Najlepszy prezent: książka dla przedszkolaka na Gwiazdkę

Ostatnie zmiany: 9 grudnia 2024
Najlepszy prezent: książka dla przedszkolaka na Gwiazdkę

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas pełen radości, rodzinnego ciepła i prezentów pod choinką. W tej roli doskonale sprawdzi się książka. To upominek, który zostaje z dzieckiem na długo, inspirując do odkrywania nowych światów i historii. Książka jest wspaniałym podarunkiem, który nie tylko bawi i cieszy, ale i rozwija wyobraźnię dziecka oraz wspiera jego rozwój. Daje też możliwość wspólnego spędzania czasu i budowania więzi między maluchem a rodzicem. Jaką książkę podarować przedszkolakowi?  

Najpiękniejsze książki dla przedszkolaka na Gwiazdkę

Wybór prezentu dla przedszkolaka na Gwiazdkę to nie jest prosta sprawa. Pojawia się bowiem pytanie, co kupić maluchowi, by podarek cieszył, ale i był wartościowy? Kluczem może być chęć połączenia radości odkrywania z wartością edukacyjną. Idąc tym tropem warto wybrać książkę, które nie tylko bawi, ale także uczy, rozwijając słownictwo, koncentrację i wrażliwość . Dodatkowo wspólne czytanie może stać się piękną tradycją, która zbliży całą rodzinę i sprawi, że święta będą jeszcze bardziej wyjątkowe.

Jaką książkę podarować przedszkolakowi na Gwiazdkę? Zerknij w nasze podpowiedzi. Być może któraś propozycja zachwyci zarówno ciebie, jak i twojego przedszkolaka.

„Baśnie na zimowe wieczory”

„Baśnie na zimowe wieczory”
Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo Zielona Sowa 

„Baśnie na zimowe wieczory” to zbiór pięknie zilustrowanych, świątecznych opowiadań, które wzruszają, bawią i uczą dzieci na całym świecie. W książce znajdują się 4 opowieści: „Królowa Śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Dziadek do orzechów” oraz „Opowieść wigilijna”.

Uniwersalne wartości, które płyną z tych tekstów, pomogą najmłodszym w zrozumieniu świata. 

Klasyczne teksty i piękne ilustracje zabiorą czytelników w magiczną podróż do świata pełnego czarów, bajkowych postaci i niesamowitych wydarzeń.

„Być jak kapibara”

„Być jak kapibara”
Autor: Michela Fabbri
Przekład: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo: Media Rodzina

W tej książce pewna nieduża kapibara opowiada o sobie i swoich zainteresowaniach – o tym, że cieszy ją zwyczajne życie i że lubi poezję. I że choć na zewnątrz wydaje się twardzielką, tak naprawdę jest wrażliwa i bardzo potrzebuje bliskości.

 „Być jak kapibara” to oszczędna w formie, ale uroczo zilustrowana książka. W naszym krzykliwym, przebodźcowanym świecie ta niezwykła, oszczędna w formie książka może służyć jako zachęta do zabawy w duchu mindfullness i jako piękna lekcja samoakceptacji.

„Miejsce dla Bjorna”

„Miejsce dla Bjorna”
Autor: Samuel Langley-Swain
Tłumaczenie: Karolina Post-Paśko 
Wydawnictwo Magiczne

Świąteczna opowieść o przyjaźni, szukaniu swojego miejsca na ziemi oraz nierozerwalnej więzi łączącej chłopca z niedźwiedziem polarnym.

Zafascynowany Arktyką Artur w przedświątecznej krzątaninie gubi swojego ukochanego pluszowego misia. Jednak w bożonarodzeniowy poranek ku swojemu ogromnemu zdziwieniu odnajduje w ogródku… PRAWDZIWEGO niedźwiadka polarnego. Chociaż chłopiec robi, co może, żeby Bjorn był bezpieczny i szczęśliwy, wkrótce jego nowy przyjaciel staje się za duży, by dalej z nim mieszkać. Artur stanie przed trudnym wyborem, a z pomocą przybędzie sam Święty Mikołaj.

reklama

„Duży miś, mały miś i ja”

„Duży miś, mały miś i ja”
Margarita del Mazo
Tłumaczenie: Magdalena Gołdanowska
Wydawnictwo Zielona Sowa

„Mały miś, duży miś i ja” to przepiękna, metaforyczna opowieść o rodzicielskim wsparciu, opiece, bezgranicznej miłości. Bohaterka książki uwielbia swojego małego misia – przytulankę. Ma też dużego misia – tatę, który czuwa nad nią i zapewnia jej bezpieczeństwo.

Misie są super. Każdy to wie. I fajnie, gdy się ma jednego. Małego, mięciutkiego, milusiego misia. Można wziąć go wszędzie ze sobą i przytulić, gdy się tego potrzebuje. 

Mały miś dodaje odwagi i pomaga znajdować przyjaciół. Ale duże misie też są fajne! Z dużym misiem można śmiało odkrywać świat i to nawet z wysoka. Duży miś jest silny i dzielny, osłoni od wiatru i pomoże dojść do celu. Misie nigdy nas nie zawiodą. Dlatego dobrze mieć misia, a jeszcze lepiej dwa…

„Nareszcie Gwiazdka!”

