reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

reklama
Oprócz problemów z zębami czuje się świetnie 😊 niestety cierpie na dentofobię wiec można sobie wyobrazić stan moich zębów w tym momencie.. tak jak napisałam wyżej 16t1d 😁

Co do wyprawki... jeszcze nic nie mam ale szukam, rozglądam się 🙈
A tak naprawdę chyba potrzebuje jakiś wykaz aby o niczym nie zapomnieć 😂
Ale chyba trzeba zacząć powoli kompletować, to juz zaraz 5 miesiąc 😱 jak to szybko leci.. 😁🥰
Przypomnij mi jutro, wkleję Wam moją listę wyprawkowa do szpitala :)
 
A jak można się dostać na prywatne forum? :)

Przy okazji się przywitam i przedstawie naszą dwójkę 😁

Mam 30 lat. Dziś 16+1, termin na 20.01.
W niedziele poczułam pierwsze ruchy 😍 a bardziej takie łaskotanie 😁
Jest to moja pierwsza ciąża i aż ciężko uwierzyć, ze tak wcześnie ale wiem po prostu ze to "to" 😁 i o dziwo brzuszek też mam już spory 🙈 chyba taka budowa ciała 🤷‍♀️

Na dzisiejszej wizycie u ginekologa potwierdzona została też płeć, synek (Filip) 😍🥰

Pozdrawiam styczniowe mamusie 😊
cześć 🙋‍♀️ cudownie, że już znacie płeć i macie imię. Myślę, że i z wyprawką teraz będzie łatwiej się na coś zdecydować, bo wiadomo w które barwy iść 😜 a z listą to zaraz coś się znajdzie i lista i milion porad, byleby hajsu starczyło 😂😂😂
Ja będę pracować podejrzewam do końca listopada, ale ja pracuje tylko dwa dni w tygodniu, poza tym mieszkam w UK, a tutaj nikt zwolnienia “na ciążę” nie da, poza tym zwolnienia nie są jakoś specjalnie płatne więc idzie się jak na prawdę trzeba.
 
No mi niestety praca nie pozwala żeby ja kontynuować..

Ojej to wam współczuję, u mnie poki co z nogami wszystko okej. Ale brzuch.. od rana takie "zakwasy" jakbym ze 100 brzuszkow zrobila 😬
 
cześć 🙋‍♀️ cudownie, że już znacie płeć i macie imię. Myślę, że i z wyprawką teraz będzie łatwiej się na coś zdecydować, bo wiadomo w które barwy iść 😜 a z listą to zaraz coś się znajdzie i lista i milion porad, byleby hajsu starczyło 😂😂😂
Ja będę pracować podejrzewam do końca listopada, ale ja pracuje tylko dwa dni w tygodniu, poza tym mieszkam w UK, a tutaj nikt zwolnienia “na ciążę” nie da, poza tym zwolnienia nie są jakoś specjalnie płatne więc idzie się jak na prawdę trzeba.
Ojej, wiem jak to jest. 8 lat mieszkałam w UK, wróciłam pod koniec sierpnia zeszłego roku 🙈

No, tam to wyglada troszke inaczej, dlatego sama bylam zdziwiona, że tu w Polsce wszyscy mi to zwolnienie sugerowali od początku ciąży. 😱
 
@xaniax wrzucam poniżej listy wyprawkowe, które stworzyłam.

Oczywiście każdą z nich należy dopasować do siebie, swoich możliwości i upodobań. :)

1. Torba do szpitala - rzeczy ogólne:
  • ubrania na wyjście ze szpitala do domu dla siebie i dla Bejbika (polecam mieć coś zapasowego, innego niż to w czym się przyjechało, bo mnie Młody na godzinę przed wyjściem załatwił kupą, a byłam już ubrana 😂)
  • klapki, najlepiej basenowe, takie aby można było wejść pod prysznic,
  • ręczniki 3 sztuki (duży i dwa małe,, jeden do włosów, drugi do części intymnych po porodzie)
  • przedłużacz opcjonalnie,
  • powerbank opcjonalnie ( u mnie przydał się na porodówce),
  • ładowarka do telefonu + długi przewód,
  • butelka filtrująca (zbawienie, jak nie trzeba było taszczyć kilku butelek wody),
  • batoniki, herbatniki, cokolwiek na przekąskę co lubicie,
  • talerz, sztućce, kubek, gąbka do naczyń i płyn do naczyń w jakiejś małej buteleczce,
  • kawa rozpuszczalna, torebki herbaty,
  • bielizna,
  • ubranie do szpitala typu piżamy, koszulki i leginsy, co lubicie,
  • szlafrok,
  • gumka do włosów,
  • chusteczki nawilżane,
  • kosmetyki of course, najlepiej w małych podróżnych buteleczkach
  • papier toaletowy nawilżany,
  • leki, które bierzecie na co dzień,
  • szczotka do włosów,
2. Torba do szpitala - okres poporodowy:
  • koszule poporodowe/do karmienia,
  • biustonosze do karmienia,
  • podkłady porodowe,
  • bawełniane majtasy lub z siateczki (ja lubiłam te siateczkowe)
  • podkłady higieniczne na łózko i do przewijania Bobaska
  • chusteczki do higieny intymnej (mi pomogły też po cc do przemywania rany, ogromna ulga)
  • ulubione przekąski - mamy prawo do nagrodzenia siebie po porodzie, u mnie to będzie czekolada truskawkowa 🍫
3. Torba do szpitala - co dla Bejbika:
  • ubranka - u mnie trzeba mieć swoje, ale sprawdźcie listy do szpitala Waszej placówki (4 koszulki lub body, 4 kaftaniki, 4czapeczki i Skarpetki)
  • pampersy rozmiar 1,
  • butelka ze smoczkiem 0 (nigdy się nie przewidzi czy będzie potrzebne dokarmianie czy nie)
  • smoczek rozmiar najmniejszy (mój synek był smoczkowy, bardzo lubił)
  • pieluszki tetrowe 5 sztuk - trzeba mieć ze sobą na badania dziecka
  • podkłady higieniczne do przewijania,
  • maść do pupy/zasypki - ja używałam najpierw sudocrem, ale potem odkryłam mustelę. Mustela uratowała nam nie raz skórę i to dosłownie,
  • otulacz,
  • opakowanie mm jeśli wolicie mieć swoje,
  • termometr bezdotykowy aby sprawdzać temperaturę pokarmu w butelce,
  • termos na ciepłą wodę do rozrabiania mm,
  • nakładki laktacyjne,
  • laktator jeśli uważacie że się przyda
  • wkładki laktacyjne do biustonosza,
  • mały ciepły kocyk,
 
