reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

reklama
a to teraz rozumiem. Ja w poprzedniej ciąży miałam właśnie tylko te 6 tygodni 90% a później już statutory - tygodniowo około 180£ wychodzi. Ale jak to usłyszałam od koleżanki z Polski „to u Was nie opłaca się dzieci robić” 😂😂😂 a tu u mnie już kolejne 😜😜
No ja pamietam w PL. Z racji pracy w szpitalu to kolezanki jak tylko byly napierwszej wizycie u ginekologa to dostwaly L4 gdzie bylo w pelni platne i pozniej na macierzynskim.tez w pelni platne wiec w sumie wychodzilo prawie 2 lata wolnego 🤣 ale tez w PL byly inne zarobki

A tutaj inaczej jest ale co kraj to obyczaj
 
ja to nie wiem jak dałabym radę z pomocą 😂 jestem zosia samosia, nie lubię jak ktoś mi się plącze pod nogami 😜
Ale no w tym roku wchodzi we wrzesniu nowy program pomocy. Wreszcie UK wychodzi naprzeciwko rodzicom pracujacym. Jak imobydwoje rodzice pracuja to dostajesz 30h za darmo na jakakolwiek opieke sobie wybierzesz czy to niania, czy to żłobek. Liczy się od 9 miesiecy plus wiec to jest duza pomoc finansowa
 
Ale no w tym roku wchodzi we wrzesniu nowy program pomocy. Wreszcie UK wychodzi naprzeciwko rodzicom pracujacym. Jak imobydwoje rodzice pracuja to dostajesz 30h za darmo na jakakolwiek opieke sobie wybierzesz czy to niania, czy to żłobek. Liczy się od 9 miesiecy plus wiec to jest duza pomoc finansowa
15h od 9msc, a 30h od 2rż. Teraz nasz syn dostanie wlansie 15h we wrześniu, bo póki co płacimy za opiekunkę sami. No ale wróciłam do pracy tylko na dwa dni w tygodniu, bo chciałam wypracować kolejny macierzyński jednak, a szkoda byłoby mi młodego zostawić na 5 dni 🙈
Z tym, że później z dwoma maluchami chyba posiedzę trochę dłużej w domu, jeszcze zobaczę jak wyjdzie w praniu. Może ucieknę do pracy odpocząć 🤣
 
Do góry