reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

Na razie jest Was tu kilka, piszcie ze sobą, my chętnie dołączymy i z Wami tu popiszemy.
Na prywatnym wątku chętnie Was zobaczymy, ale musimy wiedzieć, kogo wpuszczamy :)

W jakim tygodniu jesteście, jak się czujecie.
Ogarniacie już wyprawkę? :)
Mnie nie bylo chwile i dzisiaj chcialm wejsc na grupe prywtna i link nie działa. Poprzednia grupa prywatna została usunięta?
 
reklama
Ojej, wiem jak to jest. 8 lat mieszkałam w UK, wróciłam pod koniec sierpnia zeszłego roku 🙈

No, tam to wyglada troszke inaczej, dlatego sama bylam zdziwiona, że tu w Polsce wszyscy mi to zwolnienie sugerowali od początku ciąży. 😱
jak to mówią co kraj to obyczaj. Wszędzie są jakieś plusy i minusy 😉 ja wychodzę z założenia, że jest jak jest i wiem na co się zdecydowałam ☺️
Ciężko było wrócić do Polski po 8 latach za granicą? W sensie czy ciężko było się odnaleźć w polskiej rzeczywistości, znaleźć pracę i tak dalej?
 
Witam kolezanke z UK.

Tu nie ma duzo przywilejow na ciążę. Ja pracuje na bloku.operacyjnym, termin 28.01 wiec mam nadzieje dac rade pocisgna jaknajdluzej tym bardziej ze macierzynskiego platnego mam tylko 12 tyg.
jak to tylko 12tyg?
Ja w poprzedniej ciąży miałam 6tyg 90% a resztę 33tyg ustawowa kwotę nie całe 180£ tygodniowo. Teraz w mojej firmie dają więcej - 12tyg 100%, 12tyg 50% i resztę 15tyg 180£ tygodniowo. Ale ze ja chyba nie będę już wracać do tej firmy to biorę tą niższą opcję jak za pierwszym razem.
Planuje pracować chociaż do końca listopada, ale zobaczymy jak zdrowie i siły pozwolą.
 
jak to mówią co kraj to obyczaj. Wszędzie są jakieś plusy i minusy 😉 ja wychodzę z założenia, że jest jak jest i wiem na co się zdecydowałam ☺️
Ciężko było wrócić do Polski po 8 latach za granicą? W sensie czy ciężko było się odnaleźć w polskiej rzeczywistości, znaleźć pracę i tak dalej?
Noo powiem Ci, że tak, na początku jest ciężko ale nie ma to jak dom 🥰Największą różnicę odczuwam finansowo oczywiście 🙈
Ale coś za coś no nie 😊
 
jak to tylko 12tyg?
Ja w poprzedniej ciąży miałam 6tyg 90% a resztę 33tyg ustawowa kwotę nie całe 180£ tygodniowo. Teraz w mojej firmie dają więcej - 12tyg 100%, 12tyg 50% i resztę 15tyg 180£ tygodniowo. Ale ze ja chyba nie będę już wracać do tej firmy to biorę tą niższą opcję jak za pierwszym razem.
Planuje pracować chociaż do końca listopada, ale zobaczymy jak zdrowie i siły pozwolą.
12 tyg 100% plus 33 dni AL do wybrania wiec tez bedzie 100% później przechodze na statutory leave ktory ci daje ok £750 miesiecznie wiec :/
Wszytski zalezy od firmy
 
reklama
12 tyg 100% plus 33 dni AL do wybrania wiec tez bedzie 100% później przechodze na statutory leave ktory ci daje ok £750 miesiecznie wiec :/
Wszytski zalezy od firmy
a to teraz rozumiem. Ja w poprzedniej ciąży miałam właśnie tylko te 6 tygodni 90% a później już statutory - tygodniowo około 180£ wychodzi. Ale jak to usłyszałam od koleżanki z Polski „to u Was nie opłaca się dzieci robić” 😂😂😂 a tu u mnie już kolejne 😜😜
 
Do góry