@xaniax wrzucam poniżej listy wyprawkowe, które stworzyłam.

Oczywiście każdą z nich należy dopasować do siebie, swoich możliwości i upodobań. :)

1. Torba do szpitala - rzeczy ogólne:
  • ubrania na wyjście ze szpitala do domu dla siebie i dla Bejbika (polecam mieć coś zapasowego, innego niż to w czym się przyjechało, bo mnie Młody na godzinę przed wyjściem załatwił kupą, a byłam już ubrana 😂)
  • klapki, najlepiej basenowe, takie aby można było wejść pod prysznic,
  • ręczniki 3 sztuki (duży i dwa małe,, jeden do włosów, drugi do części intymnych po porodzie)
  • przedłużacz opcjonalnie,
  • powerbank opcjonalnie ( u mnie przydał się na porodówce),
  • ładowarka do telefonu + długi przewód,
  • butelka filtrująca (zbawienie, jak nie trzeba było taszczyć kilku butelek wody),
  • batoniki, herbatniki, cokolwiek na przekąskę co lubicie,
  • talerz, sztućce, kubek, gąbka do naczyń i płyn do naczyń w jakiejś małej buteleczce,
  • kawa rozpuszczalna, torebki herbaty,
  • bielizna,
  • ubranie do szpitala typu piżamy, koszulki i leginsy, co lubicie,
  • szlafrok,
  • gumka do włosów,
  • chusteczki nawilżane,
  • kosmetyki of course, najlepiej w małych podróżnych buteleczkach
  • papier toaletowy nawilżany,
  • leki, które bierzecie na co dzień,
  • szczotka do włosów,
2. Torba do szpitala - okres poporodowy:
  • koszule poporodowe/do karmienia,
  • biustonosze do karmienia,
  • podkłady porodowe,
  • bawełniane majtasy lub z siateczki (ja lubiłam te siateczkowe)
  • podkłady higieniczne na łózko i do przewijania Bobaska
  • chusteczki do higieny intymnej (mi pomogły też po cc do przemywania rany, ogromna ulga)
  • ulubione przekąski - mamy prawo do nagrodzenia siebie po porodzie, u mnie to będzie czekolada truskawkowa 🍫
3. Torba do szpitala - co dla Bejbika:
  • ubranka - u mnie trzeba mieć swoje, ale sprawdźcie listy do szpitala Waszej placówki (4 koszulki lub body, 4 kaftaniki, 4czapeczki i Skarpetki)
  • pampersy rozmiar 1,
  • butelka ze smoczkiem 0 (nigdy się nie przewidzi czy będzie potrzebne dokarmianie czy nie)
  • smoczek rozmiar najmniejszy (mój synek był smoczkowy, bardzo lubił)
  • pieluszki tetrowe 5 sztuk - trzeba mieć ze sobą na badania dziecka
  • podkłady higieniczne do przewijania,
  • maść do pupy/zasypki - ja używałam najpierw sudocrem, ale potem odkryłam mustelę. Mustela uratowała nam nie raz skórę i to dosłownie,
  • otulacz,
  • opakowanie mm jeśli wolicie mieć swoje,
  • termometr bezdotykowy aby sprawdzać temperaturę pokarmu w butelce,
  • termos na ciepłą wodę do rozrabiania mm,
  • nakładki laktacyjne,
  • laktator jeśli uważacie że się przyda
  • wkładki laktacyjne do biustonosza,
  • mały ciepły kocyk,
Super, dziękuję. Na pewno się przyda 😁 az screena zrobię 😂🥰
 
reklama
cześć 🙋‍♀️ cudownie, że już znacie płeć i macie imię. Myślę, że i z wyprawką teraz będzie łatwiej się na coś zdecydować, bo wiadomo w które barwy iść 😜 a z listą to zaraz coś się znajdzie i lista i milion porad, byleby hajsu starczyło 😂😂😂
Ja będę pracować podejrzewam do końca listopada, ale ja pracuje tylko dwa dni w tygodniu, poza tym mieszkam w UK, a tutaj nikt zwolnienia “na ciążę” nie da, poza tym zwolnienia nie są jakoś specjalnie płatne więc idzie się jak na prawdę trzeba.
Witam kolezanke z UK.

Tu nie ma duzo przywilejow na ciążę. Ja pracuje na bloku.operacyjnym, termin 28.01 wiec mam nadzieje dac rade pocisgna jaknajdluzej tym bardziej ze macierzynskiego platnego mam tylko 12 tyg.
 
Do góry