do nocniczka to załapie:baffled:
 
reklama
a ja myślałam, że panie urzędniczki to takie sztywniaki, a tu proszę:

ale z czasem moze skapuje ze na siedzaco z luznym otworkiem kupkowym jest wygodniej ;-)
:-D:-D:-D:-D:-D:-D

U nas Kuba znalazł sobie intymne miejsce na robienie kupki. Ma taką jednodrzwiową szafę z półkami, która stoi koło ściany. Otwiera sobie drzwi i stoi między drzwiami a ścianą...:baffled:... wczoraj tak 2 razy zrobił... w ogóle zauważyłam, że jak go posadzę na nocnik w łazience, to woli żebym wyszła niż z nim siedziała...
 
Do góry