„Nareszcie Gwiazdka!”
Autor: Roger Simo
Tłumaczenie:  Barbara Bardadyn
Wydawnictwo Kropka

Nareszcie Gwiazdka! to urokliwa książeczka z kartonowymi kartkami i okienkami, które skrywają świąteczne zadania.

Co można robić w oczekiwaniu na nadejście Gwiazdki? Wystarczy otworzyć okienko i sprawdzić. Przyjazne i subtelne ilustracje i świąteczny nastrój tej pięknej publikacji polecają się na święta, szczególnie najmłodszym czytelnikom.

"Sklepy"

„Sklepy”
tekst: Czesław Janczarski
ilustracje: Krystyna Bieniek
seria: „Bajki z Okienkami”

Wstąpcie do sklepu z materiałami piśmiennymi, zajrzyjcie do mydlarni i kwiaciarni, odwiedźcie SAM i sklep z zabawkami. Potrzebujecie misia, grzałki, chleba lub róż? Wszystko dostaniecie w tej książce!

Chodźcie na zakupy! Wytnijcie z ostatnich stron książki koszyk i produkty i ruszajcie w drogę. 

reklama

Wpadające w ucho krótkie wierszyki zaprowadzą was do różnych sklepów. Niektóre na pewno dobrze znacie, inne trudno już dziś znaleźć. Obuwniczy, kwiaciarnia, SAM… Czas na interaktywną wyprawę po sklepach! Książka z elementami do samodzielnego wycięcia i złożenia – wznowienie stylowo zilustrowanego hitu z kultowej serii z lat 60.

„Słówka z ulicy Czereśniowej”

„Słówka z ulicy Czereśniowej”
Tekst i ilustracje: Rotraut Susanne Berner
Wydawnictwo Dwie Siostry
Przedział wiekowy: 4+

„Słówka z ulicy Czereśniowej” to nowość w bestsellerowej serii o ulicy Czereśniowej – połączenie wyszukiwanki i słownika obrazkowego.

„Słówka z ulicy Czereśniowej” to wzbogacone o słownik obrazkowy pięć podstawowych części serii w jednej książce – z miękkimi kartkami i w wygodnym, niewielkim formacie. Na każdej rozkładówce oprócz pełnych uroku scen z życia małego miasteczka znajdziecie narysowane osobno, dobrane kluczem tematycznym obiekty do wyszukania: ubrania, pojazdy czy osoby wykonujące różne zawody.

Dzięki podpisom dzieci mogą nie tylko ich wypatrywać i wymyślać wciąż nowe historie, ale też poćwiczyć umiejętność czytania i poznać nowe słowa.
Z książki można też korzystać klasycznie: wyszukiwać tych samych bohaterów na kolejnych rozkładówkach, poznawać i opowiadać ich przygody czy sprawdzać, co zmienia się na Czereśniowej w różnych porach roku.

- Ulica Czereśniowa tętni życiem przez okrągły rok, o każdej porze dnia i nocy. Pełne szczegółów i postaci ilustracje przedstawiają miejsca przy tytułowej ulicy w różnych momentach roku i o różnych porach. Poniżej czekają na was podpisane obrazki, a na nich – ludzie, przedmioty i zwierzęta, które możecie znaleźć na Czereśniowej. Wytropcie je i przeczytajcie ich nazwy!  
 

„Muminek, Tatuś Muminka i wielka powódź”

„Muminek, Tatuś Muminka i wielka powódź”
Opracowanie zbiorowe, na podstawie opowiadań Tove Jansson
Tłumaczenie: Izabela Karpiszuk 
Wydawnictwo Harper Collins Polska

Ta przepiękna, ciepła i pełna optymizmu historia to nowa interpretacja pierwszego i jednego z najbardziej znanych muminkowych opowiadań Tove Jansson. 

Napisana na nowo prostym językiem będzie zrozumiała dla najmłodszych dzieci. Może stanowić dla nich zarówno ciekawą historię, jak i mądrą przypowieść o tym, że nawet najgorsze wydarzenia są w stanie nieść ze sobą pozytywne zmiany. 

Starsi czytelnicy odnajdą tu niezwykły, bezpieczny klimat świata Tove Jansson, który znają z własnego dzieciństwa, i docenią ujmujące, przygotowane na podstawie oryginalnych grafik autorki ilustracje. Ta piękna książka będzie idealną lekturą dla całej rodziny i punktem wyjścia do fascynujących rozmów z najmłodszymi.

Gdy na dworze szaleje burza, Tatuś Muminka snuje opowieść o wielkiej powodzi, która przed laty porwała Dom Muminków. Dołącz do zasłuchanego Muminka i pozwól się oczarować opowiadaniu Tatusia. Przekonaj się, jakie perypetie towarzyszyły bohaterom poszukującym utraconego domu i co dobrego może wyniknąć z katastrofy takiej jak powódź. 

reklama

 

 

Opisy i zdjęcia książek pochodzą z materiałów prasowych oraz stron wydawców. 

Czy ta strona może się przydać komuś z Twoich znajomych? Poleć ją: